Страница 32 от 73 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 1084

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #466

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    толкоз неща си изписал да се обясняваш на Мига .. не виждаш ли че търси кусури на климатика .. никой не си ползва на отопление клапата забита право надолу ,напълно излишна опция .
    Някои колеги от форума я ползват тази опция със забити клапи под климатика и после пишат във форума, че климатика им минавал в ОФ преди да достигне зададената температура. От това което съм учил в училище съм запомнил, че топлия въздух се издига нагоре и при забити клапи под климатика издигащия се нагоре топъл въздух прави топъл "джоб" около вътрешното тяло и климатика минава в ОФ.Затова аз си насочвам клапите на около 45 градуса за да може топлия въздух да се разпределя равномерно в стаята преди да се издигне нагоре.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #467

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Някои колеги от форума я ползват тази опция със забити клапи под климатика и после пишат във форума, че климатика им минавал в ОФ преди да достигне зададената температура. От това което съм учил в училище съм запомнил, че топлия въздух се издига нагоре и при забити клапи под климатика издигащия се нагоре топъл въздух прави топъл "джоб" около вътрешното тяло и климатика минава в ОФ.Затова аз си насочвам клапите на около 45 градуса за да може топлия въздух да се разпределя равномерно в стаята преди да се издигне нагоре.
    Всичко зависи от конкретното помещение и разположение на мебелите , при наличието на сензор в ДУ няма никаква опасност да влиза в Офф от топъл джоб. Освен това винаги може да насочиш клапите встрани(дясно/ляво или да разцепиш) от вътрешното , за да не прави топъл джоб. Малко машини го могат както трябва , камоли лмц-то с неговото калпаво управление на въздушния поток но да при него може да предизвика он/офф.

    При климатик със сензор в ДУ няма опасност , а и би спестило дискомфорт при по силните степени на турбината. Особено ако има диван или спалня насреща и няма възможност за страничен монтаж.

    Това че не са направили една машина както аз си я представям не я прави лоша , лошо е когато се търси под вола теле както алекси го търсеше в темата за хеви но набара на телето ...

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #468

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Вътрешните тела на всичките ми климатици са в ъглите на стаите с цел да не ми духат директно срещу легло, диван или бюро. На всичките клапите са насочени на около 45 градуса и във всички стаи се поддържа равномерна температура и всички си достигат и подминават зададената температура на AUTO турбина която при темперирана стая работи на първа степен с изключение на FUJITSU LMCE, защото на AUTO не пада на първа а на втора степен която вече ми е шумна. Стаите ми са с вътрешна изолация. Само Midea BREEZELESS от всичките ми климатици има температурен датчик в дистанционното управление.Mideata си я харесвам най-много и я ползвам с включена функция за следене на температурния датчик в дистанционното.Така по-рядко влиза в ОН/ОФ,повече време стои в ОФ и по-малко пъти се задвижва малката клапа при ОФ която издава лек шум при движението си. Аз не търся нищо, просто се опитвам да отговарям на зададени въпроси.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 18-12-21 в 01:31.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #469

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    На теб ти благодаря , това с търсенето беше адресирано към друг.
    Ето за такова управление ми беше мисълта. Явно не са го копирали при режим отопление :
    https://m.youtube.com/watch?v=yMCsuBOO-Vs

    Sent from my SM-M215F using Tapatalk
    Този пост е редактиран от Mig82; 18-12-21 в 01:45.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #470

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Опитах се да кача клип от телефона как се отваря и затваря голямата клапа на Midea BreezeleSS но не можах да го кача. Намерих клип в YouTube ще пробвам да го кача. https://youtu.be/UnSMLhlboOQ

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #471

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Снощи беше доста студено ,с удоволствие констатитам че климатика няма покачване на минимума и при -3 работи в диапазона 170-200 вата .. он-офф няма при мене от няколко дена от както позахладня ,снощи направи едно дефростче към 12 часа тъкмо си лягах и сутринта като се събудих около 7.30 видях че дефроства през ноща ако е пускал не съм го чул - относително са тихи развърта до около 400-450 вата за минута две ,после прави доста сериозна пауза преди да обърне цикъла( даже мисля и ще го наблюдавам когато е през деня ,че изчаква хистерезиса да слезе на минимума когато би трябвало да включи компресора след ОФФ ) и няма силно изпуфтяване а само съскане .. тия дефрости дали са при заскрежен топлообменник - по скоро не ,сухо ми се вижда навън времето в момента .. идните дни ще е по студено ,ще видим как ще се държи

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #472

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    При мен най-ниската температура досега е била минус два градуса тази сутрин и при тях Midea BreezeleSS не си покачва минимума. Следващите дни ще е по студено, ще видим как ще е тогава.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    213
    #473

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    При нас беше минус 8 тази сутрин ама незнам дали качва дали сваля. На 20 януари ще видя като доиде смс от евн. Може ли с някаква комбинация от копчета да видя колко е изразходил. Като нямам уаифи.
    Този пост е редактиран от kaptagona; 19-12-21 в 15:35.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #474

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    задържа се доста студено няколко дни при нас ,довечера го дават пак -6 а утре даже -8 .. Мидея вдигна консумацията на 250-280 вата ,вече не крета на минимума явно поизстина сградата .. снощи не е размразявал ,сутринта пусна едно дефростче но ме домързя да ставам да гледам заскрежен ли е ,беше към -5

  12. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #475

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Когато хоризонталните клапи на Midea BreezeleSS са насочени максимално надолу към пода в най-крайната долна позиция,малката горна клапа се накланя надолу и ограничава дебита на издухвания въздух. Когато се повдигне позицията на хоризонталните клапи с една степен по нагоре от най-долната позиция малката горна клапа се повдига нагоре и дебита на издухвания въздух се усилва.

    - - - - - - - - - -

    При - 4 градуса външна температура Midea BreezeleSS работи с минимум 270-300 вата. Screenshot_20211222-065433.jpg
    Този пост е редактиран от GLARYS; 22-12-21 в 08:01.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #476

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    -7 тая сутрин ,консумацията се е закрепила на 360-370 вата .. спокойна работа на машината ,топли си .. прави кратки контролни дефростчета през около 3 часа ( още нямам достатъчни наблюдения )

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #477

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Имаше въпроси дали на Midea BreezeleSS нагревателите във външното тяло се включват за постоянно при отрицателни температури, затова днес при - 4 градуса външна температура следях дали Midea BreezeleSS ще си повиши разхода, но климатика си работи по същия начин както при по високите температури и без да си покачва минимума.Имаше и дефрости но там покачва за малко време разхода и предполагам, че тогава се включват нагревателите. Ако успея да хвана дефрост от началото, ще опиша до колко вата се равърта и за колко време.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #478

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    при мен се развърта до около 500 вата

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #479

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Сега при - 2 градуса външна температура Midea 09 BreezeleSS направи дефрост като за около 2 минути плавно развъртя до 730 вата и веднага след това бързо свали до 158 вата които ги поддържаше 3 минути. След това плавно развъртя до 800 вата и бързо ги свали до минимума си и работи с 260 вата.Турбината е на AUTO.Предполагам, че тези 158 вата които ги поддържаше 3 минути по време на дефроста са от нагревателите на външното тяло.

  18. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    448
    #480

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Ах тия контролни дефрости. Ако липсваха,машинката обираше точките.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 73 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 22:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 22:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 09:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 21:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе