Страница 218 от 231 ПърваПърва ... 168208216217218219220228 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,256 до 3,270 от общо 3460
Like Tree1673Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2018
    Мнения
    3
    #3256
    Във форума се пише на български език!
    Този пост е редактиран от Aleksandars; 23-03-20 в 10:52.
    Stoqnov Veselin одобрява това.

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Mar 2020
    Мнения
    4
    #3257

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте Колеги,днес бях посетен от екип на търговеца,и проблема беше отстранен(оказа се прещипан кабел на WI-FI контролера между корпуса и панела в резултат на което тялото оставеше под напраежение и беше леко осукано,сега всичко е наред!
    Благодаря ви за съдействието!

    - - - - - - - - - -

    Благодаря на всички отзовали се!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3258

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    [mention]milanov [/mention] ето ти скрийншот от прословутото условие за он/офф цикли, направен от сервизното на ZM-S. Забележи, че температурата на ТО трябва да е от -5 надолу, за да се изпълни то. За такива дефрости е писано още при ZGX серията, само че явно някои са късметлии като теб и това условие, по незнайни причини не се изпълнява. Предполагам, софтуерен бъг.

  5. Novice
    Тук е от
    Mar 2012
    Мнения
    2
    #3259

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Здравейте, моля за съвет и информация преди да съм сигурен, че трябва да се обърна към доставчика си.Имам климатик SRK50ZSX-W за който платих предоволно, а не получавам душевен комфорт...Имам два-три основни проблема.
    1-когато го монтираха октомври забелязах, че дори на U-LO седи на висока момента мощност към 800вата( имам смарт контролерчета и следя доста неща) и прави доста чести цикли он-офф което е дразнещо.Следствие на което се появи втория проблем.
    2-Явно заради кофти монтаж или друго от сравнително голямата мощност 700-800вата на степен U-LO вътрешното тяло постоянно пука...Ама пука Ви казвам.Пука като от наместващата се пластмаса, и после пука дори в етапите си на почивка , а дори и до 20мин след изллючване...Пълен апсурд! Ако го оставя на същата температура 23-24 градуса ,но на втора степен този проблем го няма(но високия минимум си остава).

    Допълващи факти
    -Зимата всъщност му мина тая болест и съм го виждал да работи и на 250-300 вата
    -Не е основно отопление, а по скоро го оставям през деня във всекидневната (36кв.м.)
    -Принципно го избрах заради страшни хвалби и уж топ модела който се слави с безшумност на която държа.

    Та въпросите реално са;
    -Нормално ли е да пука климатик за 3500лв при каквито и да е обстоятелства
    -Защо се орави на луд и работи на високи мощности които пък го водят до чести цикли на он-оф

    Изчетих книжката три пъти на два езика :D и нищо...Моля...Коментирайте

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3260

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Така си работят мицубиши хеви, зациклят се on/off, 3мин почива/5мин работи.
    Сложи го на авто вентилатор и избери силент режима.

    П.П.
    Само на двама трима от форумните потребители нямат претенции към работата на хевитата им.
    pap1918 одобрява това.

  7. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3261

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    От прочетеното ми се струва, че климатика си е направил топъл джоб и бързо си прави температурата горе и минава в офф. Направете експеримент. Дръжте го два дена на поне 3-та степен на вентилатора и следете консумацията му, да видите дали ще може да работи на по-ниски ватове. Ако и след тази проба работи както при гореописаният метод, то тогава е хубаво да повикате фирмата да го погледне.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #3262

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Няма да стане, като развърти при излизане от off на 700...800W , при сегашните външни отдава поне 3kW и според неговия си сензор след 10..15 сек. си е достигнал зададената температура. Спираго да не изключи само минималното време на работа 5 или 10мин.

  10. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #3263

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Имах предвид, когато е студено, то сега при 26 външни трябва да се пуска на охлаждане не на отопляване.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3264

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Всичко си пише в сервизното.

    Не знам какво очаквате като си държите климите на отопление, когато времето е за охлаждане. Над 17гр. външна, минимумът на 50 и 60 отива в небесата. В случая 700-800W, които са благодарение и на степен Ulo. Също така, над посочените температури, автоматично се вдига и степента на турбината. Това също си го пише. Като не е за основно отопление, да бяхте избрали 35-ца. Тя и в тежки условия щеше да се справи с 36м2. Пробвайте колко климатици няма да пукат на 800W, при външна 20гр. и най-ниска степен на турбината. Ми то хвърля огън с тая консумация... Не ще пука, ами ще стопи пластмасите.

  12. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #3265

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Какви са тея безумни минимуми от 25-35 (30-40rps) , това ако някой ми го е продал за инверторен климатик ще му го чукам в главата.

  13. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3266

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Така си работят мицубиши хеви, зациклят се on/off, 3мин почива/5мин работи.
    Сложи го на авто вентилатор и избери силент режима.

    П.П.
    Само на двама трима от форумните потребители нямат претенции към работата на хевитата им.
    Ти не беше ли открил някакъв начин как да се неутрализират непрекъснатите он/офи, или няма оправия?

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Какви са тея безумни минимуми от 25-35 (30-40rps) , това ако някой ми го е продал за инверторен климатик ще му го чукам в главата.
    А по рекламите го пишат хипер-инвертор. По-скоро хипер-конвенционалка.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,923
    #3267

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Така си е, конвенционалки са на 20гр. припек, пуснати на отопление. Язък, прецакал съм се яко! Трябваше да взема някое LG или Panasonic Etherea, и да съм пей сърце.
    Този пост е редактиран от rosswen; 26-04-20 в 14:41.
    Mega одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #3268

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Всичко си пише в сервизното.

    Над 17гр. външна, минимумът на 50 и 60 отива в небесата. В случая 700-800W, които са благодарение и на степен Ulo. Също така, над посочените температури, автоматично се вдига и степента на турбината.
    Значи под нулата минимумът се вдига, а сега и над 13 градуса външна, компресорът и външният вентилатор пак започват да си вдигат оборотите... What the hack?!

    При външни температури над 10 градуса COP-а се вдига много, точно тогава има най-голям смисъл и ефект климатиците да работят на минимума си, а тези са ги направили нарочно да се форсират. Това някаква шега ли е?

    Панасоникът ми започва да работи он/офф, чак при около 19-20 градуса външна. От тази граница надолу, ако му задам си слиза на минимума без проблем.
    Напоследък обмислях ако се счупи панасоника да бъде заменен с хеви, но тези вдигащи се минимуми ме отказват.
    Такъв алгоритъм е неприложим в моите условия, у дома сигурно нон-стоп ще бичи он-офф.
    Минимумите нещо не са ги доизмислили...
    Alexi, bobivg, zxc0 и 1 други харесват това.

  17. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,292
    #3269

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Това с покачването на минимума И при високи температури е направено с цел икономия.
    Целта е при 18-20 градуса външна за 5мин. ОН , да ти направи +5 градуса в стаята и след това час, час и половина да е в ОФФ. Предвид ниските топлозагуби при такива външни.
    Няма случайни работи при Хеви. Всяко нещо си има логично обяснение.
    Адмирации за наистина тихата турбина (ако не трака), но до там.
    bobivg и milanov харесват това.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,123
    #3270

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    аз предпочитам крайно неикономичната работа на Хитачи на 110-130 вата отоплявайки целия апартамент .. вътрешното тяло ако не си вдигнеш очите да го погледнеш няма да разбереш че съществува .. дето викаш случайни работи няма
    Jack Krauser, ccankov73 и milanov харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе