Страница 6 от 32 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно
Резултати от 76 до 90 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #76

    Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Vizi Виж публикацията
    Как са Феите в студа?
    Топлят,топлят. На каква цена е въпроса. Майтапа на страни ама си топли. Днес и на -9 бълваше горещина. Но и аз не съм голям критерий, че на работа минават тръби за парно и те малко или много подпомагат машината. Все пак хлад не съм усетил цял ден.
    Vizi и stainway харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #77

    Отговор: Gree Fairy

    Додо това твоето в което мъчиш климатика, вила ли е?
    Човеко, отопли си къщата и климатика ще заспи. Какви са тези 3 градуса?!! То няма и за кога вече да я отоплиш тази сграда освен ако не пожертваш 10-15 кубика дървения.
    Ако е вила и не живееш там не ти трябва външна изолация. Слагай гипскартон + вата на външните стени и тавана и след един 30мин. работа на 2kW ще се кротне на 400W даже ще влиза в ОФФ. В противен случай догодина по същото време пак ще си с високо кръвно!
    Поздрави.
    Този пост е редактиран от mimojef; 09-01-19 в 02:13.
    Jack Krauser и rosswen харесват това.

  4. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #78

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Не е най доброто решение, даже е най лошото. Сложи си 10-15см изолация отвън.
    Да бе... я обясни, като сложи 10-15 сантиметра изолация отвън, какво ще постигне, освен да хвърли пари и усилия на вятъра. След като не стои там постоянно и в жилището не се поддържа отопление, всеки път като отиде ще трябва отново и отново климатикът да подгрява ледените стени отвътре и пак ще има форсажи и тестване на максимали.
    zdravko и mimojef харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,864
    #79

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да бе... я обясни, като сложи 10-15 сантиметра изолация отвън, какво ще постигне, освен да хвърли пари и усилия на вятъра. След като не стои там постоянно и в жилището не се поддържа отопление, всеки път като отиде ще трябва отново и отново климатикът да подгрява ледените стени отвътре и пак ще има форсажи и тестване на максимали.
    На мен ми се струва, че доста често стои там,
    но нека dodo2000 потвърди.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #80

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Да бе... я обясни, като сложи 10-15 сантиметра изолация отвън, какво ще постигне, освен да хвърли пари и усилия на вятъра. След като не стои там постоянно и в жилището не се поддържа отопление, всеки път като отиде ще трябва отново и отново климатикът да подгрява ледените стени отвътре и пак ще има форсажи и тестване на максимали.
    С трици, маймуни се ловят само по филмите. Викаш, да си облепи стаите от вътре със стиропор, а.... То може и библиотечка да си спретне, даже.
    stainway одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #81

    Отговор: Gree Fairy

    Те маймуните обичат повече фъстъци Но по принцип си прав. Въпреки ,че Джеймс Голдсмит го е имал предвид за заплащането на труда...
    Иначе българския вариант не е ли -с пръдня боя не става?

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #82

    Отговор: Gree Fairy

    Ми нали исеята е да се мине тъничко, като си налепиш стиропора отвътре сам, вместо да плащаш по 15-20лв/м2 труд за истинска изолация. Та ето къде е Голдсмит...
    stainway одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #83

    Отговор: Gree Fairy

    Това със самодейното лепене на изолация отвътре ми се струва много опасно занимание. Не знам защо, но тук се съветва да се прави само в случай, че няма никакъв друг начин и има куп условия за отвеждане на конденз и т.н. Иначе се развиват спори и бактерии, който са меко казано нездравословни.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #84

    Отговор: Gree Fairy

    То това е ясно и известно отдавна, поради което не мисля, че даже е неоходимо да се обяснява. Още повече, че за Джак, обяснението си чиста загуба на време.
    spas.slavchev одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #85

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    На мен ми се струва, че доста често стои там,
    но нека dodo2000 потвърди.
    През ден си ходя до къщата, нищо, че е зима сега и не се топли постоянно. Между другото в апартамента ми, който е среден и ме топлят от всички страни имам две външни стени на които съм сложил отвътре вата и гипсокартон и кухня с издадена напред тераса на която има външна изолация а отвътре съм лепил EPS 5см. В стаите даже и без климатик температурата през зимата не съм виждал да пада под 16-17 градуса, с климатик се поддържат 24-25.
    Да се върна отново на въпроса за Ферито - монтираха ми го в края на октомври още, когато температурите бяха положителни около 8-10 градуса. Даже и тогава, когато го включвах на режим отопление за да обърне въздуха пак стигаше 1,6-1,9 киловата консумация. Тогава в стаята температурата беше 12-15 градуса. За това си правя изводите, че няма особено значение колко градуса ще е в стаята, Ферито пак ще стига до стойности близки до 2 киловата.
    Чудно ми е нещо - когато е в stby климатика пак на ден хаби едни 2 киловата от постоянната работа на нагревателите на външното тяло. Моя уред показва 95-100 вата консумация - за 24 часа ето ги 2киловата. Не разбирам каква е идеята да работят тези нагреватели даже и при изключен климатик. Каква е нуждата от тях при условие, че може машината да не се включи цял месец да речем, а през това време нагревателите все ще смучат ток. Не е ли по-добре било да сработват, когато заработи климатика на режим за отопление?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #86

    Отговор: Gree Fairy

    Това с нагревателя е само при външна под +1 градуса нали?
    Иначе идеята е да не замръзне тавата, да натрупа лед, маслото на компресора да не се сгъстява прекалено....В общи линии, да можеш да го пускаш при всякакви условия без да излети от стойките

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #87

    Отговор: Gree Fairy

    Някъде около нулата съм виждал да почва да смуче ток климатика без да е пуснат. Когато не работи климатика откъде може да натрупа лед в тавата? Айде за подгрева на компресора по съм съгласен, но това за тавата не го разбирам.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #88

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Някъде около нулата съм виждал да почва да смуче ток климатика без да е пуснат. Когато не работи климатика откъде може да натрупа лед в тавата? Айде за подгрева на компресора по съм съгласен, но това за тавата не го разбирам.
    А защо небето е синьо, тревата зелена....
    Виж имаш няколко варианта:
    1. Поръчваш си тази книга на г-жа Донг и се задълбаваш във бизнес философията на Грее и търсиш отговори:

    https://www.amazon.com/Dong-Mingzhu-.../dp/1911498304
    2. Свързваш се на лично с участниците, които ти предложиха да те отърват от климатика и си взимаш нещо друго с надеждата да те топли много икономично.
    3. Не му обръщаш внимание и се наслаждаваш на това, че ти е топло, а на вън е много студено.
    Не се фиксирай толкова-все пак е просто уред за дома-винаги може да се подмени, нервите се "късат" и не се възстановяват

    П.П. Директно на въпроса-погледни тук:
    https://forum.setcombg.com/климатици...asha12lcc.html
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от stainway; 09-01-19 в 01:56.
    necata2 и ponyasd харесват това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #89

    Отговор: Gree Fairy

    Въй ... г-жа Донг била вдовица на 36г. Дали в нейната "сервизна книга" има повече истина от в тези на климатиците и
    Бизнес философията на реотана в тавата е прозрачна като леда дето се трупа без него ... да могат да напишат че на -22 ще грее (дали климатика , дали реотана историята не посочва). Но си връзва гащите с него

    Додо2000 , резни го тоя реотан и му пусни един кабел с мързелив ключ през отвора за снопа.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #90

    Отговор: Gree Fairy

    .........
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от dodo2000; 09-01-19 в 15:53.
    ccankov73 одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 6 от 32 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе