Страница 38 от 81 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно
Резултати от 556 до 570 от общо 1204
Like Tree285Одобрявам

Новите инверторни модели на Midea

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    25
    #556

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от biro Виж публикацията
    Аз пък си мисля, че климатика е достигнал зададената температура и е преминал в режим на изчакване. Тогава каквото и да му подадеш от дистанционното няма да го направи докато не изминат 3 до 5 минути и зададената температура не стане по-висока от тази в помещението.
    Климатика като достигне зададената температура спира да духа и се чува че съвсем леко циркулира въздуха през него за да си следи температурата!Не е това!

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #557

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Дигни градусите за пробата със 4-5-6 и изчакай 7-8 минути. Случва се понякога да не реагира особено адекватно.
    Примерно на моя за да мине от минимален вентилатор на следващия (Low), трябва топлообменника да мине над 37гр., че да включи на Low. Ако компа е сметнал че със 36гр. ще постигне заданието няма да превключи вентилатора.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    25
    #558

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от zxc0 Виж публикацията
    Дигни градусите за пробата със 4-5-6 и изчакай 7-8 минути. Случва се понякога да не реагира особено адекватно.
    Примерно на моя за да мине от минимален вентилатор на следващия (Low), трябва топлообменника да мине над 37гр., че да включи на Low. Ако компа е сметнал че със 36гр. ще постигне заданието няма да превключи вентилатора.
    Изказвам огромната си благодарност на всички включили се в проблема!След продължителни експерименти стигнах до следният извод!
    Климатика си работи нормално,а моите познания малки!Направих си следният експеримент,от 22 градуса LOW,ги вдигнах на 26 градуса HIGH!Естествено климатика реагира със звуков сигнал и дотам!НО,след 4-5 минути от климатика "избухна" една силна и топла струя въздух!Явно заблудата ми е била че климатика трябва да реагира веднага!Благодаря още един път на всички отзовали се!
    smqnab одобрява това.

  5. Novice
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    1
    #559

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    колеги какво стана с колежката Mira с инверторната девятка-MS09V???

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    25
    #560

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Бях обещал да пиша колко ток е изгорил Мидеиката Midea-MSR-12HRDN1!Та за декември ми доиде 146 лв. ,за януари 134 лв. като без отопление сметката ми е около 60 лв.!Климатика работи денонощно в хола но не се затварят вратите на апартамента от 65 кв/м.!Тази зима ми беше първата която си ходих по къси панталони и блуза с къс ръкав в къщи!Мене ме удоволетворява напълно засега сметката!
    smqnab одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    21
    #561

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от herkules Виж публикацията
    Бях обещал да пиша колко ток е изгорил Мидеиката Midea-MSR-12HRDN1!Та за декември ми доиде 146 лв. ,за януари 134 лв. като без отопление сметката ми е около 60 лв.!Климатика работи денонощно в хола но не се затварят вратите на апартамента от 65 кв/м.!Тази зима ми беше първата която си ходих по къси панталони и блуза с къс ръкав в къщи!Мене ме удоволетворява напълно засега сметката!
    А колегите с Нокриите и японките зъзнат в къщи, и се проклинат за напразно похарчените пари.
    p0ckata одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #562

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    херкулес,всеки иска да топли с МИДЕЯ 3,5киловата 65кв.м. и да плаща 140лв.,но само ти си постигнал тази НИРВАНА.тука има технически грамотни люде- уважавайте техния интелект...................

  10. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    25
    #563

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    херкулес,всеки иска да топли с МИДЕЯ 3,5киловата 65кв.м. и да плаща 140лв.,но само ти си постигнал тази НИРВАНА.тука има технически грамотни люде- уважавайте техния интелект...................
    Значи аз пари на никои не давам за да ми вярва!Сигурен бях че ще има и такива "Висококвалифицирани" хора но аз говоря със реално платени сметки!Няма да споря с никого защото е безсмислено,просто бях обещал да напиша сметките си и ги написах!Това е!
    smqnab одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #564

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    виж сега една проста сметка-за да отоплява МИДЕЯ -та 65кв.м. и да прави 22гр.,за да ходиш по-къси ръкави(което е абсурд,освен ако топлозагубите ти клонят към 0) ще харчи МИНИМУМ 1 КИЛОВАТ НА ЧАС.т.е само климатика ще ти гори 120-140лв.знам,че искаш да се похвалиш,че си купил евтина клима и ти е топло и плащаш като със скъпа,но аз съм човек,който е минал по този път и говоря само от личен опит.не съм специалист,но да караш 1000 кубикова кола със 180 км. и да ти гори 4,5л бензин-не става.съжалявам нищо лично,но писанието ти граничи с приказки под шипковия храст.
    Giggio, bobovo, VeleV.Klima и 1 други харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    25
    #565

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    виж сега една проста сметка-за да отоплява МИДЕЯ -та 65кв.м. и да прави 22гр.,за да ходиш по-къси ръкави(което е абсурд,освен ако топлозагубите ти клонят към 0) ще харчи МИНИМУМ 1 КИЛОВАТ НА ЧАС.т.е само климатика ще ти гори 120-140лв.знам,че искаш да се похвалиш,че си купил евтина клима и ти е топло и плащаш като със скъпа,но аз съм човек,който е минал по този път и говоря само от личен опит.не съм специалист,но да караш 1000 кубикова кола със 180 км. и да ти гори 4,5л бензин-не става.съжалявам нищо лично,но писанието ти граничи с приказки под шипковия храст.
    Колкото и абсурдно да звучи ,това е самата истина!И за да небъда голословен мога да си пусна сметките от така любимият ни ЧЕЗ да се видят,реално а не да правим някакви догаки как 1000 кубикова кола кара с 300 км!Но както се казва спора е излишен!

  13. Member Аватара на zhelko
    Тук е от
    Apr 2006
    Мнения
    300
    #566

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Цитат Първоначално публикувано от herkules Виж публикацията
    Бях обещал да пиша колко ток е изгорил Мидеиката Midea-MSR-12HRDN1!Та за декември ми доиде 146 лв. ,за януари 134 лв. като без отопление сметката ми е около 60 лв.!Климатика работи денонощно в хола но не се затварят вратите на апартамента от 65 кв/м.!Тази зима ми беше първата която си ходих по къси панталони и блуза с къс ръкав в къщи!Мене ме удоволетворява напълно засега сметката!
    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    04-02-13, 11:09
    или енергото бъркат или трите самурая(средно 23гр.)са ПИРФЕКТНИ . ЦЯЛОТО ДОМАКИНСТВО на ток за 33дни....................330киловата.
    Няма нужда да се карате, и на двамата сметките са супер. Ако трябва да избирам на кой са по-реални данните залагам на herkules. Все пак неговата Midea е изхарчила около 80 лв., докато на dundurma климатиците изглежда са работели на standby.
    tony34al одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #567

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    както съм писал ЕНЕРГОТО МОЖЕ ДА БЪРКА,ма таз нещастна мидея да топли 65 кв.м.(по къс ръкав) и да изхаби 80лв.........айде моля ви се(нищо лично към херкулес)

  16. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    25
    #568

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    ЧЕЗ.png
    Цитат Първоначално публикувано от DUNDURMA Виж публикацията
    както съм писал ЕНЕРГОТО МОЖЕ ДА БЪРКА,ма таз нещастна мидея да топли 65 кв.м.(по къс ръкав) и да изхаби 80лв.........айде моля ви се(нищо лично към херкулес)
    Значи пак казвам че спора е излишен,и ненужен!Не защитавам тази марка или която и да е друга!Аз просто казвам факти!Ето ми и сметките и с това приключвам безсмисления спор!
    Този пост е редактиран от herkules; 18-02-13 в 13:42.

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2010
    Мнения
    193
    #569

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Това със сметките ми напомня един форум за коли където имаше сниман борд компютъра , че при 160км/ч моментния разход е 5.5л/100км. После се оказа че е на стръмно .Имах и приятел със спалня над абонатната , та той се топлеше за нула лева. Херкулес ,нищо лично , но нещо премълчаваш ми се струва. Ако не , си попаднал на бройка с неземни качества и трябва от БАН да я обследват (да откраднем случайно постигнатото/без да подозират инженерите на МИДЕЯ/) и да започнем производство.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,809
    #570

    Отговор: Новите инверторни модели на Midea

    Спора наистина е безмислен. В статистиката има едно много добро правило: Отчетите с разлика по голяма от предварително определен процент, не се вземат под внимание. Така се елиминира шума в системата, както и некоректни отчети.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 38 от 81 ПърваПърва ... 28363738394048 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Какво се случва с СОР при новите модели на Панасоник?
    От nako-bako във форум Климатици Panasonic, National
    Отговори: 54
    Последно: 03-02-14, 16:50
  2. Новите модели на мидея!
    От TIMBERLAKE във форум Климатици Midea
    Отговори: 7
    Последно: 25-04-12, 16:26
  3. Новите конвенционални модели на МЕ
    От edi1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 8
    Последно: 16-01-11, 19:58
  4. Нови по-евтини инверторни модели на Sharp
    От bigmouth във форум Климатици Sharp, Sanyo
    Отговори: 19
    Последно: 03-06-10, 18:45
  5. С какви матрици са новите модели
    От sbalbb във форум Телевизори
    Отговори: 3
    Последно: 11-06-09, 12:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе