Страница 34 от 73 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно
Резултати от 496 до 510 от общо 1087
Like Tree581Одобрявам

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    213
    #496

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Нищо интересно в приложението. Щом няма консумацията другото не ти трябва. Има си всичко нужно на дист. Сега как се маха пак ли 7 пъти да се натисне бутона. Или да се изтрие приложението. Изтрих приложението и го изгасих от дист. После го пуснах и след 5 минути знака на уайфая пак светна. Може ли да се махне по някакъв начин.
    Този пост е редактиран от kaptagona; 29-12-21 в 18:15.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #497

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    От приложението можеш да управляваш климатика откъдето си поискаш,да виждаш каква е температурата вътре и вън,да му пускаш чека и др.Да, енергийният мониторинг е супер екстра и е странно, защо този модел не го поддържа.
    От една седмица ползвам Midea MSMTAU-09HRFN8-QRD6GW Ultimate Comfort в спалнята, моделът е от 2017г. и има Energy monitor.
    Здравейте!

  4. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #498

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    а откъде намери тоя модел ,мисля че отдавна не е наличен

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #499

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    От Темпекс(имаха една бройка и една мостра) за 1100 лв с включен монтаж +тампони.За WiFi флашката ми поискаха още 60 лв, но аз им отказах, обаче монтажниците имаха една, даже щяха да ми я подарят, но аз им дадох 20 лв.Добре, че стана така иначе щях да бера големи ядове с настройването на климатика.
    toto_toto одобрява това.

  6. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #500

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    можеш да споделяш за него в тази тема ,тоя модел май никой друг във форума го няма той много прилича на Брийзлес

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #501

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Да, външното тяло е едно към едно, може би управлението на компресора при новия модел е по-изпипано.Монтажникът също за пръв път слагаше такъв и каза,че вътрешното тяло по му харесва от това на брийзлеса, пласмасата била по-лъскава.Да, визуално изглежда ефектно, но функционално не.Чуват се неприятни припуквания и прискърцвания при он/фф и дефрост.Ако това го знаех нямаше да го купя.Вътрешните тела на другите ми два климатика Панасоник 9-ка от 2007(за 1300 лв) и TCL TAC-18CHSD/TPG11I от 2021(за 1300лв) са напълно безшумни.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    213
    #502

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Колеги тоя знак на уайфая маха ли се че ме дразни. И от щепсела го гасих за 10 минути и пак светва. И приложението изтрих и пак свети

  10. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    78
    #503

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Иначе почти всичко което си написал за Брийзлеса важи и за Ултимейта.Аз живея в къща, климатикът е поставен в 15 м2 спалня, с две външни стени,без изолация,с качествена дограма Саламандър.При теб разхода при положителните температури е по-нисък,например сега моят работи на тих режим и зададени 22°,външната температура е 4.5° и моментният разход е 277 вата, като поддържа в стаята 24-25°.Претопля, но не изключва, т.к.не достига 27° по вътрешния датчик(в момента е 26.2°).Ако задам 19° почва да харчи около 230 вата, но изключва, а аз не искам да влиза в режим он/офф,защото вътрешното тяло почва да пука и ме дразни много.Иначе,когато температурите паднаха до минус 9-10°климата харчеше около 500 вата докато достигне зададените 23°, а след това се кротва на около 350.Засега съм го хванал да дефроства само два пъти, като времетраенето е 6-10 минути.
    Също така,се оказа, че климатика има заложен он-офф по време.Докато се мъчих да го наглася да работи при положителните температури без да се изключва(още не знаех как да включа тихият режим)установих, че като задам 23.5°и нагоре, климатика се изключва на интервал от 32 минути ако е достигнал 4°над заданието по вътрешния датчик, а като задам 23°и надолу интервалът се скъсява до 22 минути.Например, при 23.5° след Офф в 8.00 часа, климатикът се развърта за кратко до 600 вата, после пада до 300 и в 8.05 достига 28° по вътрешния датчик, работи така до 8.32 и тогава развърта до 600 вата, подминава заданието с 5° и изключва.Климатикът на автоматичен или ръчен режим няма да се изключва по време, ако не може да достигне 4° над заданието(при по-студено време или по-високо задание),или ако преждевременно достигне 5° над заданието(при по-топло време, или по-ниско задание).При тихия режим времевото ограничение отпада, компресорът работи на по-малка мощност и се изключва когато достигне 5° над заданието.Ако го нямаше този режим, климатикът щеше да е неизползваем за отопление с това пукащо вътрешно тяло при положителните температури.
    Освен това функцията Follow me на дистанционното се активира само за 7 минути(при TCL е за 2 часа),а не за постоянно, както е при Брийзлеса.
    Този пост е редактиран от Guroto; 03-01-22 в 14:15.
    Alexi и bobivg харесват това.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #504

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Guroto, моята MIDEA 09 BREEZELESS също припуква при ОН/ОФ, аз го имам от около 40 дни и тези припуквания намаляха,сега има редки единични припуквания.С включена функция Follou me климатика по рядко влиза в ОН/ОФ, аз го ползвам с включена функция Follou me която след като я включиш не се изключва сама и на тих режим. Пробвал съм и на ръчна степен 5 процента и на ръчна степен 10 процента климатика работи тихо.Тъй като климатика ми е в спалнята съм настроил светлината на дисплея на вътрешното тяло да се изключва автоматично след като изгася осветлението в стаята.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 29-12-21 в 20:40.

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #505

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Сега, последно климатика става ли за стая в която се спи или не става. Какви са тези препуквания които се появиха?
    12-ката с двуредов топлообменник ли е или не?
    Как е хоризонталното насочване на струята?
    Единствено на Тих режим ли е тиха или и следващите се ядват?
    Нагревателя и ВИФИ опция ли са или ги имат всички?
    Ако трябва да внимавам или да питам нещо преди да поръчвам, сега е момента да го науча?
    Благодаря.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #506

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    човека коментира ултимейта който е с друго вътрешно тяло .. при мен като беше чисто нов се чуваха единични припуквания при он офф но мога да кажа че изчезнаха след вече 1500 часа работа ,според мен машинката е ок за спалня .. он офф на време не съм забелязал ,изключва когато надхвърли заданието с 4° по вътрешния датчик или един градус на дистанционното ( и по 2та начина поддържа горе долу еднаква температура в помещението ,като цяло леко над заданието което е по добър вариант от колкото да не го достига ) ,като беше позахладняло не беше изключвал седмица и повече ,сега както е +5 прави почивки но доста редки и незабележими .
    mimojef одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #507

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    В спалнята ползвах няколко години Toshiba SUZUMI която работеше много по шумно от Мидеята,при ОН се форсираше за няколко секунди, и имаше много шумен дефрост особено при ниски температури, тогава ме събуждаше. Midea BreezeleSS има слаби припуквания на вътрешното тяло при ОН/ОФ които за 40 дни ползване намаляха при мен. Надявам се след време да спре да припуква, но и сега това не ми пречи да спя.Моя климатик няма навъртяни много часове работа защото засега докато е топло сутрин в 07.00 ч. го изключвам и в 17.00ч. го включвам. Мидеята има тих режим, автоматичен режим и пет ръчни степени от 20,40,60,80 и 100процента.Можеш ръчно да променяш процентите на 1 процент когато работи тихо колкото и на тих режим. Можеш да задаваш 2,3,4,6,9,15,18, 45,78,88 и т.н. до 100 процента през стъпка от 1 процент като по този начин можеш да регулираш дебита и шума на климатика. До 10 процента климатика работи много тихо. Първата ръчна степен е 20 процента и също не е шумна.Сега с Мидеята си спя нормално без да ме събужда. На MIDEA BREEZELESS хоризонталните клапи не могат да се наклонят вертикално да духат под самия климатик а духат под ъгъл навътре в стаята. В предишните ми постове бях качил снимки и клип за отварянето на вътрешните клапи на Midea BreezeleSS.Моята Мидея си има нагревател на външното тяло и Wifi комплект който не се доплаща а е включено в цената на климатика.

    - - - - - - - - - -

    Руско видео за Midea Ultimate Comfort https://youtu.be/9mR0eCjSSSo
    Този пост е редактиран от GLARYS; 29-12-21 в 23:47.
    mimojef, milanov, Mig82 и 1 други харесват това.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,295
    #508

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Аз имах предвид хоризонталното насочване на струята (с вертикалните клапи)
    Там как седят нещата? Добре ли насочва?

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #509

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Аз имах предвид хоризонталното насочване на струята (с вертикалните клапи)
    Там как седят нещата? Добре ли насочва?
    Вертикалните клапи се движат настрани под голям ъгъл и добре насочват въздушната струя встрани от вътрешното тяло. При мен Мидеята ми е в единия ъгъл на стаята и без проблеми прави равномерна температура в цялата стая само с малко преместване на клапите встрани.При ОФ турбината се върти и струята се усеща, затова е добре вътрешното тяло да не се монтира срещу легло, бюро, диван.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #510

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    интересно ,Комфорта при руснаците е с капилярка .. вероятно така е заръчан от техния вносител ( ТРВ е опция ) ,няма и WIFI модул

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 34 от 73 ПърваПърва ... 24323334353644 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе