Страница 71 от 73 ПърваПърва ... 21616970717273 ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1087
Like Tree581Одобрявам

Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1051
    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Е, лятото си е лято А за конвектор... има, но за 4-5 часа работа прави толкова, колкото климатика за 24ч. А това за шашкането не е вярно. В другата спалня имам All Easy Pro 9-ка и той работи напълно адекватно на 18° от датчика в дистанционното. Даже съжалявам, че не взех такъв вместо BreezeleSS-а, ама бяха свършили девятките във фирмата, от която ги купувам.
    Ако свалите голямата клапа на ръчен режим на най долно положение при ОФ тя няма да се вдига нагоре а ще си остане насочена в най долно положение. Като дойде лятото ще разберете, че не сте сбъркали като сте си взели Midea Breezeless за спалнята, защото той има много нисък минимум на охлаждане от 80 вата има и функция Breezeless с която няма да усещате студена струя от климатика когато работи на охлаждане.Breezeles има много възможности как да работи, изберете тази която ви харесва повече.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 13-01-24 в 11:36.

  2.  
     
  3. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1052

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Ами на моя няма ръчен режим на голямата клапа, моделът с лекото външно тяло. Ако някой знае дали е възможно, да сподели. Другият вариант е ако е възможно голямата клапа да се премахне временно през зимата, ама не знам как става и ме е страх да не я счупя при премахването.
    Дистанционното е това:

    Имам чувството, че олекотения модел е доста орязан и от към функции.
    Този пост е редактиран от eleena; 13-01-24 в 11:58.

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1053
    Цитат Първоначално публикувано от eleena Виж публикацията
    Ами на моя няма ръчен режим на голямата клапа, моделът с лекото външно тяло. Ако някой знае дали е възможно, да сподели.
    Дистанционното е това:

    Имам чувството, че олекотения модел е доста орязан и от към функции.
    На моето дистанционно на Breezeless от първия модел с по тежкото външно тяло 29 кг. има два бутона за включване на автоматичен режим на хоризонталните и вертикалните жалюзи. Пробвайте с бутона Swing като му зададете автоматичен режим и когато голямата клапа слезе на най долно положение го натиснете отново или да го задържите натиснато за повече време за да видите дали голямата клапа няма да остане в долно положение.Моето дистанционно е това.
    IMG_20240113_120453564.jpg
    Този пост е редактиран от GLARYS; 13-01-24 в 12:14.

  5. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #1054

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    но за 4-5 часа работа прави толкова, колкото климатика за 24ч.
    Глупости!
    350 вата на час за 18 градуса си е лудница.
    С конвектор ще ти е по евтино.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1055

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Това, да не можеш да задаваш ръчно положение на клапата, ако наистина е вярно за новите модели, ще е голямата глупост, която ще ме откаже от модела. Егати и тъпотията. То по снимките на дистанционните си личи, че новото най-вероятно няма такава функция.

    На другото дистанционно, а и на други модели клими, които съм виждал, винаги има бутон, посочващ недвусмислено ръчното управление за положение на клапата.

    Може ли наистина някой да потвърди, че наистина няма управление на клапата ръчно , за да знам дали дали да го поръчвам или Airhome 600.

  7. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1056

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Глупости!
    350 вата на час за 18 градуса си е лудница.
    С конвектор ще ти е по евтино.
    Ние не знаем почти нищо за този конкретен случай, има само една графика която не показва реална консумация а някаква средна консумация но тя не е за цяло денонощие. От тази графика не се вижда през колко време климатика влиза в ОФ и не работи и дефрости също не се виждат.Не знаем дали климатика работи 24 часа в денонощието или се включва само за вечерта. Не знаем размерите на спалнята и топло загубите и.Разбрахме само че софтуерно е заложено при отопление под 20 градуса клапите да не се свалят надолу. Аз за първи път чувам някой да се отоплява със задание от 18 градуса и мога само благородно да му завиждам. Но продължават да се пишат глупости за климатика

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от gurcayy Виж публикацията
    Това, да не можеш да задаваш ръчно положение на клапата, ако наистина е вярно за новите модели, ще е голямата глупост, която ще ме откаже от модела. Егати и тъпотията. То по снимките на дистанционните си личи, че новото най-вероятно няма такава функция.

    На другото дистанционно, а и на други модели клими, които съм виждал, винаги има бутон, посочващ недвусмислено ръчното управление за положение на клапата.

    Може ли наистина някой да потвърди, че наистина няма управление на клапата ръчно , за да знам дали дали да го поръчвам или Airhome 600.
    Би трябвало да може и на този новия модел да може ръчно да се задават позициите на клапите. Но това могат да го кажат тези които имат новия модел.На моето дистанционно с бързи натискания премествам ръчно клапите с по една позиция с всяко натискане на бутона и те после си остават в това положение.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 13-01-24 в 12:59.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1057

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Да, така работи и на сегашния ми КМТА, но си е на отделен бутон. Не знам без бутон как е възможно.

    Според мен единствения възможен начин е да се натисне swing и после set да го спре с оглед на бутоните по дистанционно.

  10. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1058

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от GLARYS Виж публикацията
    Ние не знаем почти нищо за този конкретен случай, има само една графика която не показва реална консумация а някаква средна консумация но тя не е за цяло денонощие. От тази графика не се вижда през колко време климатика влиза в ОФ и не работи и дефрости също не се виждат.Не знаем дали климатика работи 24 часа в денонощието или се включва само за вечерта. Не знаем размерите на спалнята и топло загубите и.Разбрахме само че софтуерно е заложено при отопление под 20 градуса клапите да не се свалят надолу. Аз за първи път чувам някой да се отоплява със задание от 18 градуса и мога само благородно да му завиждам. Но продължават да се пишат глупости за климатика
    Климатикът работи денонощно, в спалня 13 м² на 2.80 височина и през деня на отворена врата към коридора, топлозагуби има, защото от никъде нямам съседи, които да отопляват. Това е графиката за 24 часа от вчера до сега:

    ПП. Играх си с настройките на клапите, но единственото което може е, като натиснеш веднъж бутона, тръгват да мърдат нагоре-надолу, като натиснеш още веднъж - спират. Дълго задържане активира вертикалните клапи.
    Този пост е редактиран от eleena; 13-01-24 в 15:55.
    its large одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2022
    Мнения
    10
    #1059

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    При еднократно натискане на бутона Swing мърдат хоризонталните клапи, като спират в положението в което са в момента на повторно натискане на бутона. Т.е. може да им се настройва положението.
    При продължително натискане на Swing мърдат вертикалните клапи. При повторно продължително натискане те също спират точно в положението в което са по време на натискане на бутона.
    С новия олекотен модел съм.
    Alexi и gurcayy харесват това.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #1060

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Баси какви чудеса са направили за да спестят едно копче.
    А през приложението не може ли да се настройват жалузите?
    Този пост е редактиран от bobivg; 15-01-24 в 15:29.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #1061
    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Баси какви чудеса са направили за да спестят едно копче.
    А през приложението не може да се настройват жалузите?
    На първия модел Breezeless с по тежкото външно тяло вертикалните и хоризонталните жалюзи
    могат да се регулират и настройват от приложението.
    Този пост е редактиран от GLARYS; 15-01-24 в 12:33.
    bobivg одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1062

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Цитат Първоначално публикувано от BKalitarcho Виж публикацията
    При еднократно натискане на бутона Swing мърдат хоризонталните клапи, като спират в положението в което са в момента на повторно натискане на бутона. Т.е. може да им се настройва положението.
    При продължително натискане на Swing мърдат вертикалните клапи. При повторно продължително натискане те също спират точно в положението в което са по време на натискане на бутона.
    С новия олекотен модел съм.
    Мерси за разяснението. Малко е абсурдно управлението, но е добре, че все пак го има. Както колегата каза, ебассси и мъката да спестят едно копче.

  16. Junior Member Аватара на its large
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    130
    #1063

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    Така е и при All easy pro и Xtreme Save Lite със един бутон от дистанцията управляваш Хоризонтални +Вертикални. Но може и през приложението. А при Pro Nordic ie серията с сензорът за присъствие, Дистанционото е почти като на първата серия на Бризеилис със синя подсветка!

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,774
    #1064

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    И при оазис е така. Както и при Екстрийм нордик, както и при еко серията.

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    its large одобрява това.

  18. Member Аватара на eleena
    Тук е от
    Jun 2007
    Живее в
    Варна
    Мнения
    446
    #1065

    Отговор: Midea MSFAAU-12HRFN8 / MOB01-12HFN8 BreezeleSS++

    През приложението се регулират отделно вертикалните и хоризонтални клапи, но при Офф голямата пак се вдига нагоре. И последно установих, че климатикът работи нормално от 19° нагоре. Явно стаята има големи топлозагуби, защото при -5° отвън през нощта, настроен на 19° работи непрекъснато на 320-330 W. Изходящата струя я мерих веднъж и беше около 35° на 80 % вентилатор.
    Този пост е редактиран от eleena; 16-01-24 в 10:35.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Midea MSG-12HRN1, или Midea 12 V1 "Vertu", или Gree GWH12NB
    От kaliniliev във форум Климатици Midea
    Отговори: 57
    Последно: 26-02-16, 21:21
  2. Midea MSR5 12hrn1 или Midea MSG 09hr
    От арх. Пътко във форум Климатици Midea
    Отговори: 12
    Последно: 09-10-13, 21:26
  3. midea cu 12 ha
    От westa във форум Климатици Midea
    Отговори: 3
    Последно: 30-07-11, 08:08
  4. Има ли разлика между Midea MSG-12HRN и Midea MSG-12HRN1
    От armen във форум Климатици Midea
    Отговори: 9
    Последно: 30-08-10, 20:25
  5. Midea
    От alexb във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 14
    Последно: 29-10-04, 18:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе