Страница 55 от 81 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно
Резултати от 811 до 825 от общо 1204
Like Tree285Одобрявам

Новите инверторни модели на Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #811

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Косис, МИДЕЯ-та на Велев е от старите топлещи машини на R22.Не е като повечето от сегашните им модели, да се чуди нея си ли да топли или помещението.И аз съм ползвал MSG-12HR, знам я какво може, и още си я пазя на склад на вилата, ама това лято ще я сложа, дойде и времето.
    bobovo одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    40
    #812

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Пансим, аз си взех този модел MS12FU-18HRFN1 (F8) и засега съм доволен. Имаше тук един колега от форума с купен модел Oasis и ми е интересно да чуя впечатления от работата му. Мерси за линка. Този ватметър има ли нощна и дневна тарифа?

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #813

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    За ватметъра -има цена 1 и цена 2 каквото и да означава това. Аз го ползувам само и единствено като ватметър
    Просто това ми трябва
    А за Мидеята...имам инверторен 12 HRI много спорове около него имаше
    Дали защото е със фреон R22 или защото съм в Сандански - доволен съм. Ето в момента консумира 935вата....
    Та така...имам и General 12 у дома, не е инверторен. Сега съм на кръстопът...дали мидея или Хитачи 14HA или пак General...и кой модел...абе, не си е работа да имаш избор
    Объркващо е.

    BG681 ако не е тайна - от къде си. В какви външни температури си наблюдавал работата му. Може и на ЛС да пишеш
    Благодаря!

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    40
    #814

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Писал съм в по предни постове, как се държи машината. От София съм, досега най-ниската засечена от мен температура е -18 градуса, там където е монтиран климатика. Тогава външното тяло става по-шумно, но се държи добре. Дефроста е малко шумен, но почти не е правил дефрости и питата е чиста. Аз спя идеално в помещението. При -5 до -10 работи без да се затормозява, но то много зависи какво е помещението.
    Този пост е редактиран от BG681; 07-01-15 в 19:17.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #815

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Ще прочета. Благодаря.

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #816

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от Pansim Виж публикацията
    А за Мидеята...имам инверторен 12 HRI много спорове около него имаше
    Дали защото е със фреон R22 или защото съм в Сандански - доволен съм. Ето в момента консумира 935вата....
    Точно този модел на Мидея е най добрия. Моя син има такъв и толи целия апртамент с него е има сметка за ток миналия месец 130лв.
    edi1 одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #817

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    В интерс на истината съм по-доволен от тази мидея от колкото от general
    Просто топли...ама истински. От Generala въздуха е леко топъл, а от Мидеята е горещ. Факт!
    Е, малко повече консумира но не прекалено. С една дума ако има сега такъв модел - купувам го без да се замисля!

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #818

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Е да де, ама фреон Р22 вече не се зарежда в новите машини които се продават на пазара. Така че те може и да работят много добре, ама просто не може да се закупят вече като за ново.
    Пансим, 1 киловат консумация не е много малко при -5 градуса. Моите конвенционални клими на вилата при -16 харчеха х 6 ампера, което е към 1300 вата грубо.
    А новите инвертори с фреон Р410 дето ги разискваме с колегата БГ681 арчат по 3 ампера- тоест грубо 500 вата моментно.
    Сутринта тука в София беше -10 -ставам и ми е прияно топло. Работи тихо и не дразни при сън. Па нека е с Р410.

    Малко като мит ми е тоя Р22 дето бил по добър от тоя Р410. Едното е фреон, а другото пак е фреон. Какво като няма в него вредните хлорни газове. Температурата на изпарение на Р410 даже е по ниска от тази на 22. -50 за Р410 при -40 за Р22

    Пансим, колегата ме пита как да мери с тия уреди и му обясних. Това е. За тебе знаеме че си много по вещ в електорниката и едни други инвертори.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    40
    #819

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Коссис, моя грешка, тези 3А ги дадох като пример за пресмятане колко КВч примерно харчи уреда. Със сигурност моя DC гори много повече от твоите 12ки. Днес ще се кача да видя какво е положението.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    71
    #820

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Да знам за R22 че официално е забранен.
    А 1кВт за конкретния случай при мен е съвсем добре. Имам доста топлозагуби. А другите инвертори - в другия форум
    Generala ми е с 410А фреон...уж е по-нов от Мидеята ама...една идея отстъпва по отопление...но и в консумацията де...по малко харчи.
    Въпрос към VeleV.klima - предложете ако не Мидея /разбрах че вече не ги обичате много/ то друг 12-ка
    Около 1000лева цена. Не държа да е непременно инвертор

  13. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #821

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Косис, не е само до фреона въпроса, а и до хардуера и управлението на системата.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #822

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Е хубаво де, ама нали фреона се посочва от спецовете като основен за по доброто топлене на Мидеите ?
    Иначе щяха да казват че новите Мидеи били с лош софт и хард и за това не стават.
    Аз съм чувал и други митове- че старите Мидей били по оребрени на предният панел и въздуха обдухвал по добре питата им, което предизвиквало по добрата им работа. Новите поради естетически причини вече се правят с плътен панел отпред и ...........
    Сигурно за това МSV и МSI-ките ги направиха така че да им се отваря леко предният панел отгоре напред с което сигурно се търси по доброто обдухване на питата. Но дали е ефективно само един господ знае. Общо взето само се получава по добра визия и по затруднено почистване на филтрите на климатика.

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #823

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Абе не знам, аз не съм инженер и не разбирам нещата в детайли, ама никой не се е оплаквал, че старите МИДЕИ не топлят.Оплакванията тръгнаха след като им качиха R410а.
    bobovo, VeleV.Klima и necata2 харесват това.

  17. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #824

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    За честотата питай SPSt, той е енергетика във форума, мен честоти не ме интересуват. Аз съм учил автоматика и имам само 3 семестъра теоретична електротехника.
    Много лесно се удържа честотата - енергийната ни система е свързана в пръстен както с европейската, така и чрез Турция с азиатската. При това положение, дори изключването на един блок на Козлодуй, не може да разклати честотата и тя си стои в много тесни граници.

  18. Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    209
    #825

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    в интерес на истината само и единствено не за да се заяждам !
    С това не обясняваш как сатава номера. А честотата е много важна и за климите, еле па инверторите.Баланса му е майката ! Енергиината ни система работи в централизиран режим с основни и вторични мощности. АЕЦ е основна, а ВЕЦ вторична-поддържаща. Турците нямат отношение в случая.Та когато производство/потребление са в баланс- честотата е ок. Обаче ако има недостиг или излишък е проблем за този важен параметър. Та тогава се налага включване./изключване на вторични мощности. Всяка една система от този тип работи така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 55 от 81 ПърваПърва ... 545535455565765 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Нови по-евтини инверторни модели на Sharp
    От bigmouth във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 18:45
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе