Страница 203 от 231 ПърваПърва ... 153193201202203204205213 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,031 до 3,045 от общо 3461
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #3031

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от necata2 Виж публикацията
    Рос,днес ходих да сменям лагери на един приятел има 35ZGX.Настроен на 18гр.в стаята 21гр.сръчках го на 25гр.и веднага го вкарах в дефрост,при чист топлообменик и външна +1гр.

    п.п. Това ми е любимия модел на Хеви,да не си помислите,че хейвам
    И при мен на zs-s няколко пъти съм тествал, но всеки път става. Вдигам градусите от 21 на 24 и след 5-10 мин прави дефрост, но е кратък, не е типичния дефрост за машината. Според мен е заложено в софтуера, но само предполагам. При увеличаване на градусите контролен дефрост за да изчисти евентуално питата, понеже при вдигане на градусите на дистанционното ще трябва да гони задание и то поне 3 градуса повече. Мисля че трябва да е под 0 външната. Като затопли ще пробвам пак.

    Rosswen тествай под 0 като паднат температурите.

    Alexi това не е типичен дефрост за машината, много е кратък. Дори не знам точнит условия за да се случи. Случайно съм го виждал при вдигане на повече от 3 градуса. Ако увелича само с 2 никога не се е случвало. Реално съм го виждал само 3 пъти до сега този дефрост.
    Този пост е редактиран от ilieff; 16-01-19 в 08:54.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3032

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Сега пробвах това на 20Zs-s , външна -4 изпаритела чист бе грам скреж , вътрешна 23. От 23 му зададох 27 , в рамките на 2 мин. плавно развъртя от 420 на 1000w. и си остана там. Няма дефрост , не съм и очаквал-дефроства мн.рядко може да е дефектен . Особено след като си покачи минимума под -2. От приложението на смарт контакта видях че цяла вечер не е правил дефрост. Следващия път ще го пробвам на заскрежен изпарител да видим ...

    Нео , мидея , грее и другите танганайци много си завишиха цените ... техния ценови диапазон е около 500лв. и там им е мястото.

    - - - - - - - - - -

    ПП : Сега след 15мин. му свалих на 23 заданието и пусна дефрост.
    Този пост е редактиран от Mig82; 16-01-19 в 08:56.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    831
    #3033

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Mig82 Виж публикацията
    Нео , мидея , грее и другите танганайци много си завишиха цените ... техния ценови диапазон е около 500лв. и там им е мястото.
    Ами да,мога да потвърдя.Под 400 бяха и Elite и Midea .Говоря за конвенционални климатици които и до ден днешен греят та цепят.Не мога да намеря бележките ,някъде по 370 лева деветки.Пък нека си говорят че били тояги и не знам си кво,ама вече две петилетки близо си работят кажи речи целогодишно без нито един проблем

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3034

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Моите не винаги го правят. Не му се връзвайте на Алекси, той си е драка. Дефростът не е съвършен, но съпоставен с този на другите марки (без афтърмаркер пипане по датчиците), изпъква. Знаете, че масово дефростите са по време на работа компресора, под определена температура. Тошиба и Фуджицу също са с доста добри дефрости, не възхвалявам само този на МХИ. На черното-бяло не мога, а и не обичам да казвам. Като се замислите и това условие за он/офф циклите, има резон. Има частни случаи, в които не е съвсем подходящо, но като цяло си е ок. За контролния дефрост, след вдигане на заданието, също има резон и доста производители го прилагат.
    П.п. НЕО и Мидеа може да имат "умни" дефрости, но няма да топлят/харчат колкото МХИ-то, същевременно и да са тихи. Климатикът е съвкупност, не е само дефрост, тишина или топлене.
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-01-19 в 09:48.
    Иван Вълков и shener84 харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #3035

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    П.п. НЕО и Мидеа може да имат "умни" дефрости, но няма да топлят/харчат колкото МХИ-то, същевременно и да са тихи. Климатикът е съвкупност, не е само дефрост, тишина или топлене.
    Това с разхода не е баш така.Както съм писал и преди тук,замених Мидея 09HRI на 10 години с МХИ 25ZMP и под +2 градуса надолу след вдигането на минимума МХИ-то ми харчи с около 50-80w/h повече при положение,че не съм правил каквито и да е промени в помещението.За топленето също не виждам каквато и да е разлика.При мен лично смяната на Мидеята с МХИ по-скоро беше регрес,така че има и изключения.Подобен случай имам и при мой познат който замени също замени AUX с МХИ 35ZM под мое давление и сега си го изкарва на мен вече 3-та година.За това и от тогава спрях да давам акъл за климатици.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3036

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Може. Аз като цяло, нямам никакви наблюдения над ZM и ZMP/ZSP. Въпросната Мидея, обаче не се произвежда отдавна. Предполагам, съвременните и наследници, не се представят толкова блестящо. Само предполагам.
    По темата, навън стана +6 и 60-ката се закроти. Вече и отблизо не можеш да я чуеш, дали работи.
    https://youtu.be/p9mK7QZ1Qb0
    Цъкащият звук е от микрофона на телефона, ясно си личи, че не е от климатика. Не знам на какво се дължи, и в кенефа да снимам, пак се чува...
    Този пост е редактиран от rosswen; 16-01-19 в 12:43.

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3037

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от djerami Виж публикацията
    Това с разхода не е баш така.Както съм писал и преди тук,замених Мидея 09HRI на 10 години с МХИ 25ZMP и под +2 градуса надолу след вдигането на минимума МХИ-то ми харчи с около 50-80w/h повече при положение,че не съм правил каквито и да е промени в помещението.За топленето също не виждам каквато и да е разлика.При мен лично смяната на Мидеята с МХИ по-скоро беше регрес,така че има и изключения.Подобен случай имам и при мой познат който замени също замени AUX с МХИ 35ZM под мое давление и сега си го изкарва на мен вече 3-та година.За това и от тогава спрях да давам акъл за климатици.
    Много ми е интересно, как точно успя да прецениш, че единия харчи 50W/ч по малко от другия?

  10. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #3038

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Много ми е интересно, как точно успя да прецениш, че единия харчи 50W/ч по малко от другия?
    Това е според ватметъра на който беше включена две зими Мидеята,а след това на нейно място включих МХИ-то и засичам също две зими вече.И на час и на денонощие и на месец МХИ-то лапа повече при температури в диапазона от +2 до -10C.Сега Мидеята е в малко по-голямо помещение в което не се спи и консумацията и пак е по-ниска в посочения температурен диапазон като сравня ватметрите.Имам още едно МХИ в огледално на това помещение и то пък въобще не смъква минимума под 380W и там нещата не изглеждат добре с консумацията дори и над +2C но това вече сме го дъвкали вече няколко пъти и нямам намерение да занимавам никого отново.Потребител съм на марката но това не пречи когато имам някакви наблюдения дори отрицателни да ги споделям,лично аз не съм на принципа моето е най-хубаво.
    Gyokov, shener84, milanov и 2 други харесват това.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #3039

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Ясно, разбрах. Само да добавя, че точно така се създават митове. Иначе и аз бих се радвал, ако беше прав, защото тогава моите машини ще стават все по икономични през идните месеци.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3040

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На моето MHI 25ZS-S също минималната консумация при температури по-малки от 7 градуса е 360 вата и под тази стойност не пада каквото ще да става :D

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3041

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Аз си направих лек експеримент с 60-ката, дали лапа повече, след като се покачи минимумът и започне да работи он/офф. При +4 до +5 външна и 23 задание, на изстинали стени, консумираше средно около 380-420W. Под +4 минимумът се покачва драстично и започва он/офф, до около 0-та. При +2 до +3гр. , му засякох средния разход за 5-6часа и останах приятно изненадан. Въпреки една идея по-ниската температура, средната консумация беше 390-450W. Това се дължи, предполагам, на по-високата ефективност на компресора, при обороти над минималните.
    zdravko и alextk69 харесват това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2018
    Мнения
    210
    #3042

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Рос, твоята 60-ка консумира колкото моят 25ZS-S в 11.5кв.метра спалня

    П.С. как се правеше ресет на настройките на климатика ?
    Не вярвам да помогне ама не пречи да опитам

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #3043

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от alextk69 Виж публикацията
    Рос, твоята 60-ка консумира колкото моят 25ZS-S в 11.5кв.метра спалня

    П.С. как се правеше ресет на настройките на климатика ?
    Не вярвам да помогне ама не пречи да опитам
    По принцип става от бутона на ДУ, долу вдясно - "ACL". Аз също, бих го изключил от щепсела за 5-10 мин. преди това.
    П.п. След 2 часа ще ходя да взема ватметъра от 25ZS-S, в неизолираното 17,5м2 помещение на майка ми. Тъкмо ще имам възможността да проверя и на какъв минимум слиза. Ще пиша след това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2015
    Мнения
    78
    #3044

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Ясно, разбрах. Само да добавя, че точно така се създават митове. Иначе и аз бих се радвал, ако беше прав, защото тогава моите машини ще стават все по икономични през идните месеци.
    Нямам за цел създаване на митове,това са наблюденията които имам до тук,а те са че от както сложих МХИ-то на мястото на Мидеята консумацията на края на месеца е редовно по-висока с 40-50kw/h в сравнени със студените месеци предходните две зими от които засичам,а защо и как не съм компетентен и нямам нужните познания да коментирам,просто споделям крайният резултат.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3045

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Опиши помещението в което работи ZMP , задания , външни Т и консумации.
    Дебитите на Мидея и на мицуто сравнявал ли си ?

    Изпратено от моят SM-N9005 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе