Страница 10 от 32 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно
Резултати от 136 до 150 от общо 475
Like Tree243Одобрявам

Gree Fairy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #136

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Абе dodo2000 колко време ти държи на 2200w ?
    Вчера за 1 час работа докато техниците стояха амперите бяха около и над 8. От както е монтиран климатика аз под 1200 вата показание на уреда почти не съм виждал. Ако не се лъжа само на няколко пъти и то малко след това направо минава в off. Бях измерил на няколко пъти изходяща температура 30 градуса при консумация 700-800 вата. Но през голяма част от времето когато работи ватметъра показва 1,6-1,8kw.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,880
    #137

    Отговор: Gree Fairy

    58лв за 7 дни -
    грубо са 8лв на ден.
    Много грубо са 40Kw на денонощие,
    което с СОР около 2 са 80KW отдадени
    или пак много грубо 3kW на час за отопление.
    Ами добре е
    shener84 одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #138

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Абе dodo2000 колко време ти държи на 2200w ?
    Залепва ли на 2200w или сваля и после пак вдига ?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Вчера за 1 час работа докато техниците стояха амперите бяха около и над 8. От както е монтиран климатика аз под 1200 вата показание на уреда почти не съм виждал. Ако не се лъжа само на няколко пъти и то малко след това направо минава в off. Бях измерил на няколко пъти изходяща температура 30 градуса при консумация 700-800 вата. Но през голяма част от времето когато работи ватметъра показва 1,6-1,8kw.
    Ама чакай сега , тука се спекулира че държал 2200w с часове ? Нещо не се връзва с тезата че климатика не е наред ...

    staynway , къде видя че държи на 2200w с часове ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #139

    Отговор: Gree Fairy

    Намерихте си тема за чесане на клавиатурите
    Не знам какво искате да постигнете, но ако някой тръгне да чете след време-ще му бъде трудно да получи информация.
    Всъщност така е при повечето теми за съжаление....

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #140

    Отговор: Gree Fairy

    А комшията с маслен радиатор и 80лв. сметка за цялата къща ме развесели
    valen79 одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    304
    #141

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Залепва ли на 2200w или сваля и после пак вдига ?

    - - - - - - - - - -



    Ама чакай сега , тука се спекулира че държал 2200w с часове ? Нещо не се връзва с тезата че климатика не е наред ...

    staynway , къде видя че държи на 2200w с часове ?
    Не съм писал до сега никъде че тази консумация стои постоянно. то и на клипчетата, които качих преди време се вижда, че варира от порядъка на 1,6-1,9-2,1. Другото което е, че всеки след като е влезнал климатика в off и като се включи отново то пак започва да набира до такава консумация. С две думи в голяма част от времето преобладава както написах консумация от 1,6 до 2,1. Но никога не е било да стои с часове на 2,1-2,2

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    А комшията с маслен радиатор и 80лв. сметка за цялата къща ме развесели
    И аз се учудих, така ми казаха. то не е ясно и колко ток хаби този радиатор. Имам и аз един такъв малък, който на първа степен дърпа 750 вата. Последно време взех не го да включвам. Та той като затопли и се изключи след това се включва след 10-15 мин.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #142

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    За последно:
    Въпросният модел има номинал от 990 вата .Дават му диапазон от 180-1250 вата на отопление. На 180 никой няма да го види, както беше и при Change , но на 2000+ не би трябвало да работи.
    Това го знаят и от Грее и затова са готови да го подменят.


    - - - - - - - - - -


    Пише следното:
    Power Input (cooling/heating )1085 W/990W
    Rated Input 1500W
    Няма какво друго да пише

    Тая табличка е много хубава. 4.5A x 220V = 990W. Супер ама когато уредът работи 990W активна мощност онези амперклещи от снимката ще покажат 6 ампера. Така, че не вярвай на тези данни, те са калкулирани (грешно), а не са действителни. 4.5A х 220V може да е равно на 990W само при активен товар, не и при климатик.
    На хайера дето си снимал е сгрешен етикета, имали са впредвид Maximum Power Input и Maximum Current
    Jack Krauser и Mig82 харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #143

    Отговор: Gree Fairy

    Dodo2000. Работи така защото има да наваксва страшни топлозагуби има алгоритми които му "подсказват" какви са ти топлозагубите на базата на замервания на темп. след всеки он/офф цикъл и му казва какъв да бъде следващия... това не е духалка с реле ! Сравняваш несравними начини на работа на климатици в темперирани и изолирани помещения и теоето. (С панасоника ти например)
    spas.slavchev одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,702
    #144

    Отговор: Gree Fairy

    stainway, ето как е правилно да се дават данните за тока и мощността:



    Обърни внимание, че има 3 стойности за тока, те са дадени при три стойности на напрежението понеже климатикът работи на 220-240V. Хората са посочили и Power Factor за трите стойности на напрежението при номинална (rated) консумирана мощност (активна във W ). Например за FVXS25 на отопление е 790W. Да де ама 220V по 4.5А не е 790W, както биха го сметнали от Gree

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2018
    Мнения
    190
    #145

    Отговор: Gree Fairy

    И моя климатик го видях да развърта след дефрост до 1600w, но не повече от минута, след което плавно понижи да 700-750w. След няколко часа работа консумацията отиде на 470-480w, така работи около 2 часа и пак вдигна до 700-800w и вече спрях да го гледам. От около седмица не е минавал в off.
    stainway одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    832
    #146

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo2000 Виж публикацията
    Не съм писал до сега никъде че тази консумация стои постоянно. то и на клипчетата, които качих преди време се вижда, че варира от порядъка на 1,6-1,9-2,1. Другото което е, че всеки след като е влезнал климатика в off и като се включи отново то пак започва да набира до такава консумация. С две думи в голяма част от времето преобладава както написах консумация от 1,6 до 2,1. Но никога не е било да стои с часове на 2,1-2,2

    - - - - - - - - - -



    И аз се учудих, така ми казаха. то не е ясно и колко ток хаби този радиатор. Имам и аз един такъв малък, който на първа степен дърпа 750 вата. Последно време взех не го да включвам. Та той като затопли и се изключи след това се включва след 10-15 мин.
    Двустаен панел,етаж 4, изцяло вътрешен,никакви стиропори,вати и т.н.,трите стаи югоизточно изложение.Бойлер всяка нощ,конвектор DeLongi ,конвенционална деветка Elite ,готви се на ток през ден,компютър,игрова конзола,хладилник,три телевизора и т.н......Постоянна денонощно подържана температура в стаите - 20/21 градус.Достига до 24 но никога под 20.Конвектора и климатика не са изключвани денонощно.

    В другия апартамент толкова е лятната ми сметка за ток.За къщата - това е сметката само за една стая.За периода 10 декември/10 януари ще имам 99 лева според показанията на електромера.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #147

    Отговор: Gree Fairy

    biro-напълно съм съгласен, че така е по-прегледно , но тъй като имам скромен опит с няколко подобни климатика, продължавам да твърдя, че при Грее си дават Rated Input като макс. и Power Input като номинал.
    От което следва, че екземпляра на dodo2000 има проблем-нещо, което не се отрича и от Gree.bg.
    Не би трябвало да работи продължително време с консумация над 1500 вата, независимо при какви условия.
    copy/paste
    The “rated power” is the amount of power that something was designed for. For example, the rated power of a transformer is the power that the Transformer was designed to handle under normal conditions. It doesn't have to handle that much power. It can handle less than that amount of power and it might be able to handle a little more power, but it should handle any amount up to the rated power and perform as expected.
    https://www.quora.com/What’s-the-dif...er-at-the-load

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    И моя климатик го видях да развърта след дефрост до 1600w, но не повече от минута, след което плавно понижи да 700-750w. След няколко часа работа консумацията отиде на 470-480w, така работи около 2 часа и пак вдигна до 700-800w и вече спрях да го гледам. От около седмица не е минавал в off.
    Така е и проектиран да работи.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #148

    Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от Zarki4a Виж публикацията
    И моя климатик го видях да развърта след дефрост до 1600w, но не повече от минута, след което плавно понижи да 700-750w. След няколко часа работа консумацията отиде на 470-480w, така работи около 2 часа и пак вдигна до 700-800w и вече спрях да го гледам. От около седмица не е минавал в off.
    Аз ти казах. [emoji3] Явно машините имат някакъв запас повече от обявения в сервизното. Но все пак да подчертая, че тези стойности се задържат за много кратко време. Развърта до 1600w и след 1 минута време пада консумацията. Тествал съм и на макс вентилатор, не задържа тези стойности за повече от минута, дори и при отворен прозорец и минус температури. [emoji23]
    Този пост е редактиран от ilieff; 10-01-19 в 13:14.
    stainway одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #149

    Отговор: Gree Fairy

    И вие ли ги ползвате за 7 запуска по няколко часа на месец при вътрешни темп. около 0° и отворени врати на целия етаж Шегувам се

    Давате му напразни надежди че машината е виновна.

  18. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #150

    Отговор: Gree Fairy

    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията

    Така е и проектиран да работи.
    А работи така, защото работи в темперирано помещение, а не при входяща температура 3 гр или дори 16. При начина на експлоатация и при условията в които е поставен, всеки инверторен климатик би работил така, както при dodo. Може би някой конвенционален климатик би се справил по-добре. Относно това, какво са признали Грее по-телефона, то това е следствие на подадената информация от потребителя и двамата мерещи, които не са били наясно какво и как мерят, а още по-малко да разтълкуват резултатите. Дълбоко се съмнявам, че ако от Грее изпратят разбиращ човек, който да разнищи ситуацията около начина на експлоатация, ще предложат замяна или каквото и да е друго решение.
    VanDan и biro харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 10 от 32 ПърваПърва ... 8910111220 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Gree Amber GWH12YD / S6DBA1 или Gree Fairy GWH18ACD / K6DNA1D
    От fen4eto88 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 83
    Последно: 12-03-19, 18:17
  2. Gree Fairy успиване
    От Pr_br във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 19
    Последно: 02-12-18, 19:24
  3. Gree "Change" GWH12KF или " Fairy" GWH12ACC ?
    От rado555 във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 20
    Последно: 14-09-18, 10:24
  4. Помощ GREE GWH12KF / K3DNA6G CHANGE или GREE GWH12RB / K3DNA3C VIOLA (WiFi)
    От Boris Penev във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 36
    Последно: 30-06-16, 17:41
  5. HDD-to gree
    От CRASHOVERRIDE във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 20-04-02, 21:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе