Страница 62 от 78 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1166
Like Tree963Одобрявам

Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #916

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Тая година жената ще плаща тока аз платих климатика за това не го жаля.

    Стахотни отношения имате..!
    Тогава защо въобще пишеш тук,
    щом жената ще плаща.
    Направи и на нея регистрация във форума.
    Alexi, SPSt, chany и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #917

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Относно схемата ми се струва, че е било по-хубаво да го монтирате на късата страна а не на дългата. Гардероба може да спомага за не добрата работа на климатика.
    Приложената схема е само част от разпределението на помещенията. От антрето има врата към детската стая, която си има собствено отопление, и врата към банята. Идеята на монтажа беше да отоплявя и антрето и да духа право към банята, когато това се налага. Отделно, самото антре вече е само коридор, понеже пред него се пристрои тераса, на която температурата не пада под 5 градуса в най-студените дни. Моля, кажете по какъв начин гардеробът пречи на работата на климатика?


    Цитат Първоначално публикувано от funfunfan Виж публикацията
    Същото преживяване имам и аз - на зададени 24 градуса въобще не спря да духа цяла нощ, поддържайки 21 градуса, само че за мене това е рай, защото ако спира, има температурни разлики и пластмасата пука, пращи, трещи като на състезание и не може да се спи. Нещо ужасно. Та за първи път откакто съм го купил спах цяла нощ. При вас по същия начин ли е? В спалня ли е?
    Страничните шумове при нас са само при дефрост - има кипене,няма пукане.
    Иначе, да, зад гардероба е разположена спалнята, като топлото влиза към обособеното помещение за спане през светлите отвори - над гардероба са 40 см, а между гардероба и стената има около метър разстояние.


    Цитат Първоначално публикувано от stainway Виж публикацията
    И аз топля 32-33 м2... и съм стигал веднъж до 12kw/h за денонощие при температура около 0, мислех че е много,но окей важното е да ни е топло и комфортно-другото се плаща с хартийки
    При вас достига ли зададената температура? Според дистанционното, за 33 часа (от началото на месеца) са изразходвани 16,5 kW/h или средно по около 0,5 за час. Оставил съм го на 23 и авто вентилатор.
    Genadi80 одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #918

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Днес в 9:15 направи дефрост около 5 минути снощи в 12ч. показваше 16.9 кв.ч сутринта 09:30ч. 24.5 кв.ч. външна температура -1/2 не е било много студено без мъгла, сняг, вятър настроен на 27 градуса потдържа 22-23 градуса като последният дефрост не го чух да пука просто намали степента на обдухване и си вдигна клапата.

  5. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #919

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от planineca Виж публикацията
    Приложената схема е само част от разпределението на помещенията. От антрето има врата към детската стая, която си има собствено отопление, и врата към банята. Идеята на монтажа беше да отоплявя и антрето и да духа право към банята, когато това се налага. Отделно, самото антре вече е само коридор, понеже пред него се пристрои тераса, на която температурата не пада под 5 градуса в най-студените дни. Моля, кажете по какъв начин гардеробът пречи на работата на климатика?.
    Няма как да ви знам как ви е разположена стаята, аз коментирам само приложената снимка. Така както е показано виждам , че климатика отоплява пространството пред него, понеже гардероба спира движението на струята, пред климатика се получава топъл джоб и датчика на вътрешното тяло достига зададената температура и спира или ако е по-студено работи духайки с по-ниска изходяща струя. При така монтиран климатика, няма как в другия край на стаята да е 23 градуса. Това виждам аз от приложената снимка. Аз лично не бих монтирал там климатика.

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    Днес в 9:15 направи дефрост около 5 минути снощи в 12ч. показваше 16.9 кв.ч сутринта 09:30ч. 24.5 кв.ч. външна температура -1/2 не е било много студено без мъгла, сняг, вятър настроен на 27 градуса потдържа 22-23 градуса като последният дефрост не го чух да пука просто намали степента на обдухване и си вдигна клапата.
    Когато дефроства климатика не намаля скоросттта на турбината, а е спира изцяло. Също така лампата започва да мига.
    Genadi80 одобрява това.

  6. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Живее в
    Варна
    Мнения
    205
    #920

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    По скоро върти минимално направи още един дефрост след 45 минути в 10:00ч. пак за около 5 минути след това явно температурата се качи над нулата слънцето го огря и не е почивал изобщо дори го свалих на 25 градуса да събере сили за вечерта. При смяна на температурата и при затваряне на клапата за дефрост има пукане някога повече друг път по-малко.
    Този пост е редактиран от antyox; 02-12-18 в 12:18.
    estqwerty одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #921

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Няма как да ви знам как ви е разположена стаята, аз коментирам само приложената снимка. Така както е показано виждам , че климатика отоплява пространството пред него, понеже гардероба спира движението на струята, пред климатика се получава топъл джоб и датчика на вътрешното тяло достига зададената температура и спира или ако е по-студено работи духайки с по-ниска изходяща струя. При така монтиран климатика, няма как в другия край на стаята да е 23 градуса. Това виждам аз от приложената снимка. Аз лично не бих монтирал там климатика.
    Привет!
    Прилагам подобрена схема на жилището. При монтажа на климатика основното изискване беше да отоплява пространството пред себе си (дневната), коридора, както и в банята да очупва въздуха, преди децата да влизат да се къпят. В така наречената спалня са ми достатъчни и 20 градуса за спане, като ми е ясно, че там няма как да стане 23 градуса, не го и целя. Колкото топъл въздух отиде на там - отиде. Като напече, става 23. Ако смятате, че е по-добре да бъде разположен на друго място климатизаторът, моля споделете. Зимата едва сега започва, така че не е късно да го преместя.

    Иначе въпросът беше нормално ли при температура -8 да работи на авто вентилатор цяла вечер без дефрости и без да изключи нито веднъж, а когато е на 3-та степен да се размразява на 45 минути? Това при зададени 23 градуса и максимално достигнати 21 в дневната и коридора, а в "спалнята" 20. За консумацията от 600 вата на час - двама души казаха, че е нормално, гледам, че на някои им харчи и повече. Явно Генади е с доста добра изолация.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #922

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Както и да си въртиш г*за, все ще ти е отзад! С един климатик се топли едно помещение! Апартаментът ми е 64 кв.м. и го топля с 3 климатика. Сега обмислям да сложа в банята и коридора.
    dodo_pv, VeleV.Klima, Mega и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #923

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Сега, след като сте споделили цялата схема и след обяснението, мисля, че сте избрали оптималното място за това, което искате да направите. При първата снимка заблуждава и човек си прави грешно изводите, затова е хубаво, като искате мнение да пускате пълната картинка а не на порции. При какви външни температури климатика е дефроствал? Иначе 600w при -8 външна мисля, че е нормално за този климатик. Изолацията е много важно нещо и не бива да се пренебрегва.
    estqwerty и pulsedriverbg харесват това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #924

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цяла вечер (поне до около 4 сутринта, тогава заспах) работи без да спре на авто режим при зададени 23 градуса. Към 8 сутринта го обърнах от авто на трета степен, понеже видях, че температурата не се покачва и след известно време започна да дефроства. Външната температура не мисля, че се различаваше много. Да речем, че е било -5.
    И пак казвам, новобранец съм в използването на такава техника. Вероятно очакванията ми са завишени - като му кажа да прави 23, да прави 23.

    ПП: Днес е над нулата и ми се струва, че си работи напълно нормално. На авто е и не съм го чул да вдигне над втора степен.
    antyox одобрява това.

  12. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,512
    #925

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    ... С един климатик се топли едно помещение! Апартаментът ми е 64 кв.м. и го топля с 3 климатика. Сега обмислям да сложа в банята и коридора.
    Гледай в "банята" да не е нокрия!
    estqwerty и SPSt харесват това.

  13. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #926

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Цитат Първоначално публикувано от planineca Виж публикацията
    Цяла вечер (поне до около 4 сутринта, тогава заспах) работи без да спре на авто режим при зададени 23 градуса. Към 8 сутринта го обърнах от авто на трета степен, понеже видях, че температурата не се покачва и след известно време започна да дефроства. Външната температура не мисля, че се различаваше много. Да речем, че е било -5.
    И пак казвам, новобранец съм в използването на такава техника. Вероятно очакванията ми са завишени - като му кажа да прави 23, да прави 23.

    ПП: Днес е над нулата и ми се струва, че си работи напълно нормално. На авто е и не съм го чул да вдигне над втора степен.
    Доколкото съм забелязал по моя климатик, почва да дефроства от 1 градус над нулата с много висока влажност над 85% до към -5 градуса. Аз съм от Пловдив и миналата година нямаше зима, та не можах да видя как се държи при -10 например, понеже, когато е било аз съм спял. Има коментари, че при температури под -5 градуса, дефростите са на по-голямо времево разстояние. Надявам се тази зима да има поне няколко дена -10 дневни, че да видя как ще работи машината. Моя климатик го държа на макс степен на вентилатора, понеже отоплявам две стаи и авто режима не ми върши работа. Между двете помещения се получава до 2,5 градуса разлика, след като сложих вътрешна изолация на външните стени и тавана на другата стая, преди гонеше 4 градуса разлика, но както е написал по-горе SPSt, най-добре във всяка стая климатик за еднакви температури.
    В момента направи дефрост. 1 градус и 89% влажност.

    Цитат Първоначално публикувано от antyox Виж публикацията
    По скоро върти минимално
    Не върти минимално, а направо спира.
    rosswen и Genadi80 харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #927

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Планинец, ти имаш ли някаква изолация въобще? Дограмата ти как е?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2013
    Живее в
    Варна
    Мнения
    15
    #928

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    От север етажът на къщата е под земята, на юг сме стена в стена с друга къща, на запад е вътрешна гипсокартон и вата и външно стиропор 5 или 7 см, на изток е кухнята/терасата/градината, като и на тази стена е стиропор. Дограмата е ПВЦ, сутрин при минусови температури е с много конденз по прозорците, подът е дюшеме, таванът е гипсокартон, вторият етаж не се обитава засега.

    Не е в изолацията проблемът, то дори вече не мисля, че има проблем. Просто се учим да съжителстваме с климатика и чета на кой как му работят машините и сравнявам с нашата. Не ми допадна това, че при зададени 23 реално получавам 21, както и "стряскащите" 600 вата консумация. Но пък се отървах в голяма степен от дървата, а само който не е рязал, цепил, прибирал по 10 кубика всяка зима, няма да ме разбере за какво иде реч.
    antyox одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Genadi80
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,100
    #929

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    Някой ме беше споменал в един от постовете по горе.Мойте два си бачкат без проблеми,да имам изолация и то доста добра.
    В момента не съм в нас и незнам как работят,виждам само на колко са нагласени.

    П.С. В Плевен сън и ме топли камина в момента,навън е около -8,и след малко ще пусна Мидея Оазис да ме топли до сутринта.

    Изпратено от моят Redmi 4X с помощта на Tapatalk
    Rafailiev одобрява това.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2017
    Живее в
    Русе
    Мнения
    35
    #930

    Отговор: Климатик HITACHI RAK-35RPC/RAC-35WPC мнение

    В полето КОНСУМИРАНА МОЩНОСТ пише: 0.25 - 1.10 - 1.70 kw-h (минимум - номинал - максимум). Виж, че си близо до минимума, при мн отрицателни температури и т.н. лоши условия. Конвекторите и др малки духалки са с мощност от по 2 киловата, Хитачито ти харчи по 0.6 kw-h, близко е до ума, че работи добре.
    Заданието по дистанционно не са точни градуси, а по-скоро мощност на отопление, така казват. Забелязал съм, че ако заданието е 25 гр. или по-малко не си дава особено зор и струята не е особено топла. Вече при 26-27 гр. има осезаема промяна при мен и си дава повече зор и струята е приятно топла, съответно разхода се вдига.
    Друга особеност на климатиците е, че колкото по-силно духа турбината (както й викат "вентилатора"), толкова по-икономични са и по-малко ток харчат. Ама никой в магазина не ти го обяснява, както и др важни особености. Също и ако работи нон-стоп без да спира принципно е по-икономичен, отколкото ако работи on/off и е по-полезно за него.
    Ако си задал 23, а той поддържа 21 градуса - ами задай му тогава 25-26 и той вероятно ще вдигне 23-24 градуса.............................
    В сервизното има опция за промяна на възприятието на градусите с -1,2,3 или + 1,2,3, ако го промениш с 2 градуса като зададеш 23 ще прави 23, ама сиг ще ти се стори сложно. Ето го: https://forum.setcombg.com/климатици...tml#post853770

    Прочети хубаво книжката, пробвай му функциите и възможностите и го разцъкай малко бе човек.
    Този пост е редактиран от MistaMasta; 03-12-18 в 22:59.
    antyox, milanov, Genadi80 и 2 други харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 62 от 78 ПърваПърва ... 1252606162636472 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 15
    Последно: 04-09-18, 19:07
  2. Мнение за климатик HITACHI RAS/RAC-E10HB
    От nicci във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 1
    Последно: 20-11-16, 11:06
  3. мнение за Hitachi RAK50PEB/RAC50WEB ECONOMY
    От pastir във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 5
    Последно: 16-06-15, 14:07
  4. HITACHI RAS/RAC-E14H3 Мнение
    От bblack във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 107
    Последно: 16-12-13, 12:50
  5. Hitachi RAS-5182 18-ка моля за мнение?
    От tigara_85 във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 8
    Последно: 02-10-12, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе