Страница 51 от 82 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно
Резултати от 751 до 765 от общо 1228

Новият модел на триото KGTA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #751

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Имам 12 сложена на 12 кв.Доволен съм,прави ми по 30 лв на месец.Всеки уред в къщи се замерва.
    Благодаря все пак за отговора,но въпросите ми бяха други.Обичам да ми е топло.Със сигурност ще е 12.Тя ми коства 1449, а 9 -1379 лв.
    Вярно има близо 300 вата разлика,но както казах 30 лв ме устройва да плащам на стая.
    Искам да си напиша домашното пред монтажистите,че вече за един Дайкин се разправяме в защита на потребителя.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,919
    #752

    Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Тони 71 Виж публикацията
    Имам 12 сложена на 12 кв.Доволен съм,прави ми по 30 лв на месец.Всеки уред в къщи се замерва.
    Благодаря все пак за отговора,но въпросите ми бяха други.Обичам да ми е топло.Със сигурност ще е 12.Тя ми коства 1449, а 9 -1379 лв.
    Вярно има близо 300 вата разлика,но както казах 30 лв ме устройва да плащам на стая.
    Искам да си напиша домашното пред монтажистите,че вече за един Дайкин се разправяме в защита на потребителя.
    Както каза Додо, стаята си е за 7-ца от въпросния модел. Иначе се губи смисъла на солидния хардуер, с който разполага.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #753

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Тони 71 Виж публикацията
    Решил съм да си сложа още един General - 12KGTA . Ще подменям едно LG-ArtCool,заради икономията.
    Цитат Първоначално публикувано от Тони 71 Виж публикацията
    В монента съм с LG-12,което работи перфектно,но не е икономично.При настроени 25 градуса,почти не спира.Само клас А е.
    С едно приятелче се разбрахме да гледаме този филм. Последни приготовления и сме готови за началото.

    Да не забравиш впоследствие да ни кажеш как е разхода.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от bobivg; 27-12-20 в 18:30.

  5. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #754

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Е аз като съм с 12ка в 16 квадрата и не е така, както го описваш, кво да правя?
    Сменяш я с една седмица и разбираш колко си бил ненаблюдателен.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #755

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Както каза Додо, стаята си е за 7-ца от въпросния модел. Иначе се губи смисъла на солидния хардуер, с който разполага.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Ако не държах на принципа си да не препоръчвам конкретни модели, щях да дам и точния жокер на Тони 71, което щеше да го доведе до прозрение.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #756

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Благодаря.Най-вероятно сте прави.Имам общо 6 марки климатици.Имам CREE 18,което не може да се справи със охлаждане на 35 кв.Справя се само Nippon-60 .Просто е производствен цех и жегата вътре е голяма.Извинявам се за отклонението,но тази стая е доста студена,затова и съм се спрял на тази 12.Не мога да махна работещо LG-12 ( предходният модел на ArtCool) и да сложа 7-ца.Както един ваш колега ,беше написал " при толкова много информация,се чудя как още някой пита,какъв климатик да си вземе".
    Та въпросите ми бяха съвсем различни.Не какво да си купя,а как да не позволя да има шум и т.н.
    Ако не можете да ми отговорите на въпросите,просто ги подминете.
    Благодаря предварително.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #757

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Сменяш я с една седмица и разбираш колко си бил ненаблюдателен.

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Твоята 7ца трябва да духа на макс турбина, за да топли тез 16 квадрата.
    12ката си е перфектна за стая без изолация с дървена дограма в къща.

  10. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,509
    #758

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Твоята 7ца трябва да духа на макс турбина, за да топли тез 16 квадрата.
    12ката си е перфектна за стая без изолация с дървена дограма в къща.
    Моята седмица ще духа точно 10 минути на цитираната от теб скорост в помещението от 16 квадрата на Тони 71, след което ще я свали на 1,5 и ще си остане така за неопределено време. И да не подмина въпроса на колегата Тони 71- трябва изобщо да не я включва 12-ката, за да му е тихо и комфортно.
    P.s: Cree произвеждат много добри светодиоди, но са зле с климатизаторите. Този форум помага на хората да улучат от първия път правилната машина, за да не се налага да го правят по 6 пъти. Миланов е изключение...

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  11. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #759

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Не питай,как трябва да стане,защото всеки ще ти отговори,как няма да стане
    Исках да получа отг,само на тези въпроси :
    1.Да избягвам ли тези S на тръбният път.
    2.Колко метра е най-удачният път на тръбите,за да не се чува фреон,вода и т.н.Предният General го направиха с 4 метра и съм доволен.
    Явно ще трябва да пробвам другаде
    А GREE -18 сваля на охлаждане до 24 градуса при 35 кв.Затова имам и 60 Nippon-трифазна колона,която сваля до 20 градуса в 35 кв.Точно ,както при колите,различното каране,довежда до различен разход.
    Очаквах някакви отг от специалисти като вас,но не и да ме убеждавате,какво да не си вземам,при положение че съм упоменал ,че имам такъв модел на по малка стая и съм доволен.
    Благодаря още веднъж,за отделеното време.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #760

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    S-ките не го бъркат. Тръбния път да е поне 3 метра. Щом си доволен как е при четири метра, пусни му и на тоя толкова да въртят кръгчета зад външното, ако се налага. Да ти го вакуумират. Аз също щях да сложа 12-ка на твое място.
    п.п аз съм потребител!!!
    п.п2. 7 9 12 не са хардуерно еднакви. 12-ката (по-спомен) е триредов на вътрешното.
    п,п3. проверих го. Освен във вътрешно има разлика и във външното. 7-9 с един ред и половина, а 12-ката с пълноценен друредов топлообменник.
    Този пост е редактиран от bobivg; 27-12-20 в 19:09.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2018
    Мнения
    86
    #761

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Тони 71 Виж публикацията
    Не питай,как трябва да стане,защото всеки ще ти отговори,как няма да стане
    Исках да получа отг,само на тези въпроси :
    1.Да избягвам ли тези S на тръбният път.
    2.Колко метра е най-удачният път на тръбите,за да не се чува фреон,вода и т.н.Предният General го направиха с 4 метра и съм доволен.
    Явно ще трябва да пробвам другаде
    А GREE -18 сваля на охлаждане до 24 градуса при 35 кв.Затова имам и 60 Nippon-трифазна колона,която сваля до 20 градуса в 35 кв.Точно ,както при колите,различното каране,довежда до различен разход.
    Очаквах някакви отг от специалисти като вас,но не и да ме убеждавате,какво да не си вземам,при положение че съм упоменал ,че имам такъв модел на по малка стая и съм доволен.
    Благодаря още веднъж,за отделеното време.
    Тони 71, след като сте решили кой модел климатик ще си вземате и в какво помещение ще монтирате, защо изобщо имате питане? Най- вече, че имате същият в друга стая ( дори по-малка), в която сте доволен от работата му. Правите всичко, като при предня и сте си ОК.

    П.П. Питате! Отговарят Ви кой ще е най- подходящ , Вие не и не. Обеснявате, как сте запознат с работата на 6 броя климатизатори....наясно сте с нещата!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Мнения
    17
    #762

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    bobivg Благодаря Ви.Това се казва отговор на въпросите ми.Кратко,точно и ясно.По-същество.На този които сега ще слагам,ще се наложи да се направи S за да се заобиколи една колона.Затова живо се интересувах.Още веднъж благодаря.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dimjek Виж публикацията
    Тони 71, след като сте решили кой модел климатик ще си вземате и в какво помещение ще монтирате, защо изобщо имате питане? Най- вече, че имате същият в друга стая ( дори по-малка), в която сте доволен от работата му. Правите всичко, като при предня и сте си ОК.

    П.П. Питате! Отговарят Ви кой ще е най- подходящ , Вие не и не. Обеснявате, как сте запознат с работата на 6 броя климатизатори....наясно сте с нещата!

    Изпратено от моят SM-G975F с помощта на Tapatalk
    Въпросите ми не бяха свързани с покупка.Този форум нали е и за аматьори,като мен които искат да получат съвет за даден монтаж.Монтаж,а не покупка.Това ,че имам 6 климатика,не ме прави специалист.Разбрал съм според мен ,кои е най добрият климатик и затова съм на тази страница.Съжалявам за недоразумението.Приятна вечер и весело изкарване на Новата година.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #763

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Тони 71 Виж публикацията
    bobivg Благодаря Ви.
    Моля, моля дано съм помогнал. Да споделяш след време, разхода и да направиш сравнение между двата. Интересен експеримент ще направиш и живо се интересувам от резултата. Предполагам и на други потребители ще им е интересно.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Живее в
    София
    Мнения
    416
    #764

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Тони 71 Виж публикацията
    Имам 12 сложена на 12 кв.Доволен съм,прави ми по 30 лв на месец.Всеки уред в къщи се замерва.
    Благодаря все пак за отговора,но въпросите ми бяха други.Обичам да ми е топло.Със сигурност ще е 12.Тя ми коства 1449, а 9 -1379 лв.
    Вярно има близо 300 вата разлика,но както казах 30 лв ме устройва да плащам на стая.
    Искам да си напиша домашното пред монтажистите,че вече за един Дайкин се разправяме в защита на потребителя.
    Цената на която казвате, че мож3 да го закупите (особено за 12ката) е доста под пазарната, особено ако включва и монтаж.
    Ако ще подменяте наличния климатизатор само за да спестите от разход на ел. енергия, ви съветвам да направите сметка кога ще се избие инвестицията. Според мен не си заслужава.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2019
    Мнения
    300
    #765

    Отговор: Новият модел на триото KGTA

    Цитат Първоначално публикувано от Gyokov Виж публикацията
    Цената на която казвате, че мож3 да го закупите (особено за 12ката) е доста под пазарната, особено ако включва и монтаж.
    Ако ще подменяте наличния климатизатор само за да спестите от разход на ел. енергия, ви съветвам да направите сметка кога ще се избие инвестицията. Според мен не си заслужава.
    Това предполагам е цената на климатика без ДДС, защото и на мен толкова ми излезе.

    Изпратено от моят moto g(9) power с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от dimitrin6405; 28-12-20 в 14:33.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 51 от 82 ПърваПърва ... 41495051525361 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Новият AQV12YWAN
    От climamarket във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 45
    Последно: 21-01-12, 00:01
  2. Мнения за новият модел MS9A-12HRN1 Luna Split A5
    От specimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 29-10-11, 19:51
  3. Разлика между стария ми климатик и новият модел?
    От marian1 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 27-11-10, 02:07
  4. Новият 3D тест
    От FearMe във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 51
    Последно: 05-08-07, 00:07
  5. Новият Форум
    От sorrowsad във форум Анкети
    Отговори: 25
    Последно: 28-08-05, 01:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе