Страница 39 от 73 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно
Резултати от 571 до 585 от общо 1084

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #571

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Темата е за BreezeleSS++!

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,749
    #572

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Хубаво е преди човек да почне да пише след като се регистрира, да прочете правилата на форума. Ако имате желание да споделяте информация, моля направете отделна тема за модела който притежавате, ако няма вече създадена такава. Това, че телата се еднакви, не означава че машините са еднакви като цяло. А дали ще пишете във форума или не и изцяло ваше решение. Приятен ден!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    51
    #573

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Не препоръчвам на никой да монтира вътрешното тяло директно срещу диван, легло, бюро или място където стои човек, защото при ОФ турбината не спира и върти въздуха в стаята и дебита и не е малък и се усеща ако стоите срещу вътрешното тяло.В по горния пост писах, че след ОН развърта между 660-700 вата, но съм засича да развърта и до 500 вата.При включен тих режим и включена функция FOLLOW ME турбината спира да се върти след ОФ но не винаги.
    Налага ми се да мнтирам климатик срещу леглото в спалнята, мислях си за Breezeless, за да духа минимално, но виждам, че не го препоръчвате. Има ли по-добър климатик за монтаж срещу легло в спалня?

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,859
    #574

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Daniel356 Виж публикацията
    Има ли по-добър климатик за монтаж срещу легло в спалня?
    Подов.

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #575

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Daniel356 Виж публикацията
    Налага ми се да мнтирам климатик срещу леглото в спалнята, мислях си за Breezeless, за да духа минимално, но виждам, че не го препоръчвате. Има ли по-добър климатик за монтаж срещу легло в спалня?
    Не монтирайте стенен климатик срещу леглото в спалнята защото ще духа директно срещу вас и няма да ви е комфортно и ще съжалявате независимо какъв
    стенен модел климатик ще изберете.Някои специалисти препоръчват в случай като вашия че е по добре вътрешното тяло да се монтира над спалнята, над главите ви и така няма да духа срещу вас. Midea BreezeleSS има голяма и широка долна клапа на вътрешното тяло и не духа под нея, когато се повдигне няколко степени нагоре, без да я вдигам до най-горното и положение при отопление издухвания въздух не духа надолу на нивото на спалнята над два метра дължина, това го пробвах сега. А при охлаждане клапата се повдига още по нависоко.А най-добрия и комфортния вариант във вашия случай е да изберете подов климатик.Но там вече цената е по висока за марковите подови климатици.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #576

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Не монтирайте стенен климатик срещу леглото в спалнята защото ще духа директно срещу вас и няма да ви е комфортно и ще съжалявате независимо какъв
    стенен модел климатик ще изберете..
    Хитачитата имат опция да спират турбината в офф за голям интервал 210 секунди и да върти 30 секунди, колкото да обдуха сензора. Това не се усеща грам и е доста незабележимо.. Друг плюс на хитачито е, че когато е он струята е топла и няма студено усещане. Та не мисля, че ще има проблем да се монтира срещу легло ако е крайно наложително. Брийзлеса е ефективен единствено на охлаждане.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #577

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Инсталирах приложението Broadlink-Universal TV Remote което записва консумацията на изразходвания ток през 10 минути и нейните графики са по реалистични за работата на климатика от другите приложения за Броудлинка, които записват консумацията през 30 минути и качвам няколко снимки от снощи и днес на Midea 09 BreezeleSS работеща на тих режим в спалня 14 m2 с вътрешна изолация в къща.
    Screenshot_20220103-213812.jpg.
    Screenshot_20220103-214049.jpg.
    Screenshot_20220103-214229.jpg.
    Screenshot_20220103-214337.jpg

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от splendor Виж публикацията
    Хитачитата имат опция да спират турбината в офф за голям интервал 210 секунди и да върти 30 секунди, колкото да обдуха сензора. Това не се усеща грам и е доста незабележимо.. Друг плюс на хитачито е, че когато е он струята е топла и няма студено усещане. Та не мисля, че ще има проблем да се монтира срещу легло ако е крайно наложително. Брийзлеса е ефективен единствено на охлаждане.
    Имам Hitachi RPE и Midea BreezeleSS и твърдя, че Мидеята е ефективна на отопление. Успява да топли 14 квадрата спалня с вътрешна изолация само на тих режим.

    - - - - - - - - - -

    Благодаря на колегите Guroto и NikoLOB от форума, от които разбрах за приложението за записване на консумацията през 10 минути от Броудлинка.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 05-01-22 в 00:28.

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #578

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Днес сутринта между 09.30ч. и 11.30ч.след като проветрих спалнята която изстина превключих от тих режим на автоматична степен на турбината, качвам снимка с графика с работата на автоматична турбина на Midea BreezeleSS .
    Screenshot_20220103-221411.jpg.
    -------------------------------
    В 22.00часа жената каза, че и е студено и вдигнах с половин градус температурата на автоматичен режим на турбината.
    Screenshot_20220103-225212.jpg
    Този пост е редактиран от GLARYS; 03-01-22 в 23:57.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2019
    Мнения
    51
    #579

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Сега се връщам от Vimax с идеята да взема една Midea Breezeless, обаче ми обясниха, че не върви с wi-fi модул, не бил и вграден, нямало тава с нагревател на външното тяло, имало вътре на компресора нагревател и ме доядя и си тръгнах. Дали съм попаднал на служител, който не е в час или Vimax така си го продават?(а вече съм се вързал с твх за монтаж)

  12. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #580

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    уифи модулите ги обират и ги продават отделно по 80 лв ако искаш .. може да се оплачеш в Темпекс какво ти предлагат ,доста са любезни и ще проверят случая .

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    470
    #581

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от Daniel356 Виж публикацията
    Сега се връщам от Vimax с идеята да взема една Midea Breezeless, обаче ми обясниха, че не върви с wi-fi модул, не бил и вграден, нямало тава с нагревател на външното тяло, имало вътре на компресора нагревател и ме доядя и си тръгнах. Дали съм попаднал на служител, който не е в час или Vimax така си го продават?(а вече съм се вързал с твх за монтаж)
    Моята Midea BreezeleSS имаше WIFI модул в комплекта на климатика. Наистина wifi модула не беше монтиран и монтажника който монтира климатика монтира и самия wifi модул, който беше включен в цената на климатика и не съм доплащал за него.Ако имаш в предвид отделна кондензна тава която се монтира под климатика в комплекта на климатика не е включена такава. Тя се заплаща отделно ако искаш такава. Външното тяло има нагревател на компресора и нагревател на дъното на външното тяло.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 07-01-22 в 19:38.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2020
    Мнения
    213
    #582

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    За 20 дни около 120-130 лв ток двата климатика.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    37
    #583

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Снегът си оказва влияние върху разходът при температура от -1,-2 градуса. Навяваше го и разходът скочи,но въпреки това се справя добре с отоплението потдържа си 23 24 градуса и в двете помещения при зададена 24.Screenshot_20220111-133211~2.jpg

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,117
    #584

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    сериозни топлозагуби имаш ти ,машината явно има потенциала да държи 1 кВ консумация как е шума от външното тяло при тази мощност ?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    37
    #585

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Ами уш имам външнна изолация дограма и изолирани тавани но пак ... На последен етаж съм и няма живеещи комшии около мен и под мен и това си оказва влияние а й аз го мъча , топля кухня коридор спалня и баня. Външното тяло е почти толкова тихо като при по-ниските обороти на компресора. Дефроуста стана малко по шумен изпуфтя по силно и малко повече пукане на пластмасата сякаш но не е нещо фрапиращо

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 39 от 73 ПърваПърва ... 29373839404149 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 22:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 22:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 09:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 21:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 19:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе