Страница 13 от 30 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 443
Like Tree354Одобрявам

Fujitsu 12 LMCE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    599
    #181

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Ако логаритмите за работа на 20 градуса са по-добри от тези за 22-24 градуса като пишат за MHI , какво по-хубаво да му зададеш 20 а да поддържа 22 градуса . Нали това е идеята на тези настройки , да мисли че работи на 20 гр. а да поддържа 2 или 3 или 4 гр. повече .

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #182

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    Bлeзнax в cepвизнoтo мeню на FUJITSU 12 LMCE и избpax пpoгpaмa 31 -Πpи мeн климатика пoддъpжa 2 гpaдyca пoвeчe oт зaдaдeнaтa тeмпepaтypa в cтaятa и нe знaм ĸoя пoд пpoгpaмa дa избepa 01 или 02.И cлeд ĸaтo ги избepa нaтиcĸaм бyтoн МОDЕ и бyтoн ЅТАRТ/ЅТОР зa дa зaпaмeтя зaдaдeнитe нacтpoйĸи нo cлeд тoвa пишe дa изĸлючa диcтaнциoннoтo зa 30 ceĸyнди и пocлe пaĸ дa гo вĸлючa ,нo oт бyтoнa ОFF нe ce изĸлючвa диcтaнциoннoтo.Moля няĸoй дa ми oбяcни ĸaĸ дa пpиĸлючa зaпaмeтявaнeтo нa пpoмeнитe в cepвизнoтo мeню и ĸoe пoдмeню дa избepa 01 или 02.Блaгoдapя пpeдвapитeлнo.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #183
    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Bлeзнax в cepвизнoтo мeню на FUJITSU 12 LMCE и избpax пpoгpaмa 31 -Πpи мeн климатика пoддъpжa 2 гpaдyca пoвeчe oт зaдaдeнaтa тeмпepaтypa в cтaятa и нe знaм ĸoя пoд пpoгpaмa дa избepa 01 или 02.И cлeд ĸaтo ги избepa нaтиcĸaм бyтoн МОDЕ и бyтoн ЅТАRТ/ЅТОР зa дa зaпaмeтя зaдaдeнитe нacтpoйĸи нo cлeд тoвa пишe дa изĸлючa диcтaнциoннoтo зa 30 ceĸyнди и пocлe пaĸ дa гo вĸлючa ,нo oт бyтoнa ОFF нe ce изĸлючвa диcтaнциoннoтo.Moля няĸoй дa ми oбяcни ĸaĸ дa пpиĸлючa зaпaмeтявaнeтo нa пpoмeнитe в cepвизнoтo мeню и ĸoe пoдмeню дa избepa 01 или 02.Блaгoдapя пpeдвapитeлнo.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    В твоя случай , ако искаш да изравниш показанията на дистанционното и на термометъра избираш 01.
    А за запаметяване MODE + START/STOP , после за да влязат в сила промените изключваш климатика от дистанционното за 10+ секунди и го включваш. Не да "гасиш" самото дистанционно.
    Поне така го разбирам аз , но не съм влизал в сервизното. Най-добре колегата toto4ev да го обясни че май го е правил

    Аз пък мисля да действам в обратна на твоята посока Уж за да намали он/офф при по високите външни и да сваля на минимум до по ниски външни ама дали ще стане ... може и да се бъркам.

    Инак на 21-22° настроени мисля че сваля на минимум по бързо и развърта само до 450w. Току що го пробвах. Но не мога да кажа със сигурност трябва да има цикличност във дните за да потвърдя.
    Бих ги пробвал всичките.
    Този пост е редактиран от Mig82; 08-02-18 в 11:48.
    GLARYS одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #184

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    В твоя случай , ако искаш да изравниш показанията на дистанционното и на термометъра избираш 01.
    А за запаметяване MODE + START/STOP , после за да влязат в сила промените изключваш климатика от дистанционното за 10+ секунди и го включваш. Не да "гасиш" самото дистанционно.
    Поне така го разбирам аз , но не съм влизал в сервизното. Най-добре колегата toto4ev да го обясни че май го е правил

    Аз пък мисля да действам в обратна на твоята посока Уж за да намали он/офф при по високите външни и да сваля на минимум до по ниски външни ама дали ще стане ... може и да се бъркам
    Благодаря!


    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #185

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Само да добавя,че в описанието на сервизното меню на FUJITSU 12 LMCE пише изключването за запомняне на промените в сервизното меню да е най-малко 30 секунди или повече.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от GLARYS; 08-02-18 в 21:01.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #186

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    Трябва и от захранването да се изключи. т.7

    Изпратено от моят Galaxy S6 с помощта на Tapatalk
    toto4ev и GLARYS харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #187

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Всички Фуджицу прехвърлят с 2° заданието преди да изключат .. ако работи он/офф е винаги на +2 от зададеното .. но ако падне студ и не изключва ,тогава ще поддържа точно зададената температура .Подробно е описано в сервизното .
    GLARYS и ruuni9 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #188
    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Трябва и от захранването да се изключи. т.7

    Изпратено от моят Galaxy S6 с помощта на Tapatalk
    Руснака си е руснак , аз къде се зачетох в английския превод в който пише само power , а е трябвало да напишат power supply!

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Всички Фуджицу прехвърлят с 2° заданието преди да изключат .. ако работи он/офф е винаги на +2 от зададеното .. но ако падне студ и не изключва ,тогава ще поддържа точно зададената температура .Подробно е описано в сервизното .
    Така е , зависи какво иска да гледа човек -термометъра или алгоритъма на работа. При 21-22на дистанционното алгоритъма е друг и сваля до 190-200w. Ако Не достигне задание по температурния датчик можеби да свали и работи още по дълго при положителни външни. За това мисля че ако го лепнеш на ДУ на HEAT и на 20° а температурния датчик на вътрешното да чака да стане 24 за да офф-не. Ще бачка на по нисък минимум защото онзи ден като му пуснах MODE AUTO и FAN AUTO обърна на охлаждане и работеше 5мин. на 130-140w. при 15°външна значи го може машината. Освен това при 20-21° на ДУ , сваля и си дига оборотите на вътр. тяло до quiet и нагоре в момента го пробвам при отворен прозорец. Въпросът е дали ще сработи щото може да взима данни и от външното , а и да не вземе да се успива на on-на. Но имам наблюдение и при едно LMCA , на което май му е "баено" вече.
    Този пост е редактиран от Mig82; 08-02-18 в 13:40.

  11. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #189

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Bлeзнax в cepвизнoтo мeню на FUJITSU 12 LMCE и избpax пpoгpaмa 31 -Πpи мeн климатика пoддъpжa 2 гpaдyca пoвeчe oт зaдaдeнaтa тeмпepaтypa в cтaятa и нe знaм ĸoя пoд пpoгpaмa дa избepa 01 или 02.И cлeд ĸaтo ги избepa нaтиcĸaм бyтoн МОDЕ и бyтoн ЅТАRТ/ЅТОР зa дa зaпaмeтя зaдaдeнитe нacтpoйĸи нo cлeд тoвa пишe дa изĸлючa диcтaнциoннoтo зa 30 ceĸyнди и пocлe пaĸ дa гo вĸлючa ,нo oт бyтoнa ОFF нe ce изĸлючвa диcтaнциoннoтo.Moля няĸoй дa ми oбяcни ĸaĸ дa пpиĸлючa зaпaмeтявaнeтo нa пpoмeнитe в cepвизнoтo мeню и ĸoe пoдмeню дa избepa 01 или 02.Блaгoдapя пpeдвapитeлнo.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    Влизаш в сервизно меню.Задаваш програма31.В твоя случай избираш функция 01.Сваля заданието с 2,2 градуса.Натискаш моде срещу вътрешното тяло,трябва да издаде сигнал,след това натискаш старт,стоп бутона.след като издаде сигнал го изключваш от тока за 2минути.Докато е изключен ресетни дистанционното.Турбината не се форсира,струята е по-хладна.
    GLARYS одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #190

    Отговор: Fujitsu ASYG 12 LMCE

    Цитат Първоначално публикувано от toto4ev Виж публикацията
    Влизаш в сервизно меню.Задаваш програма31.В твоя случай избираш функция 01.Сваля заданието с 2,2 градуса.Натискаш моде срещу вътрешното тяло,трябва да издаде сигнал,след това натискаш старт,стоп бутона.след като издаде сигнал го изключваш от тока за 2минути.Докато е изключен ресетни дистанционното.Турбината не се форсира,струята е по-хладна.
    Благодаря за информацията.Ще го пробвам с промяна в сервизното меню,но ако започне да духа по-студена струя ще му задам програма 31 и функция 00 за да го върна на стандартната настройка.

    Изпратено от моят SM-J510FN с помощта на Tapatalk
    toto4ev одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Живее в
    Пазарджик
    Мнения
    453
    #191

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    При мен се получи така,предполагам защото стаята беше темперирана. Пробвай,нищо не губиш.
    GLARYS одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #192

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE



    Това е алгоритъмът на 21° в момента , на 22 е същото но не сваля и вдига quiet и low на вента.
    Мисълта ми е ако може да работи на зададени 21° , но да потдържа 23,24.
    Този пост е редактиран от Mig82; 08-02-18 в 17:42.
    JOKVN, GLARYS, Joro1986 и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #193

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Пада на 200 вата ,според мен от базов модел няма какво повече да се иска ,добре е .

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #194

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    Пада , но имам 3 прозореца с югоизточно изложение и след обяд като напече почва он/офф (20/5мин.). Искам ако мога да го излъжа да работи постоянно на минимума както го прави когато е облачно при 12/15° външна... ще падне и още.
    Този пост е редактиран от Mig82; 08-02-18 в 18:03.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Живее в
    Врна
    Мнения
    214
    #195

    Отговор: Fujitsu 12 LMCE

    8 градуса разлика между външна и вътрешна температура,да беше отворил прозореца да се стопли, без пари излиза...
    shener84 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 30 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Техническа информация за Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric
    От valen1 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 879
    Последно: 01-02-24, 06:13
  2. Избор на климатик , FUJITSU AWYZ14LB/AOYZ14LB VS FUJITSU ASYG12LTCA/AOYG12LTC VS DAIKIN FTXS42K
    От schwepsi във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 1
    Последно: 07-04-14, 07:27
  3. Новите инвертори на Fujitsu, General Fujitsu и Fuji Electric модели 2011 година
    От justify във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 351
    Последно: 27-10-11, 21:44
  4. Каква е разликата между(Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric) и кои да избера
    От bat.zdravo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 19
    Последно: 28-07-11, 00:38
  5. Доволни ли сте от LGC серията на Fujitsu, Fujitsu General и Fuji Electric
    От dgenov във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 12
    Последно: 13-07-09, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе