Страница 201 от 231 ПърваПърва ... 151191199200201202203211 ... ПоследноПоследно
Резултати от 3,001 до 3,015 от общо 3462
Like Tree1674Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #3001

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Моят ZSX не заскрежава по подобен начин. Вярно, че е 60-ка, но външните тела са еднакви, разликата е в компресорите. Заскрежава тип "зебра" [emoji23] и накрая побелява целият. Не натрупа ли достатъчно скреж, дефрост няма да видите изобщо. Независимо колко време не е правил.
    Частично заскрежен топлообменник:

    Напълно заскрежен топлообменник (горе-долу така изглежда, преди да пусне дефрост):
    Този пост е редактиран от rosswen; 02-01-19 в 18:25.
    Mig82 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на JOKVN
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    412
    #3002

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Моя съм го виждал да прави ивици ако работи он-оф и така по някое време решава да си пусне дефрост.Ако работи непрекъснато,тогава цялата пита си побелява равномерно.

  4. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #3003

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    То аз така очаквам да бъде...да размрази при заскрежена пита...но не.Няма подходящи (лигави) условия да го тествам сега (влага и темп. около 0гр.) да го ,,изпънем,, на макс. градуси и вент .След три дни заминавам.Както се спомена по горе ...първото което си помислих е за поизпуснал фреонец,но е факт че работи на ниски обороти,че и често он-офф. За сега ще сме доволни,че семейството е на топло.Налято ще викна пичовете за профилактика и да позамерят температури.Че мисля да слагаме и един 20ZSX_S в нашата спалня.

  5. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #3004

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    След последните дни с температури около и малко над нулата постоянно съм свидетел на тези дефрости.По цял ден бях в къщи с децата,и правят впечатление.Напълно чист топлообменник и работа доста под номинал...и решава в един момент,че ще дефроства.Самият цикъл трае не повече от три минути .Компресора се набира до високи обороти за 15-20 сек. и изключва.Всеки път така.Мернах 49 гр.тепмп. на клапите при 10 мин. работа на Хай Пауър и 30гр. зададени.Външната беше +2 по него време.Никакви наченки на заскрежаване ...явно беше и сухо да му се не види.Та така...явно критериите за дефрост са налице...или нещо не е таман.Ще си покаже.Във всяко друго отношение съм впечатлен от това MHI.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #3005

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    На колко време ги прави ?

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #3006

    Климатици Mitsubishi Heavy

    @d_imige , единственото условие, при което ZSX може да направи дефрост на чиста пита, без нужда, е следното:

    Сиреч, температурата на външния топлообменник трябва да е -5гр. или по-малко, външната да е +3гр. или по-малко и да е напрявил 10 он/офф цикъла. Над тази машина имам най-много наблюдения, тъй като основно седя покрай нея и това при положителни температури, никога не ми се е случвало. Ако е под 0-та, сваля заданието и затворя вратите, прави 10 офф-а и пуска дефрост по това условие. Тези 10 он/офф-а не могат да се случат за по-малко от 2 часа и нещо, тъй като алгоритъма на работа е такъв. По-къс "on" от 10мин. и по-кратък "off" от 3мин. няма, така е зададено. Определено нещо не е наред.
    Този пост е редактиран от rosswen; 13-01-19 в 19:52.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,535
    #3007

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Точно така, Рос. И това е проблема с MHI-то в спалнята, където обичам да ми е хладно. Само то дефроства! Добре, че поне е тихо.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    rosswen одобрява това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #3008

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Точно така, Рос. И това е проблема с MHI-то в спалнята, където обичам да ми е хладно. Само то дефроства! Добре, че поне е тихо.

    Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk
    Аз съм му намерил лека на ZMX в детската. Ние спим на по-топло и под 0-та не офф-ва. Ако искам да ми е по -хладно и външните са до -2 -3, му нагласям седмичния таймер. Примерно, даваш му 19-20гр., може и 18, зависи какво искаш, до към 2ч. през нощта. После му давам да се включи за около час, час и нещо на по-висока, а след това му давам отново да мине на 20гр. Така хем стайната е около 21-22гр., хем не дефроства. През 80% от времето машината е в офф. Когато искам хладно, щракам седмичния, когато искам по-топло - си го държа на по-високо задание. Играчката е само веднъж да си настроиш таймера, така че да ти е най-комфортно. Също така, е включен "silent".
    dodo_pv, stiv13 и Mig82 харесват това.

  11. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #3009

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Не съм забелязал да има определен времеви интервал.Със сигурност има най малко 3часа между циклите.

    По отношение на следващите коментари започвам да си мисля,че самия факт ,че споделяте варианти да се избегне дефрост при MHI макар и други модели - говори,че не е съвсем изпипан механизма.Изглежда са много ниски критериите и няма как да се избегне.Не че е проблем...То сме били и в другата крайност
    Този пост е редактиран от d_imige; 13-01-19 в 21:25.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #3010

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Вдигнете градусите, за да не работи он/офф. Вашата машина, дори и след първото си покачване на минимума, което е на +4, би трябвало да има все още сравнително нисък такъв. До +4 е 140W, а първото покачване е само с 8rps на компресора. Реално минимумът отива на около 200-250W макс, което пак си е екстра. Нещо не ми се връзва баш... Моята 60-ка, като качи минимума под +4 и започва да работи он/офф, до около 0 гр. Но при тези температури (между 0 и +4) никога не е правил дефрост, дори и цял ден да работи така. Простата причина е, че температурата на външното трябва да е от -5 надолу, за да се удовлетвори условието. Пак казвам, струва ми се, че нещо не е наред. На какво задание го държите?

  13. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #3011

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Денем 22-23...нощем 20-21 градуса.Вентилация на 2ра степен.До към +5 външна не работи он-оф при това задание.Нагоре... да.Рядко го вдигат до 24...и то за кратко.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #3012

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Значи е заради покачването на минимума. То моята 60-ка, в 40+м2, до +3 гр. външна, работи понякога на 250-300W, че и по-надолу. При това, на задание 23-24гр. Явно загубите Ви са по-малки. Интересното е, че дефрост на +2-3, съм виждал при стария модел, ако изключи компресора 4 пъти за един час, но про ZSX никога. Вчера работи цял ден по този начин машината, понеже свалих заданието, заради жената, а дневните стигнаха до +2гр. Понеже свалянето на минимума става на над +4гр. Си бачкаше он/офф цял ден, с по-високия. Нито веднъж не е влизал в дефрост.
    Този пост е редактиран от rosswen; 14-01-19 в 08:58.

  16. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #3013

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Е то оставаше при +3 да прави контролни дефрости ,с претенции за висок клас ..

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,959
    #3014

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    Е то оставаше при +3 да прави контролни дефрости ,с претенции за висок клас ..
    Твоят Хитак, като е висок клас, какви дефрости правеше под 0-та, преди да му бърникаш по датчиците? Хайде моля, на МХИ дори и ниския им клас е с отличен дефрост. Че се случва епизодично, да направи дефрост по он/офф цикли, на няколко часа - да случва се, но ако работи постоянно, без да влиза в офф или ако влиза рядко, такова нещо няма как да се случи.

  18. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,136
    #3015

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Просто алгоритъма за дефрост е същия от 15г на тая марка и е до болка познат ,да го хвалиш по хубав няма да стане .. ако стаята е с малки топлозагуби комбинирано с високия минимум на машината ненужните дефрости по он/офф са ти гарантирани
    djerami одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе