Страница 151 от 231 ПърваПърва ... 101141149150151152153161201 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,251 до 2,265 от общо 3462
Like Tree1674Одобрявам

Климатици Mitsubishi Heavy

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2013
    Живее в
    Видин
    Мнения
    146
    #2251

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от SPSt Виж публикацията
    Най-вероятно контролен дефрост, поради рязкото покачване на зададената температура. Доста климатици го правят.
    Благодаря.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #2252
    Цитат Първоначално публикувано от bibobore Виж публикацията
    Благодаря.
    Казвам ти усилвай радиото и наливай виното и не се вманиачавай толкова.
    SPSt, toto4ev и rosswen харесват това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    1,276
    #2253

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При нашите монтирахме едно 20ZS-S и при вдигането на клапите не се чува нищо сравнено с моторчетата на Дайсекая ми. Но при него хубавото е, че той мести клапите само при включване и изключване от дистанционното

    Цитат Първоначално публикувано от pesho 11 Виж публикацията
    Шума от вдигането и спускането на клапите го оприличавам все едно е вибрацията на телефон, само че доста по силно се чува и е без прекъсване както се чува от телефона. Ще погледна и тази метална решетка, но не мисля,че шумът е от нея. Възможно ли е нещо да има откачено или недобре закопчано във вътрешното тяло на климатика и затова да бръмчи така?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #2254

    Климатици Mitsubishi Heavy

    Шумът наистина е нищожен и при мен. Струва ми се еднакъв с тоя на МЕ-то в спалнята ми. Под ZSX-a съм спал при он/офф цикли и смело твърдя, че местенето на клапите е доста безшумно и няма нищо общо със звук от вибрация на телефон. Между другото, спя доста леко и се будя много лесно.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-12-17 в 21:54.

  6. Senior Member Аватара на kokovox
    Тук е от
    Jan 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    3,233
    #2255

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от pesho 11 Виж публикацията
    Точно за моторчетата става въпрос, като почне да вдига клапите са много шумни, бръмчи много гадно. Иначе снощи направи първия си дефрост, много леко се чуваше и го направи за точно 8 минути. След това вентилатора качи на трета степен и после цялата вечер беше на втора. Климатика настроен на 25 градуса. Общо взето всичко в него ми харесва с изключение на яко дразнещия шум от моторчетата. Дали да се обърна към фирмата която ми го монтира?

    - - - - - - - - - -

    Голямата клапа също като се отвори е много шумна, но няма припукване....същият шум на моторчетата като при клапите.
    Качете видео. При мен няма проблеми. Без видео само може да гадаем дали сте супер чувствителен или нещо не е наред.
    rosswen одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #2256

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    При мен ZSX-a е незабележим при вдигане и сваляне на клапите,ако не можеш да си го оправиш сам викай монтажниците ти,тъй като определено не е нормално.Иначе моята 50-ка е екстра,рядко дефроства,тихичка и много бързо затопляща,но понякога забелязвам един недостатък-питата отзад побелява при под 0С,но не влияе на работата му според мен,на какво се дължи това заскрежаване и може ли да се предотврати.Единствено се сещам,че ори монтажа това лято монтажиста при монтажа на външното тяло след вакуума,нз как и защо,но изпусна фреон на атмосфера за около 2-3сек.,да не би да е от това заскрежаването,ако да го викам на мига да дозарежда,питах го проблем ли ще е това което стана,каза не,но....вие кажете...
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2017
    Живее в
    Хага
    Мнения
    2,433
    #2257

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Suyahoka Виж публикацията
    Единствено се сещам,че ори монтажа това лято монтажиста при монтажа на външното тяло след вакуума,нз как и защо,но изпусна фреон на атмосфера за около 2-3сек.,да не би да е от това заскрежаването,ако да го викам на мига да дозарежда,питах го проблем ли ще е това което стана,каза не,но....вие кажете...
    Няма как иначе да си приберат помпата Не се притеснявайте таке се получава при развиването на маркуча от сервизния вентил.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    35
    #2258

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Качете видео. При мен няма проблеми. Без видео само може да гадаем дали сте супер чувствителен или нещо не е наред.

    Ето и видеоклип за работата на климатика при вдигане на клапата. Понеже е малко лошо качеството на звука за да се чуе добре трябва да се усили повече звука на компютъра.
    https://www.youtube.com/watch?v=W9ooYQQncMI

    - - - - - - - - - -

    Не знам защо, но през you tube, качеството на звука е доста по-слабо ако се глеза през GOM player

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #2259

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Това ако ти го прави през 10...15 мин......не е добре.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #2260

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Пусках си клипа и от телефона и от PC-то и все не ми се чува нищо или то е нищожно.
    П.п. Вчера като му вдигнах градусите, като се прибрах вкъщи и направи контролен дефрост. Първо си помислих, че е влязъл в off, обаче после взе да мига индикатора. Жената седеше точно под него и я попитах дали е чула нещо, защото аз не. Каза: "абсолютно нищо". Чуваше се единствено много леко "кипенето" на фреона. Бих казал доста безшумен дефрост, нищо общо с предишния. Продължителността му беше около 4-5мин. от спирането до тръгването. Не изтече и капка вода. От дни не е влизал в off, дори и при сегашните температури от -5 -6 (вдига минимума отново при -4). Работи си на low (fan Auto), при задания 23-24, поддържа ги точно. Струята е отново леко хладна.
    Изглежда съм уцелил машината за помещението (помещенията).


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    babati одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #2261

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    20ZMX-S също направи дефрост при чист топлообменник тази сутрин. Но все пак един дефрост за 2 дни е добре
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,970
    #2262

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    А какво по-хубаво от чист топлообменник в лоши атмосферни условия? [emoji4]


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    279
    #2263

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от pesho 11 Виж публикацията
    Качете видео. При мен няма проблеми. Без видео само може да гадаем дали сте супер чувствителен или нещо не е наред.

    Ето и видеоклип за работата на климатика при вдигане на клапата. Понеже е малко лошо качеството на звука за да се чуе добре трябва да се усили повече звука на компютъра.
    https://www.youtube.com/watch?v=W9ooYQQncMI

    - - - - - - - - - -

    Не знам защо, но през you tube, качеството на звука е доста по-слабо ако се глеза през GOM player
    Звука в ютуб варира според избраното качество, като при 1080p и нагоре се води студиино качество или казано по друг начин, както е бил на компютърът ви при оригиналния фаил. Най-добре се слуша на слушалки, особено като става дума за такива неща.
    Извинявам се за офтопика.
    Този пост е редактиран от С.Мезинов; 22-12-17 в 21:55.
    bobbyap одобрява това.

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    46
    #2264

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Климатика е 18-ка ZSX и мисля,че има нещо нередно.Преоразмерен ли е не знам(30м2 стая,а мисля,че го дават до 40м2).Та проблема е,че при зададени 22С прави on/off през 20 мин,т.е.става като конвенционалка и това спиране трае около 3мин и пак започва да духа (поне го прави неусетно).Та какво мислите за случая,фреон ли липсва?

  18. Senior Member Аватара на splendor
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,503
    #2265

    Отговор: Климатици Mitsubishi Heavy

    Цитат Първоначално публикувано от Suyahoka Виж публикацията
    Климатика е 18-ка ZSX и мисля,че има нещо нередно.Преоразмерен ли е не знам(30м2 стая,а мисля,че го дават до 40м2).Та проблема е,че при зададени 22С прави on/off през 20 мин,т.е.става като конвенционалка и това спиране трае около 3мин и пак започва да духа (поне го прави неусетно).Та какво мислите за случая,фреон ли липсва?
    Сам сте си отговорили. Голям е за помещението и затова влиза в он/офф. Пробвайте го на по-високи градуси как ще се държи.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Сервизни ръководства за климатици Mitsubishi Heavy Industries
    От MHIEhelp във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 41
    Последно: 17-11-15, 14:17
  2. Отговори: 19
    Последно: 28-10-13, 20:01
  3. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  4. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21
  5. Няколко въпроса за климатици Mitsubishi Heavy
    От roughy във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 12
    Последно: 13-06-10, 12:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе