Страница 14 от 32 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно
Резултати от 196 до 210 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #196

    Отговор: Gree Fairy

    Те ако си знаеха работата щяха поне да установят конкретно какъв е проблема. Явно не са специализирана фирма и нямат сервиз а само вземат едни пари да ти го доставят от вносителя. Аз бих се насочил към Велев за следваща покупка щом сте от един град.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #197

    Отговор: Gree Fairy

    Такива отклонения в консумираната мощност се оправят лесно и бързо. Ако беше мой климатик, трябва да съм пълен идиот да тръгна да подменям външното, вместо да поправя електрониката.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #198

    Отговор: Gree Fairy

    Въпроса е, че идваха, гледаха, мериха, стояха 1 час и вчера в магазина един от продавачите ми вика "ние откъде да знаем дали има някакъв проблем или не, на климатика може нищо да му няма"... Въобще каквото и да кажа е все тая. Видях и се убедих, че тези са пълни некадърници - скапан монтаж, спукано вътрешно тяло, тръбите набутани в една обща изолация и никаква компетентност. Всичко е точно до момента в който ти вземат парите, след това куче влачи...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #199

    Отговор: Gree Fairy

    А какви параметри измериха за 1 час ?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #200

    Отговор: Gree Fairy

    Между 8 и 9 ампера измериха с амперклещи, което умножено по 235 волта ток и фактор на трансформация е 0,99 то ето над 2 киловата консумация. На няколко пъти се случва като включа прахосмукачката в съседния контакт при пуснат климатик и да падне предпазителя на дефектотоковата. Не го знам колко ампера е, чакам да се постопли времето и да дойде ел. техник да ми пусне нови кабели за климатиците директно от електромера.

  7. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #201

    Отговор: Gree Fairy

    Не мога да ги разбера такива фирмаджии. За какво се хващат с климатици, като един проблем не могат да констатират дали го има. То си има отговорности към клиента и след гаранционно, не само през гаранционния период.
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #202

    Отговор: Gree Fairy

    Те са пратили дупкари , кажи им че нямаш проблем с дупката за тръбния сноп (макар че и там има-изолацията) а със самия климатик. Бъзикай ги те за друго не стават А и за инсталацията можеше да обърнат внимание ако са поне малко грамотни.
    Rumb@ta , ти си от друга школа ! Тея дали имат и 8 клас. За 1ч. са успели да измерят цели 8А.

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #203

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Те са пратили дупкари , кажи им че нямаш проблем с дупката за тръбния сноп (макар че и там има-изолацията) а със самия климатик. Бъзикай ги те за друго не стават А и за инсталацията можеше да обърнат внимание ако са поне малко грамотни.
    Rumb@ta , ти си от друга школа ! Тея дали имат и 8 клас. За 1ч. са успели да измерят цели 8А.
    абе да ти кажа, че и с нея имаше проблем... при дупченето оня бутна две тухли и дупката стана голяма колкото да си завра главата вътре. А за планката на вътрешното тяло пробива сигурно 6-7 дупки, че все му изпускали дюбелите. Ако се демонтира изцяло вътрешното тяло с планката стената ще изглежда така все едно съм стрелял напосоки по нея. Откъдето и да го погледна се нахендрих много яко с този климатик - нито монтажа беше монтаж, нито климатика климатик.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 15-01-19 в 15:17.
    shener84 одобрява това.

  11. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #204

    Отговор: Gree Fairy

    Аз за здравкомерс не съм чул нищо добро от техни клиенти а за след гаранцията забрави да ги търсиш. Скоро гледах как монтираха едно мицубиши на погребално бюро през два магазина от нас. Ние в този ден не монтирахме че валеше дъжд доста силно. Та сложиха вътрешното със свалени гайки на холендрите и те стояха така поне 20мин на дъжда после за капак тоя ги навири нагоре и замина в буса да прави конуси на тръбите и това отне няколко минути с щужерите нагоре да влиза вода по лесно. И накрая нямаше вакумиране.
    Този пост е редактиран от VeleV.Klima; 15-01-19 в 16:06.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #205

    Отговор: Gree Fairy

    Така като гледам гаранционно не искат да се занимават а за след гаранционно не ми се мисли. Ще видя колко зле е стената след тяхната работа и ако може да се оправи с малко труд направо ще взема един конвектор а този климатик каквото и да стане с него ще го шитна в olx.

  13. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #206

    Отговор: Gree Fairy

    dodo2000, а защо не заеб*ш гаранцията и да се разбереш с някой да ти го оправи
    срещу заплащане.Ето rumbata например мисля ще се справи.
    Дали ще се съгласи не знам.
    Иначе ми се струва, че доста главоболия те чакат, и тая зима я отпиши.
    Пък и кръвно вдигаше май.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #207

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    dodo2000, а защо не заеб*ш гаранцията и да се разбереш с някой да ти го оправи
    срещу заплащане.Ето rumbata например мисля ще се справи.
    Дали ще се съгласи не знам.
    Иначе ми се струва, че доста главоболия те чакат, и тая зима я отпиши.
    Пък и кръвно вдигаше май.
    С този начин на мислене, тези пишман фирми продължават да виреят а това не спомага на бъдещи купувачи. Додо трябва да си търси правата до дупка. Само отношението на собственика, трябва да му бъде стимул.
    vale2901, rosswen, Vizi и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #208

    Отговор: Gree Fairy

    Докато има пилета да кълват на безплатни монтажи, ще има и керкенези да ги кълват тях. Пазарна икономика!
    Aleksandars одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #209

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Докато има пилета да кълват на безплатни монтажи, ще има и керкенези да ги кълват тях. Пазарна икономика!
    Виж не защитавам тия дето си го е купил конкуренция са ми, но ферито не е с безплатен монтаж. Цената на фери е 936лв като го продават на 849лв това са 87лв отстьпка и 150лв монтаж на групата ето цената 999лв.
    Rafailiev одобрява това.

  18. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #210

    Отговор: Gree Fairy

    87 лева отстъпка е едно, 287 лева отстъпка е по-друго, чисто фигуративно. За поръчана машина от висок клас плащам за монтаж толкова, колкото и за нисък клас, да кажем 180 лева.. Съмо че ако фирмата ми продаде машина от нисък клас, прибира общо 267 лева, доколкото от високия 467 лева, за същата работа. Ти кажи, къде е справедливостта? И като имаш пред вид, че цепениците от ниските класове са с пъти по-проблемни от високите, къде им излиза хесапа на фирмите с тях? Затова ги монтират и бягат! Писал съм и по-рано, че всеки, който не е в състояние и няма право да си монтира сам машина, не трябва да залага на цепеница. Като няма бюджет, има печки и вентилатори. Миналия век беше така и нямаше проблеми с качеството. Бабите ни и дядовците събираха пари, за да купят хубавото. Лошо почти не се внасяше, защото не се купуваше. Сега спрятат за хитрия г*з к*р с винт. Моля никой да не се припознава, а да стане информиран потребител. Ако всички са такива, нелоялни търговци и калпава техника няма да има.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    shener84 и rosswen харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 14 от 32 ПърваПърва ... 4121314151624 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе