Страница 7 от 32 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно
Резултати от 91 до 105 от общо 475

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #91

    Отговор: Gree Fairy

    През ден си ходя до къщата
    да додам за някой Фуджак


    И не го изключвай, а само намаляш на 16С(или 18С колкото е минималното на ДУ).
    "Инвестирай" 20лв в едно интернет управление и 2-3 часа преди да тръгнеш
    за там си го усили на колкото ти е кеф.Така ще постигнеш приличен комфорт и нормални сметки.
    Изолацията се подразбира - колкото повече - толкова повече..

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #92

    Отговор: Gree Fairy

    Преди малко идваха техниците от фирмата. Огледаха климатика, кабелите и закачиха клещите да мерят. Та ето какво излезе:



    За час работа консумация между 8 и 9 ампера при напрежение 235 волта = 2-2,1kw.

    Обадих се на Грии България за да кажа какво са установили техниците при посещението, тъй като бях им пращал веднъж вече снимки и от там ми отговориха, че не може да повярват на такава консумация и да се разбера с търговеца да върна климатика чрез него при тях пък те вече щели да се разбират помежду си.
    Та тези дни ще ходя да правя рекламация в магазина и да искам да си доплатя за някоя друга марка.
    Поне е ясно, че уреда ми показва точно... а и още нещо, че климатика гори мнооого ток...
    Този пост е редактиран от dodo2000; 09-01-19 в 17:07.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #93

    Отговор: Gree Fairy

    Само да вмъкна, че 235V по 8.79A e 2066VA пълна мощност. В електротехниката се обозначава с буквата S и представлява корен квадратен от сумата на квадратите на активната (P) и реактивна мощност (Q).
    За да изчислиш активната мощност (която се измерва в W), трябва да умножиш пълната мощност със факторът на мощност - косинус фи (където фи е ъгълът на дефазиране между тока и напрежението, породен от типът на товара - компресор с намотки: индуктивен товар).
    Обикновено климатиците имат фактор на мощност 0.7-0.8 като варира според натоварването на компресора (току що проверих моя подов дайкин и при консумация от 426W факторът му на мощност е 0.74, при изключен компресор и консумация от 22W факторът му е 0.8).
    Та по отчетените от теб данни излиза, че климатикът ти натоварва електрическата мрежа с 1446W (ако приемем, че cosFi е 0.7) до към 1653W (ако пък cosFi e 0.8).

    Ти сигурен ли си, че твоя измервателен уред отчита активна мощност?

  5. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #94

    Отговор: Gree Fairy

    Този фактор за който говориш знам за него, въпроса е къде може да се види какъв е?

    Относно моя уред няма как да знам на 100% дали мери точно и дали това, което отчита е активната мощност, но се доближава до това, което техниците измериха. Все пак с това се занимават и би трябвало да са по наясно от мен. Но и потвърдиха, че наистина има голяма консумация климатика. Мериха напрежение, ампери, огледаха контакта. Но може би не са наясно с тази формула, за която говориш.
    Този пост е редактиран от dodo2000; 09-01-19 в 17:49.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #95

    Отговор: Gree Fairy

    "Техниците" с тези амперклещи са мерили ток и напрежение. Явно, че и те не са чували за пълна, активна и реактивна мощност. Ако уредът ти мери cosф, трябва някъде да имаш показание за "Power factor" и biro ти е написал колко трябва да е. Ако напишеш модела на енергийния монитор, може някой да напише дали мери фактор на мощността.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #96

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    "Техниците" с тези амперклещи са мерили ток и напрежение. Явно, че и те не са чували за пълна, активна и реактивна мощност. Ако уредът ти мери cosф, трябва някъде да имаш показание за "Power factor" и biro ти е написал колко трябва да е. Ако напишеш модела на енергийния монитор, може някой да напише дали мери фактор на мощността.
    Опс сетих се, имам показател за такъв фактор, мисля по спомен е 1. С две думи трябва да го пренастроя с поне 0,2 единици надолу?

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Rumb@ta
    Тук е от
    Mar 2011
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    1,709
    #97

    Отговор: Gree Fairy

    Ама фактора ти ли го въвеждаш или ти го измерва?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #98

    Отговор: Gree Fairy

    Уредът му би трябвало да мери cosФ

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #99

    Отговор: Gree Fairy

    Уредът му е точен , моя съм го засичал с мултицет и други такива уреди грешката е няколко вата при мощноста. При 2200w. консумация боба ми показва че стойноста на cosФ при него ще е 1ца.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  12. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #100

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Преди малко идваха техниците от фирмата. Огледаха климатика, кабелите и закачиха клещите да мерят. Та ето какво излезе:



    За час работа консумация между 8 и 9 ампера при напрежение 235 волта = 2-2,1kw.

    Обадих се на Грии България за да кажа какво са установили техниците при посещението, тъй като бях им пращал веднъж вече снимки и от там ми отговориха, че не може да повярват на такава консумация и да се разбера с търговеца да върна климатика чрез него при тях пък те вече щели да се разбират помежду си.
    Та тези дни ще ходя да правя рекламация в магазина и да искам да си доплатя за някоя друга марка.
    Поне е ясно, че уреда ми показва точно... а и още нещо, че климатика гори мнооого ток...
    Разбира, че не е нормално-казах го още преди време. Може да "развърти" за момент до 1600-1700 вата, но след това дори с огромни топлозагуби би трябвало да работи на около 1000 вата и надолу .
    Потвърждават го и други потребители.
    https://forum.setcombg.com/%D0%BA%D0...tml#post908335

    Колкото до минимума-явно както при Change -около 400 вата.

    Явно и Gree.bg го намират за ненормално и разбирам са готови да съдействат
    Затова си има гаранция. Дано със следващия да имаш така желания нисък разход при тези специфични условия.

  13. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #101

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Уредът му е точен , моя съм го засичал с мултицет и други такива уреди грешката е няколко вата при мощноста. При 2200w. консумация боба ми показва че стойноста на cosФ при него ще е 1ца.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    И без боб ще ти кажа, че няма начин да е 1.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #102

    Отговор: Gree Fairy

    Да не издребняваме за 2-3 стотни , няма да обърнат хава.

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #103

    Отговор: Gree Fairy

    Да, след развъртане до 1500-1600w пада плавно и се нормализира към 1100-900w и така надолу. AUX също съм го виждал да развърта до 1600w. Не знам обаче дали и за 1-2 минути задържа тези мощности.

    Като местих единия варметър и пуснах другия климатик в него не отчиташе адекватно. Пример: в standby аукса хаби 0.8w. След местенето ми показваше 0.0w. Дадох ресет на ватметъра и се оправиха нещата. Джаджи кво да се прави[emoji23]

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #104

    Отговор: Gree Fairy

    А защо в сервизното г-жа Донг му е изискала 16А предпазител за монтажа на електрическата част ? Колкото на 18-та

    Ами те по сервизно му дават 8А rated current. За макс не пише !

    Нека някой който разбира от токове се изкаже но 16А предпазител/ключ ми се струва множко за 1500w. Макс консумация ?
    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 09-01-19 в 19:44.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #105

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Rumb@ta Виж публикацията
    Ама фактора ти ли го въвеждаш или ти го измерва?
    Това е добър въпрос... идея си нямам дали го мери автоматично или ръчно трябва да го вкарам. Ще се поровя из настройките като си отида отново тези дни. Добре де, с две думи ако приемем за точни днешните показания на техниците с техните амперклещи и вземем под внимание коефициента от 0,75, то значи консумацията си идва според спецификациите?!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 7 от 32 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 19:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 20:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 11:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 18:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 22:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе