Страница 13 от 32 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 475

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #181

    Отговор: Gree Fairy

    При Doddo случаят изглежда е частен. Има повреда в машината.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #182

    Отговор: Gree Fairy

    При Dodo в случая не виждам и 200-300 лв. по-скъпа машина да се справи по-добре щом в стаите пада до 3°. Ето за такива случаи говоря , когато е необходима първо спешна инвестиция в изолация и тогава да се търси машина за която си заслужава да се дадът повече пари. Първо изолацията , после климатиците и тогава се търси комфорт и икономия. Липсва ли едно звено веригата се къса.
    Отоплението на къща няма нищо общо с това на апартамент.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #183

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    При Dodo в случая не виждам и 200-300 лв. по-скъпа машина да се справи по-добре щом в стаите пада до 3°. Ето за такива случаи говоря , когато е необходима първо спешна инвестиция в изолация и тогава да се търси машина за която си заслужава да се дадът повече пари.
    Както бях писал и преди това, в другата стая пак 14кв. имам конвенционален Хитак 10-ка. Ами топли си без да има каквито и да било ядове. След като го пусна за 2-3 часа е достигнал минимума от 16 градуса температура, след което започвам да вдигам с по един градус заданието и така си достига 18-19 градуса след 4-5часа като за денонощие съм го засичал да изхаби 13-14 киловата, като в този разход влиза и скапания дефрост на всеки 40 мин - 20 дефрост. Така климатик, който взех за 250лв работи с доста приемлив разход имайки предвид условията и температурата в къщата.

    А в другата стая климатика на леля Донг ли се казваше с G10 инвертор, wi-fi и разни други екстри сгъва електромера от разход двойно по-голям от Хитака, само дето за него дадох една хилядарка и ме научиха във форума...
    Този пост е редактиран от dodo2000; 11-01-19 в 11:05.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #184

    Отговор: Gree Fairy

    Додо не са те подвели от магазина. Наистина най-много Gree се продават, но причината е ниската цената. Топлеща 12-ка за 999 лв с монтаж и подгрев в тавата, wifi и реклама: работи до -22. А пък MHI работи само до -15, че и по-скъпо. И няма wifi и подгрев. [emoji3]

    Офф:
    Един познат скоро взе Финлукс и много се радваше на цената от 700 лв. Далавера било, направо нямало такава цена и машината била супер. Дойде на гости и гледа MHI-то и вика: тва ся работи ли или е спрял. Викам работи на 200w консумация иди да видиш на уреда, просто бачка тихичко. Половин час не отлепи поглед от машината.[emoji23] Ходи гледа климатика дали духа, гледа ватметъра, бъзика дистанционното, вдигна вентилатора на макс, абе все едно в шоурум беше.

    Има хора които искат да си сложат по-висок клас машини, но нямат възможност за това към дадения момент. Има и такива, които си мислят че това за 800-900 лв бачка като това за 1500-1600 лв. Всички обаче знаем, че не е точно така. Ако беше така тия за по 1600 щяхме да ги отритнем и всички да си слагаме само за по 900 лв. от което следва фалит на по-високите класове заради липса на търсене. Тук не говорим за К2У нито за неправилно подбрани машини. Имам Хитачи 22LX японче от 8 години в апартамента в Пловдив. Тази машина се е доказала пред мен многократно. Има само едно, което не ми допада в нея-дефростите. Иначе съм я виждал с часове да бачка на -20 през 2012г. (онази люта зима). Много си я харесвам и тази машина.
    Харесвам всичко де що си върши работата за която е проектирано.

  6. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #185

    Отговор: Gree Fairy

    Между другото моето Гри също работи с висок cosfi при издуване (0,99), тъй че грешката най-вероятно не е в телевизора на Doddo.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #186

    Отговор: Gree Fairy

    Аз нали гледам и по електромера какво отчита като пусна Гриито. Като тегля чертата и направя една груба сметка не намирам разлика между това, което показва уреда с консумацията показвана на електромера. Чакам от фирмата да ми се обадят за да кажат какво може да се направи. Втори ден обаче мълчат...

    Поне две положителни неща мога да кажа за Ферито, които лично на мен ми харесват:
    Не знам как е направено но при дефрост от вътрешното тяло не се усеща никакъв студ. Вкарвам си ръката вътре и няма грам студ. Всички други климатици, които имам или съм виждал по време на дефрост лъха бая студ.
    И второто нещо е, че няма никакви паразитни звуци по време на работата на Ферито - не се чува шумолене на фреон, съскане, пукане на пластмасата, неща, които при Панасоника ми ги има и лично мен ме дразнят. Но явно по време на сглобката така е станало, че някой китаец не си е бил изял купичката с ориз и стоейки гладен е преебал точно моя климатик, който взех.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 11-01-19 в 16:10.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,860
    #187

    Отговор: Gree Fairy

    https://www.youtube.com/watch?v=64RDBh-ENZQ

    dodo2000, кат ги гледам тез китайци в Gree,
    повечето ток ядат.
    Е има тук-таме и малко на ориз .

  10. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #188

    Отговор: Gree Fairy

    хахах, готино клипче, чак ми се прииска да си взема още едно Грии.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #189

    Отговор: Gree Fairy

    Последно от магазина отказват да заменят Гриито. Казаха, че климатика ще се свали и ще се прати на вносителя и вече каквото той решил това щяло да се направи. Странно защо вносителя ще решава като аз парите съм ги дал на магазина Здравкомерс - Плевен, а не на вносителя. И сега ще чакам месец за становище по въпроса. Работата е май е ясна, колкото повече хора и фирми се намешат, ще се почне едно прехвърляне на топката и с две думи ще пия една студена вода и толкоз.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 15-01-19 в 12:13.

  12. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #190

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Последно от магазина отказват да заменят Гриито. Казаха, че климатика ще се свали и ще се прати на вносителя и вече каквото той решил това щяло да се направи. Странно защо вносителя ще решава като аз парите съм ги дал на магазина Здравкомерс - Плевен, а не на вносителя. И сега ще чакам месец за становище по въпроса. Работата е май е ясна, колкото повече хора и фирми се намешат, ще започне едно прехвърляне на топката и с две думи ще пия една студена вода и толкоз.
    Да не забравиш да си вземеш приемо-предавателният протокол.

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #191

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Да не забравиш да си вземеш приемо-предавателният протокол.
    Звънях в КЗП да питам какво могат да кажат по случая, като им обясних, че вече съм правил веднъж рекламация за пукнатия капак на вътрешното тяло и те ме питаха дали има протокол от замяната. Естествено такъв не са ми дали. И точно така ме посъветваха сега да изискам при демонтажа такъв протокол. Казаха, че 6 месеца от датата на покупката правата били в търговеца и каквото той прецени това ще направи - т.е. ако пожелая ще замени климатика, или ще го вземе за ремонт, или веднага може да го замени със такъв същия само, че нов. Вече след 6 месеца и ако имам три протокола за рекламации то мога да поискам замяна по закона. Но за момента явно ще се чака. Все си мисля, че увъртат до последно и ще твърдят, че климатика така си работи. Онзи ден като идва да мери единия техник така каза - това е китайски климатик и той така работи.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #192

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Последно от магазина отказват да заменят Гриито. Казаха, че климатика ще се свали и ще се прати на вносителя и вече каквото той решил това щяло да се направи. Странно защо вносителя ще решава като аз парите съм ги дал на магазина Здравкомерс - Плевен, а не на вносителя. И сега ще чакам месец за становище по въпроса. Работата е май е ясна, колкото повече хора и фирми се намешат, ще започне едно прехвърляне на топката и с две думи ще пия една студена вода и толкоз.
    Защото от парите които си дал на фирмата за нея остават до 30% (под форма на отстъпка) от вносителя. Гаранцията я поема вносителя. Абе щом са контатирали проблем защо не ти сменят външното тяло как може да те оставят без климатик посред зима.

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #193

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Защото от парите които си дал на фирмата за нея остават до 30% (под форма на отстъпка) от вносителя. Гаранцията я поема вносителя. Абе щом са контатирали проблем защо не ти сменят външното тяло как може да те оставят без климатик посред зима.
    И аз това ги попитах, казаха ми да прочета еди коя си точка от гаранцията. Там пише, че продавача/вносителя не носи отговорност за причинен дискомфорт в случаите на демонтаж и ремонт на климатичната система. Добре, че имам радиатор и климатик в другата стая. От КЗП казаха, че при добра воля на продавача може да направи както и ти казваш - да ми сложи на мястото на външното тяло друго от същата марка, понеже най-вероятно там е проблема или направо да дойдат с друг климатик както аз искам. Но това пак казвам ставало при добра воля на продавача. Явно при този търговец липсва каквото и да било желание и добро отношение към клиента. Щом от миналата седмица никой не ми се обади да каже какво ще се прави и аз на няколко пъти ходих в магазина да питам какво е развитието последно снощи собственика го чух как крещи на служителите да не го занимават с този климатик а да се оправят сами и че не го интересувало това, че клиента бил идвал няколко пъти да пита. А служителите ми отговориха, че те не могат да вземат решение за замяна или каквото и да било а само собственика... Та това е положението, така се работи явно в магазин Здравкомерс.
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo2000; 15-01-19 в 12:56.

  17. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #194

    Отговор: Gree Fairy

    Ако решат да ти го заменят с нов,направо откажи да ти го монтират,оставяй го в кашона и директно в олх,така ще му вземеш добри пари.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #195

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от JOKVN Виж публикацията
    Ако решат да ти го заменят с нов,направо откажи да ти го монтират,оставяй го в кашона и директно в олх,така ще му вземеш добри пари.
    Добър съвет, може и така да направя..

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 32 ПърваПърва ... 3111213141523 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 19:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 20:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 11:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 18:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе