Страница 19 от 39 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно
Резултати от 271 до 285 от общо 577

Gree GWH12UB

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,219

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    21
    #272

    Отговор: Gree GWH12UB

    Правя както е дадено в тези клипчета, но не става. Никой ли не се е справил с Gree Smart

  4. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #273

    Отговор: Gree GWH12UB

    Вече съм с монтирана такава машина първите ми впечатления са „не знам дали ще топли, но поне изглежда много добре” . Пуснахме го колкото за тест тъй като стаята е все още в ремонт и прахоляците са ужасяващи , безшумен е външното на максимални обороти едва се долавя, че работи . Имаше малко драма с монтажа тъй като поисках да се монтира в средата на стената което удължи тръбния път с около метър (5,5м) при което ме убеждаваха че ставал прекалено голям падал му КПДто , правейки го със скрит монтаж имало опасност да се запуши дренажа ..... Въпреки това не можах да възприема идеята по стената да вървят 2,5 м тръби положени в ПВЦканал и тялото да не е посредата на стената за да може да обдухва добре цялото помещение . Въпреки доводите на монтажниците поисках скрит монтаж с 5,5м тръбен път , и веднага за мое успокоение прегледах сервизното а там бе посочено мин.3м мак.20м (това е за 12ка) като за всеки метър над 10тия пишеше да се добавят по 5мл. масло или фреон едно от двете но не знам кое . Не знам защо беше драмата с дългия път и скрития монтаж предполагам усложняване и оскъпяване , ако е така да си кажат а не да ми обясняват видиш ли това ако стане онова ако стане . Веднъж бяха на оглед знаеха къде ще бъде машината взеха мерки тогава ме убедиха да го направим с външен монтаж , но колкото пъти погледнех стената еми не си го представях по този начин отделно стената е с гипсокартон на конструкция къртенето е минимално а там кадето тръбите излизат навън стената е 15см и заради конструкцията стават едни плетеници от профили които ако е монтиран картона пробиването е невъзможно без да има последици ву конструкцията и самия картон. Дано не са прави и заради естетична гледна точка не съжалявам по нататък. Покрай тия ремонти ми писна от „майстори” и всеки да гледа на него да му е по лесно а не това кое би било по-правилно .
    Този пост е редактиран от maikallllll; 02-02-17 в 09:06.

  5. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #274

    Отговор: Gree GWH12UB

    Някоя снимчица няма ли, и ние да му се порадваме? Иначе за доливането е фреон.

    Изпратено от моят MI 4LTE с помощта на Tapatalk

  6. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #275

    Отговор: Gree GWH12UB

    15 см зид....какво е това нещо бе, с паус ли строят сега.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #276
    Цитат Първоначално публикувано от edi1 Виж публикацията
    15 см зид....какво е това нещо бе, с паус ли строят сега.
    Това е размера на стената до прозореца неправилно се изразих сори.
    Този пост е редактиран от maikallllll; 02-02-17 в 09:07.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #277

    Отговор: Gree GWH12UB

    Аааа, ясно.Уплаших се да ти кажа.24 см външен зид го преглътнах преди години, макар и със зор, като видях жилището на един приятел, та рекох да не са минали вече да зидат външни зидове на долма.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2016
    Мнения
    21
    #278

    Отговор: Gree GWH12UB

    Удачно ли е да се държи на Auto скоростта на вентилатора сега при отопление, и с тези мъгли непосредствено при завършване на дефроста във вътрешното тяло чува ли се и при вас един доста силен шум

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #279

    Отговор: Gree GWH12UB


  12. Member
    Тук е от
    Mar 2015
    Мнения
    559
    #280

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Полският ОЕМ, нищо ново

    Изпратено от моят LG-D855 с помощта на Tapatalk

  13. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #281

    Отговор: Gree GWH12UB

    Не знам защо няма скорошни мнения в темата.Мненията на собственниците пък са малко и то след няколко дни експлоатация(или аз поне на такива попаднах).Ако може някой да обобщи напр.PHristov опита с този модел.И ако може да сравни с подобни в този ценови клас,напр.MEFH35.Интересно ми е защо цените на модела са с много малка разлика-говоря за 18/спрямо12.И друго,какъв е шума от външното тяло,тъй като не знам защо но в една къща моя климатик(нисък клас там)се чува много вечерно време,но и климатика на съседите Carrier,не знам кой модел през нощта се чува,а той е чак от другата страна.Не знам от какво зависи но там всички шумове се чуват много.Иначе къщата е нова с топлозизолация,мисля че отговаря на всички съвременни стандарти...
    Може ли и да направите сравнение напр. с тези климатици FUJITSU ASYG-14LMCB NORDIC -30/CFUJITSU ASYG14LTCB/AOYG14LTCN,тъй като с първия са на една цена и с подобни показатели:

    https://www.termo-klima.com/bg/klimatic/niskotemperaturni-klimatici/fujitsu-asyg-14lmcb-nordic-30c-s-bezplaten-montaj/
    https://www.termo-klima.com/bg/klima...ic-sensor-30c/


    Ако може да опишете всички възможни разлики които виждате в основните възли и кой е за предпочитане.
    Този пост е редактиран от cable; 17-09-17 в 18:58.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #282

    Отговор: Gree GWH12UB

    Какво да кажем ползваме си ги със здраве и това е , безшумен е не се чува нито вътрешното нито външното , работи абсолютно незабележимо , да го сравнявам с друг не мога защото не съм ги ползвал но предполагам и техните собственици са доволни .

  16. Senior Member Аватара на cable
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    2,076
    #283

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от maikallllll Виж публикацията
    Какво да кажем ползваме си ги със здраве и това е , безшумен е не се чува нито вътрешното нито външното , работи абсолютно незабележимо , да го сравнявам с друг не мога защото не съм ги ползвал но предполагам и техните собственици са доволни .
    Интересува ме дали топлят с почти пълния си капацитет наистина при -20гр.(ако е имало от как е монтиран) и шума на външното тяло.Тук има една малка подробност.Виждам колко му дават като шум(56дб за 18),и като сравнявам снякои на ME и Daikin не е зле.Само,че тези децибели зависят според мен от външната температура.При ниска външна климатика започва да се товари и може би ако има сняг (допълнително ) и шума му обикновенно е по-висок.Та шума при ниски температури и през нощта на външното тяло и получават ли се вибрации?
    Този пост е редактиран от cable; 19-09-17 в 17:10.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2009
    Мнения
    33
    #284

    Отговор: Gree GWH12UB

    Цитат Първоначално публикувано от cable Виж публикацията
    Интересува ме дали топлят с почти пълния си капацитет наистина при -20гр.(ако е имало от как е монтиран) и шума на външното тяло.Тук има една малка подробност.Виждам колко му дават като шум(56дб за 18),и като сравнявам снякои на ME и Daikin не е зле.Само,че тези децибели зависят според мен от външната температура.При ниска външна климатика започва да се товари и може би ако има сняг (допълнително ) и шума му обикновенно е по-висок.Та шума при ниски температури и през нощта на външното тяло и получават ли се вибрации?
    Външното и вътрешното тяло са безшумни

  18. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    53
    #285

    Отговор: Gree GWH12UB

    Всичко е много относително , кой и как го е монтирал разположение , изолация , лични предпочитания (един иска да завира от жега и дае по потник ,друг го удволетворява да си стои в къщи по анцунг ) . За топленето топли , безшумен е , красив дизайн , отиди в някой магазин и ги виж на живо , който ти грабне окото него вземи . В книгите какво пише е едно действителноста е друго . Ако питаш мен вземи го , качествена машина е .

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 19 от 39 ПърваПърва ... 9171819202129 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Мнение за GREE ACS-09 GP ?
    От rodrigo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 22
    Последно: 26-01-13, 13:30
  2. Gree ACS-12GP
    От dindo във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 11
    Последно: 29-10-11, 13:29
  3. Gree vs. Midea
    От divi4 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 06-01-10, 00:44
  4. Gree ACS-09GP
    От vanko68 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 29-07-09, 23:32
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе