Страница 5 от 32 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,580
    #61

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Което доказва, че не винаги наследника оправдава очакванията
    Отделно имаше и "внесен"Чейндж за Гръцкия пазар,без нагреватели и с малко по-ниска цена.Сигурно е като този Украинския...

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #62

    Отговор: Gree Fairy

    Има и Амбер-стандартен , който слиза на доста прилични стойности -180 вата...


    Продава се отдавна в Унгария, Италия, Полша, *****...
    https://310.by/catalog/conditioners/...sionery/11883/
    Като цена би бил много интересен:
    https://www.gm-termoidraulica.it/cli...32-wifi-a.html
    Нискотемпературният Амбер го водят "Престиж"..
    https://310.by/catalog/conditioners/...sionery/11888/
    Явно за всеки пазар си имат различни модели...

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #63

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    Знаем даже коя марка
    Този път не позна. Търсех нещо бюджетно за кухнята при майка ми. Очертава се да е Fujitsu 12LLCC, не МХИ. Комфорт и високи температури не са приоритет, така че в този ценови диапазон, тази машина ми се струва най-разумното решение. Може да ви изглеждам пристрастен, но има защо и гледам да съм максимално обективен. Не съм се интересувал само и единствено от МХИ, даже преди да си купя първото, не ми е и минавало през акъла, че ще е тази марка.
    toto4ev и stainway харесват това.

  5. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #64

    Отговор: Gree Fairy

    Не мисля, че Феята е по-лоша от Чейнджа. На последния силата му не беше в икономията, а в работата при ниски температури - очевидно и Феята се справя със задачата. Много ме съмнява да е по-лоша с нещо от дърветата на триото.
    Mежду другото лайт версията на Амбър я продаваха под друга марка. Тук някъде коментирахме по темата.
    Този пост е редактиран от Vizi; 07-01-19 в 17:52.

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #65

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    В неговия случай има много странни неща. Най-вече максималната консумация. Между другото dodo2000 дали си поглеждал случайно какво е напрежението при пикова консумация.
    Отново според уреда - 227 волта, 9,5 ампера, което умножено едното по другото идва 2150 вата. За да изключа опцията за проблем с ел инсталацията /не твърдя, че не може да има такъв/ то пуснах по удължител ток от комшията. Ами уреда отново покажа същите стойности - 1,8 -2,1кв. В съседната стая Хитака беше заковал на 820 вата и при -4 си духаше с 35 градуса, което според мен е максимума за тази конвенционалка. За тази сряда съм уговорил посещение на техник от фирмата. На човека според мен много не му се занимава да идва и да мери. В магазина започнаха да вадят от 100 кладенеца вода, че климатика си работил нормално. Та ще видим в крайна сметка какво ще стане. Предложих им да си го вземат и да доплатя 300лв за един Фуджак LMCE, но според мен шанса да се случи това е малък.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 07-01-19 в 20:28.

  7. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #66

    Отговор: Gree Fairy

    Абе dodo2000 , да не са ти сложили външно тяло на Амбър?
    Vizi одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #67

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Абе dodo2000 , да не са ти сложили външно тяло на Амбър?
    Брей, за това не се бях замислял... Лошото е, че е на високо и за момента нямам стълба да погледна етикета на въшното. Но като се има предвид техниците какви бяха то нищо чудно да са ми сложили друго тяло.

    Между другото някъде бях чел, че външното тяло а и топлообменника на Ферито са по-големи от тези на Чейнджа именно за да се компенсира липсата на двуредов такъв. Имам познат с Чейндж сложен преди година, който каза, че сметката зимата му се вдига с едни 70лв като пуснат климатика, тъй като топлят две стаи от панелния им апартамент само с него.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 07-01-19 в 20:38.

  10. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #68

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Отново според уреда - 227 волта, 9,5 ампера, което умножено едното по другото идва 2150 вата. За да изключа опцията за проблем с ел инсталацията /не твърдя, че не може да има такъв/ то пуснах по удължител ток от комшията. Ами уреда отново покажа същите стойности - 1,8 -2,1кв. В съседната стая Хитака беше заковал на 820 вата и при -4 си духаше с 35 градуса, което според мен е максимума за тази конвенционалка. За тази сряда съм уговорил посещение на техник от фирмата. На човека според мен много не му се занимава да идва и да мери. В магазина започнаха да вадят от 100 кладенеца вода, че климатика си работил нормално. Та ще видим в крайна сметка какво ще стане. Предложих им да си го вземат и да доплатя 300лв за един Фуджак LMCE, но според мен шанса да се случи това е малък.
    Ако се съгласят на замяната на мен ще ми е интересно Фуджицу-то с 8кг. вътрешно и 26 кг. външно дали ще издържи на напъна в този хладилник.
    corsairman01, rosswen, Vizi и 2 други харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #69

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Ако се съгласят на замяната на мен ще ми е интересно Фуджицу-то с 8кг. вътрешно и 26 кг. външно дали ще издържи на напъна в този хладилник.
    Днес температурата беше много приятна в стаите +3 градуса. Важното е, че като пуснах Хитака за 3 часа /с дефрости на всеки 45 мин. работа/ затопли в едната стая до 16. Онзи ден сложих на голяма част от тавана 4см ЕPS плоскости и бих казал, че сега температурата в стаята повече се задържа от преди. Реших, че е по-добре от каменна вата да не вземе да се котят плъховете в нея. А в другата стая Гриито не го пуснах от страх какво ще покаже ватметъра. Тези дни съм с високо кръвно и не исках да се натоварвам допълнително
    Този пост е редактиран от dodo2000; 07-01-19 в 21:14.

  12. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #70

    Отговор: Gree Fairy

    Ами махни ватметъра,
    между другото топлото сваля кръвното.
    biso65 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #71

    Отговор: Gree Fairy

    На лято като се стопли сложи eps от вътрешната страна на стените и следващата зима няма да си спомняш за високите консумации.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #72

    Отговор: Gree Fairy

    Съгласен съм, че това е най-доброто решение, тъкмо да пази топлото вътре в "кутийката" но няма начин да правя нов ремонт вътре в стаите понеже са прясно ремонтирани. По-скоро ще мисля за външна изолация и да лепна едни таванни XPS плоскости във всяка стая.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #73

    Отговор: Gree Fairy

    Не е най доброто решение, даже е най лошото. Сложи си 10-15см изолация отвън.
    bobivg, spas.slavchev, stainway и 1 други харесват това.

  17. Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    892
    #74

    Отговор: Gree Fairy

    Как са Феите в студа?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #75

    Отговор: Gree Fairy

    Приказни (предполагам)
    Jack Krauser и Rafailiev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 32 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе