Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно
Резултати от 181 до 195 от общо 331
Like Tree4Одобрявам

Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #181

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Само не знам къде ги избира защото доколкото знам този модел MS9А го няма.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    18
    #182

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Благодаря ви, че отново се занимавате с моя "случай"!

    Kasap, разбирам и уважавам позицията ви да не се хабят излишни сили по тема без особено значение за крайния избор, ама виждам, че съм на финалната права и вече съм набрал скорост... За протокола - мъжки род

    VeleV.Klima - тайничко се надявах и вие да се включите MS9A-12HRN1 го имат наличен, сигурно от по-старо зареждане, но нищо чудно докато се набутам да го хване липсата. Между другото, продължаващият ми интерес към MS9A се основава главно на една ваша препоръка за него в по-стара тема, където го оприличавате на MSV1, но без лъскавия дизайн.

    lavsho, благодарско, че ме светнахте най-сетне за разликата А5 и А6. Дал сте ми конкретен съвет, предполагам имате предвид 12-ката MSV1, а не 12ка MS9A?

    edi1 - към вас имам специална молба, понеже и аз съм в Ямбол, ако може препоръка за място, от което да закупя.

    v.donchev може би за ужас на коментиралите специалисти, осъзнах, че инверторното ви предложение MS9V-09HRDN1 е съвсем малко над цената на MSV1-12HRN1 и напълно с право заслужава да се почудя и по него.

    Доколкото разбрах (ако съм разбрал правилно), MS9A-12HRN1 е още младок и не се е доказал като MSV1, за да заслужи вашето категорично одобрение. Продължава 12-ката MSV1 да е лидер. 12-ката MS9A изостава. А какво бихте казали за инверторния MS9A (обаче 9ка), за който по-горе вече получих един глас?

    За жалост, подобно на конвенционалния MS9A, и за инверторния не намерих почти нищо.
    Позяпах по някои от фирмените сайтове на професионалистите тук, MS9A е включена навсякъде по листите (даже някъде липсваше MSV1 серията), което ме успокоява.


    П.С. Без особена връзка: http://novatv.bg/news/view/2011/07/2...#1040;Щ/

  4. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #183

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Аз съм за MS9V-09HRDN1 за предпочитане е пред конвенционала. За жалост конвенционалите на Мидея от новите серии ги орязаха и едва ли ще стават за отопление вече. Лично аз това лято изобщо не продавам от тях предлагам Грии конвенционал.

  5. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #184

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    dqdok, привет градски.Моите машини си ги купих и ми ги поддържат ИВ-СЕРВИЗ, намирасе на кръстовището на ТРИТЕ ВЯТЪРА срещу зеленчуковия магазин на ул. МИХАИЛ ЛЪКАТНИК.Никави проблеми с покупката, монтажа и поддръжката.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #185

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Аз съм за MS9V-09HRDN1 за предпочитане е пред конвенционала. За жалост конвенционалите на Мидея от новите серии ги орязаха и едва ли ще стават за отопление вече. Лично аз това лято изобщо не продавам от тях предлагам Грии конвенционал.
    Интересно ми е как така започнахте да предпочитате Грии(абсолютно недоказал се във какъвто и аспект да било)пред Мидеа(доказала се машина)?!?!?!

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #186

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Ами причината е че серията MSR HRN1 е без изолация на компресора и се оказа шумен което ме озадачи а и само от него има наличен след като бройките на модела MS9A ми свършиха и няма от тях. Другото е че разликата в работата спрямо Грии е огромна бих казал че външното тяло не се чува как раоти ако не го пипнеш. А относно килограмите при MSR-12HRN1 е 26кг. а Грии 12ка 35кг. Мисля че не трябва да се лежи на стара слава.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    18
    #187

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Надявам се и на другите лаици като мен, четящи темата, всеки един пост да им е толкова полезен.

    VeleV.Klima, след намесата ви, вече (предфинално) избирам измежду MS9A-09HRDN1 или MSV1-12HRN1. Освен ако в поста си не сте включвал и MSV1 към осакатените серии (я ОСАКАтени - ето откъде идвало името на онази марка...)?

    edi1, вашият отговор чаках с най-голямо нетърпение

    Ще ми се и аз да имам възможност да дам полезен съвет на някого от вас. Естествено, това няма да се случи в тази тема, но може би в някой от софтуерните раздели на форума.

  10. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #188

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Лично аз притежавам два бр MSV1-12HR и MSV1-12HRN1 и съм много доволен от тях но предимството на MS9V мисля че е по голямо. Тогава когато си ги взех имаше само един модел инверторен на Мидея а той беше два пъти по скъп от тези,

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    18
    #189

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    След като четох и получих директни съвети от всички вас, свързах се с местен сервиз (благодаря ти още веднъж, edi1) с искане за покупка на най-сетне избраната MS9V-09HRDN1. От там ми казаха, че работят в партньорство с Техномаркет, където в момента бил на промоция PANASONIC CS/CU-UE9JKE за 799лв с включ. "безплатен" монтаж, който те ще ми монтират и ми го препоръчаха пред Мидеята, с идеята, че й е напълно равностоен. По-важното е, че за пореден път си изпросих съвети (този път на ЛС) от двама опитни членове на форума , които не отхвърлиха Панасоника като вариант, оставиха на мен да избера автономно измежду двата. Аз обаче (понеже още не сте ме нахокали, че се отклонявам от основната цел на темата), пак призовавам за вашите впечатления.

    Особености на PANASONIC CS/CU-UE9JKE, които научих от форума: моделът е без суфикс -3 и го водят до -5 градуса (Мидеята до -15). CS/CU-UE9JKE нямал чек вентил, за Мидеята не знам. Потребител от форума (deian) не препоръчва този Панасоник като основна отоплителна мощност, но не знам какво е мнението на същия към Мидеята, а също и спрямо колко по-скъпи модели са впечатленията му.

  12. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #190

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    dqdok, Предполагам, че си се насочил към инвертор, защото си чувал, че са по-икономични, което е истина, но не за тези инвертори без EEV (електро-регулируем вентил), каквито са тези двата между които избираш.

    И двата модела си имат недостатъци и са компромис, но едно при тези модели е сигурно икономия на електричество сравнено с обикновен модел няма да видиш. Все пак слагам един плюс към оценката за модела на Midea. Може в хладилно отношение двата да са направени по един и същ начин, но поне в програмата на Midea е предвидена работа до -15°C.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2011
    Мнения
    32
    #191

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Новите модели на Мидея наистина няма никаква вата около компресора което прави външните им тела доста шумни. Това е за конвекционалтите. Но MS9V-09HRDN1 Vida серията специално защото е инвертор работи доста тихо и има доста екстри.
    Иначе от евтините марки на Treo външните тела са като старите на мидея тихи и големи, но вътрешните са леко дървени и не са нищо особено, но пъки и цената е по-ниска.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1312107468[/time]_________________________________________________

    Относно EEV (Electronic Expansin Valve -електро-регулируем вентил ) MS9V-09HRDN1 Luna Серията със сигурност има- вижте в каталога - http://hvac.srlogics.com/sites/defau...ogics_2011.pdf
    За MS9V-09HRDN1 Vida не съм абсолютно сигурен.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #192

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Каталозите разбира се са хубаво нещо, но когато се купува модел от тази марка трябва да се гледа какво внася и продава българският вносител, защото разлики постоянно има и то все в минус.

    Например при серията Vida за която става въпрос има разлики при данните в каталога и тези посочени от вносителя в България, като причината не е объркване. Например външното тяло на 9-ката Vida по каталог е 9 килограма по-тежко, пак по каталог климатика има по-голяма отдавана мощност и по-висок коефициент на производителност сравнен с модела имащ същото означение продаван в България. Уж са с едно и също означение пък нещо май се различават.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    18
    #193

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Охаа, има нови постове в темата
    valen1, а като способност за отопляване на по-голямо пространство MS9V-09HRDN1 или MSV1-12HRN1 е по-мощна?
    v.donchev, знаеш ли дали липсата на вата около компресора се отнася и за MSV1-12HRN1 в момента?
    Тази тема е на път да ми се превърне в хоби

  17. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #194

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Определено има голама разлика в етикета на самия клиамтик и посочените дани в саита на магнум и на доста саитове предлагащи тази марка и наи лошото новите модели са поели по лош път ниска цена за сметка на занижени мошности конкретно за модела ms9 12hrdn1 които вчера го монтирах че данините на етикета нищо обши нямат с даните на вносителя определена са доста по ниски като стоиности дори и минимала от 300 вата също не е вярен с уред го замерих ими отчете около 218 вата консумация което ме изненада и очуди и се чудя дали и тези дани на етикета са верни а дали не е9 ка с етикет на 12 ска почвам дасе замислям маи вносителя магнум е тръгнал по лош път и скоро ше си напраи харакири относно парзара за българия
    Инче като качество на изработка на пласмасите и дизаина е добре ново дистанционо нов дизаин на външното тяло определено като дизаин е докаран доста и на заклетите фенове на мидея шесе хареса много но да видим зимата как щесе предтсвя
    хладилен коефицент 3,41 сор-3,81 направо не е за вярване
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #195

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Скоро не съм сравнявал обикновени модели на различните марки за да видя кои по-стават, но гледам, че вносителят на Midea продава само бледи копия на онези хубави модели от каталозите. Лично аз Midea 9-ка или 12-ка, обикновен или инвертор не бих си купил, не и от тези продавани в България.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 13 от 23 ПърваПърва ... 31112131415 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе