Страница 5 от 23 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 331
Like Tree4Одобрявам

Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #61

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack
    хехехехехе-johny01,това с мивката под външното тяло ми оправи настроението за целия ден!!))))Никакви тави или мивки нчма да слагам-нека се заледи терасата-тя е голяма и си има и положителна страна-ще поканя Ставииски и Денкова да се попързалят по нея(но на Ставииски няма да му давам ракия,че върши глупости под нейно влияние)!А за мен ще си остане поуката,че не бива да се купуаватевтини евтини неща!!!!!!!
    Приятелю,ако си мислиш,че климатик от 2000лв не тече конденз-много се лъжеш.Лошо е ,ако не тече/карах преди опел и ако няма сутрин локва-лошо/. Грешката ти е,че е на терасата.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #62

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от VeleV.Klima
    Това на книга с какво прескача или не няма нищо общо с работата на машината. Мидеята в ценива диапазон си е един чудесен климатик който ще да го вярва. На мен дори не ми се е налагало да отварям инвертор на мидея за ремонт това го потвърждават и други колеги.
    А ти ходилиш ли изобщо по ремонти н а инверторни мидеи.
    Излиза, че всички други марки инверторни климатици имат някакви дефекти и понякога се налага ремонт, а ти НИКОГА не си отварял мидея инвертор за ремонт?БРЕЙ! ! !

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #63

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    martosblack, както при евтините, така и при скъпите - все си тече ли, тече...! Че и замръзва въпросната дренажна тръбичка на всички.
    Важното е, че при теб климатика се размразява успешно и външната пита е ОК
    Климатика ти е "пушка", а относно отвеждането на водата - разгледай темата по въпроса.
    Добро решение е да сложиш тръба 2 цола и да е под голям наклон, без същевременно да я захващаш с щуцера от оригиналната.
    Ако ли не - naydenov69 дава алтернатива против фигурното пързаляне.

  5. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #64

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от martosblack
    хехехехехе-johny01,това с мивката под външното тяло ми оправи настроението за целия ден!!))))Никакви тави или мивки нчма да слагам-нека се заледи терасата-тя е голяма и си има и положителна страна-ще поканя Ставииски и Денкова да се попързалят по нея(но на Ставииски няма да му давам ракия,че върши глупости под нейно влияние)!А за мен ще си остане поуката,че не бива да се купуаватевтини евтини неща!!!!!!!
    Че ако беше купил скъп климатик да не мислиш че той не тече или си исхвърля водата сам.Проблема е че си пожелал да се монтира климатика в терасата а не отвън.

  6. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #65

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    НЕ бе хора-ясно ми е,че трябва да изтича конденза-аз се притесних ,че хвана 3 пръста лед на тавата и преди да се усетя започна да тече въмшното тяло при размразяване от всички възможни отверстия Както казах по-горе климатика си работи чудесно!Достига зададената температура.На външното тяло сложих тампони-не е шумно(поне съседите не се оплакват)!На най-силен вентилатор -шума от лаптопа ми е доминиращ!!!След като достигне зададната температура-вентилатора спира!Но нямам база за сравнеие и затова се и издразнихх,когато протече отвсякъде-това може и да е нормално,но на мен ми се стори,не дотам!

  7. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #66

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    И аз бях забравил щуцера на моя беше замръзнал но с едо шише топла вода размразих и го махнах сега си изтича свободно.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Кестрич
    Мнения
    620
    #67

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Благодарности на всички,които ми помогнаха със съвети за избора на клиамтик ,а и след това-човека с аватар от Джентльменьи удачи(Kaar)-))Наздраве! Валев Клима,johny01,Alexandars,deian ,Naydenov69-nazdrave! i thanks!

  10. Novice
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    1
    #68

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Здравейте, спрял съм се на обсъждания от вас климатик, бихте ли ми препоръчали някоя фирма от пловдив която да направи монтажа.....Благодаря предварително......

  11. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #69

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    привет на всички колеги искам да ви питам какво мислите за MSV1-18HRN1 ??

  12. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #70

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    е оказасе че сам щеси отговориа определено сам изненадан от новите модели като за полужителни температури се сприаваи перфектно този модел ме кефи определено давидим зимата как ще е но като го гледам сега мисла 4е и зимата ниама да има прробелми доста тих както вътрешното така и въшното тиало доста екстри и уникално дистанционоо свтещо тези модели с r410a определено са доста по добри от старите както и от фреона така и хардуерно и софтуерно

    ще видим зимата ще пиша пак но забравих дави кажа 4е имам парно навсиакаде и климатиците ми са хоби ако неми хареса ще го сменаи но е доста по тих от general и чух добри отзиви за новите модели наи вече заради дизаина го взех пак и гаранциата ми важи за 3г ко по хубаво от това определено магнум се представиат добре тоиа сезон


    Е оказа се,че сам ще си отговоря.Определено съм изненадан от новите модели като за положителни температури се справят перфектно.Този модел ме кефи определено-да видим зимата как ще е,но като го гледам сега мисля,че и зимата няма да има проблеми.Доста тих-както вътрешното,така и външното тяло-доста екстри и уникално светещо дистанционно.Тези модели със R410а определено са доста по-добри от старите-както като фреон,така и хардуерно и софтуерно.

    Ще видим зимата,ще пиша пак,но забравих да ви кажа,че имам парно навсякъде и климатиците са ми хоби.Ако не ми хареса ще го сменя,но е доста по-тих от Дженерал и чух добри отзиви за новите модели,най-вече заради дизайна го взех,пък и гаранцията ми важи за 3 г.,но по-хубаво от това определено Магнум се представят добре този сезон.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #71

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Много бързо стана спец само с гледане...До следващата зима ще се радваш на светлинките като циганче в стрелбище,после зимата почваме ние с отговорите тва що не работи,онова що замръзва,тва що бучало зимата и т.н.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    662
    #72

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Цитат Първоначално публикувано от turboie
    пак и гаранциата ми важи за 3г ко по хубаво от това определено магнум се представиат добре тоиа сезон
    Три години с профилактика,колкото до Магнум - винаги са се представяли добре!

  16. Novice
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    2
    #73

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Здравейте и от мен, от 2 дни и аз вече съм собственик на MSV1-12HRN1. При монтажа ми, го монтираха с тръби 6/10, но гайките се оказаха 12-ки и монтажника завари на тръбата 10 от двете страни по една педя тръба 12-ка за да може гайките хубаво да затворят. Вчера в техническата характеристика на модела видях, че пише за тръбен път да се ползват тръби 6/12. Въпроса ми е има ли проблем да работи така климатика или трябва отново да се свали тръбния път и да се подмени с цяла 12мм тръбичка? Преди монтажа видях, че от топлообменника на вътрешното тяло голямата тръбичка която излиза е 10-ка и преди гайката, със заварка преминава в 12-ка. Дайте мнение, че взех да се плаша по този начин да не прецакаме климатика, въпреки че си работи прекрасно и от 2 места техници ме убеждават, че няма проблеми, да не се притеснявам. Благодаря Ви предварително!
    Поздрави!

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #74

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    Определено има проблем, правилата и спецификациите за монтаж са направени за да се спазват.По тази логика, можеше и 2 тръби Ф6 да ти сложат.Викай ги и да ти сменят тръбата.

  18. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #75

    Re:Всичко за MIDEA MSV1-12HRN1

    pavlov85, Този начин на изпълнение няма да доведе до проблеми с климатика причината за които да е в конкретният диаметър на тръбите.

    Ще се намали малко ефективността на климатика (консумирана - отдавана енергия).

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 23 ПърваПърва ... 3456715 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MS12F-12HRN1 F6 - всичко свързано с този модел
    От krasiika във форум Климатици Midea
    Отговори: 16
    Последно: 10-09-14, 22:36
  2. Midea MSV1-12HRN1 - не размразява !?
    От nikito535 във форум Климатици Midea
    Отговори: 31
    Последно: 14-02-13, 20:12
  3. Отговори: 60
    Последно: 08-01-13, 14:11
  4. Отговори: 6
    Последно: 16-05-11, 21:20
  5. Ниско температурен кит за MIDEA MSV1-12HRN1
    От niki721220 във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 11-07-10, 23:28

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе