Страница 30 от 81 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 1204
Like Tree285Одобрявам

Новите инверторни модели на Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #436

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Вален,какво лошо има в нагревателя ??? Дай според теб да наблъскаме навсякъде по една 24ка,за да ни стига мощността заради 5 или 10 студени дни през зимата !!!
    Я погледни марковите термопомпи Алтерма, Акварея, Еста,Уотърстейдж ... Защо всяка една е с нагреватели??? Да си чувал за нещо на "бивалентна система " ??? Кое е по-доброто решение за теб - много висока инвестиция в началото или малка,но с увеличен разход за един месец с 5 или 10 лв ???

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #437

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    От гледна точка стойност на инвестицията зависи от възгледите, бюджета и целите на инвеститора. В това да има реотан във вътрешното тяло няма нищо лошо просто реотанът не е част от термопомпата наречена климатик, чрез която се постига над три пъти по-икономично отопление. Не е ли икономичността на термопомпата това, което кара хората да ползват климатици за отопление. Мисля, че от гледна точка на безопасността, опасността от пожар е желателно в климатика да няма реотани.

    Има немалко хора в разделите за климатици дето дават по 1800-3000 лева за климатик.
    spas.slavchev одобрява това.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #438

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    аз не виждам нищо лошо в този реотан,стига да има опция за включване и изкл. така са преценили от мидеа и това е

  5. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #439

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Логика на работа на нагревателя при моделите: Midea MSR1-09_12_18ARDN1-QC2

    1. Нагревателят ще се активира при следните условия:
    - Климатикът е настроен на режим отопление и компресорът работи. При разскрежаване нагревателят не работи;
    - Вътрешният вентилатор работи повече от 10 секунди;
    - Температурата на вътрешният топлообменник е < 47°С;
    - Стайната температура е < 31°С. При активирана функция "Follow me" < 26°С.

    2. Условия за изключване на нагревателя. При изпълнение на което и да е от тези условия нагревателят прекратява работа:
    - Климатикът не е настроен на режим отопление;
    - Компресорът не работи;
    - Вътрешният вентилатор работи по-малко от 10 секунди;
    - Температурата на вътрешният топлообменник е > 51°С в течение на 3 минути;
    - Климатикът разскрежава;
    - Температурата в помещението е > 33°С в течение на 3 минути;
    - Температурата е в зона E, F, G, H. Тоест, ако стайната температура е равна или по-голяма от зададената с 2,5° нагревателят изключва.

    3. Вътрешният вентилатор прекратява работа 10 секунди след изключване на нагревателя.

    --------------------------------------------------------
    Правила за работа на компресора в режим отопление.

    T1 - стайна температура.
    Ts - зададена температура.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    554
    #440

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Тоест не може да се управлява ръчно...

  7. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #441

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Китайския ми е слаб,виж,ако беше на японски...щях да питам бат' ти Сашо.Пишат,че всички са е нагревател на тавата и компресора,а явно и във вътрешното са сложили-да има кво да те топли зимно време.Мисълта ми е,че имат(предполагам) и добри модели,даже и нордици,ама не ги виждаме на живо.Да не говорим,че по чуждите сайтове и килограмите на външното са други.

  8.  
     
  9. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #442

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Сърдете се на магнум че внася наи големите боклуци тука явни смята българите за много прости щом се лъжат да взимат така наречените нови модели

  10. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #443

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Не може да се търси сметка на търговеца за характеристиките и качеството на произведеният от друг продукт. От търговецът може да се изисква само да посочва добросъвестно характеристиките на продукта по начин, по който производителят го прави. Отговорността за взето решение например да се купи даден модел климатик лежи върху този, който го е взел.

    Моделите с реотани са хибридна технология между старото и новото. Има хора, които не са имали до момента климатик, а биха искали да купят, които ги втриса четейки как някой модели спират да топлят още при 0°. За тях и са предназначени хибридните модели, при които е наблегнато върху сигурността на отопление, което не се влияе от това дали отвън вали: сняг, дъжд, има мъгла или климатика е замръзнал. За да стоят на топло на тези хора няма да им се налага да излизат на: студ, дъжд и вятър да разглобяват и сглобяват външно тяло и да го поливат с топла вода. Сметките за ток са посредата. Ако отоплението на дадена стая само с климатик струва 60 лева, а само с електрическа печка 180 лева то по хибридната технология е 90 лева.

  11. ya
    ya е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    284
    #444

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Не може да се търси сметка на търговеца за характеристиките и качеството на произведеният от друг продукт. От търговецът може да се изисква само да посочва добросъвестно характеристиките на продукта по начин, по който производителят го прави. Отговорността за взето решение например да се купи даден модел климатик лежи върху този, който го е взел

    Много добре казано но,
    -всички ли модели предлагани от Магнум ги има в офицялния каталог на МИДЕЯ за 2011г.?
    -има ли сервизна документация на всички модели които се предлагат?
    -може ли да се върне климатик за който е установено че не си изпълнява фабрично заводските параметри?



  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    113
    #445

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Това си е "северно" изпълнение идеално за зими като тая,на добра цена.Според мен по-добре да го има,отколкото да го няма и ако се включваха ръчно и поотделно,щеше да е голяма екстра.

  13. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #446

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Външния се управлява с електроника защото се захранва от външната платка и клемореда. Само за вътрешния не съм обърнал внимание дали има бутон на дистанционното като на стария конвенционален модел MSG-12AR но ако има вътрешен нагревател определено има бутон за изкл. Само външния нагревател не може да го изкл.

  14.  
     
  15. Novice
    Тук е от
    Feb 2012
    Мнения
    7
    #447

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Външния се управлява с електроника защото се захранва от външната платка и клемореда. Само за вътрешния не съм обърнал внимание дали има бутон на дистанционното като на стария конвенционален модел MSG-12AR но ако има вътрешен нагревател определено има бутон за изкл. Само външния нагревател не може да го изкл.
    Няма бутон на дистанционното,за нагревателя.
    Големите студове(-25-30) не са проблем за този модел,но от икономическа гледна точка незнаm

    Преди малко си проверих сметката за ток,оказа се ,че съм изразходвал 215лв.за месец януари.
    При този студ,който беше ,мисля,че се справиха отлично!

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    243
    #448

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    за декември имам 32лв ток за целия апарт. ms9a-hrdn1,a за януари около 35-40

  17. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #449

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Браво! За целият апартамент Януари в студа 40 лева! Старите механични електромери не ги ли смениха вече?

    Имам колега, който се топли от 0° надолу с печка на дърва и въглища и той вчера ми се оплаква, че въпреки икономиите засякъл електромера, че навъртял 70 лева ток.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #450

    Re:Новите инверторни модели на Midea

    Вален,кво се чудиш,със сестра ми имаме по 90 кв апартаменти.Тя е с MSF и MSG 12ски HR и каквито домакински(тип,не марка и модел) уреди имам аз-и тя.Токът и е на половина(знам и ИТНто),ама отдолу я греят 2 печки на дърва.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 81 ПърваПърва ... 2028293031324080 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Нови по-евтини инверторни модели на Sharp
    От bigmouth във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 18:45
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе