Страница 31 от 56 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно
Резултати от 451 до 465 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #451

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    И футбол, и футбол Има едни по-малки гумени топки и ги подритва по стената, а бюрото, като махне стола настрани, обикновено е футболна врата.Добре, че филтрите са ситни и улавят праха, та обменника е сравнително чист, това лято го чистих малко.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #452

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    някой можели да кажи коя година е модела Mitsubishi MSZ-GE25VA ,днеска се сдобих с такъв и на вътрешното тяло ми пише 2011.8 но знам че хората го имат споделят за него от миналата зима .....иначе супер топли поне в тези външни температури сега

  4. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #453

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    За пръв път го ''зърнах'' лятото на 2009

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #454

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    доста се продава значи този модел на моя пише year manufacture 2011 08 ... важното е да ми върши работа и да нямам проблеми

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #455

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    здравейте имам въпрос ,
    преди 2 дена ми монтираха Mitsubishi MSZ-GE25VA ,и при въпроса ми ще го вакуумирате ли? единия от монтажистите ми се изсмя другия незнам точно какво каза.... въпроса ми е било ли е нужно на 100%-та ако е да ? и сега като не е вакуумиран какво става какви са рисковете за машината, и дали да търся фирмата / собственика/ за обяснение

  7. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #456

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Напиши името на фирмата да се знае на кои не им се работи.

  8.  
     
  9. Member Аватара на turboie
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    495
    #457

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Да напишиши фирмата да предпазиш други потребители Това не е редно коео са ти направили Ако са ти го продухали поне сигорно ше работи А ако неса го продухали направо саму писнали фреона то няма да работи както трябва и ще имаш проблеми рано или късно И рещението е да наго ползваш да се източи и нанова дасе зареди както трябва Но незнам дали таз фирма ше направи тази процедура

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #458

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Имам въпрос към специалистите. Възможен ли е следния сценарий. Компресора работи, фреон под високо налягане постъпва във вътрешното тяло, кондензира и отдава топлина. Дотук добре. Достига си зададената темп. и компресора спира. Възможно ли е този топъл течен фреон, поради спада в налягането, да започне да се изпарява във вътрешната пита и рязко да я охлади. Вследствие на което се чува това пукане. След 3 мин. компресора пак тръгва, постъпва топъл фреон във вече охладената пита и следва нова реакция и пукане. Според мен това се случва с моята машина. Някой да е попадъл на такъв случай. 100% съм сигурен че машината има проблем и не работи както трябва.

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #459

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    IVO-1977, Това което питаш не е възможно и не се случва.

    Прочетох назад в постовете ти за терзанията, които имаш след като легнеш да спиш с различни шумове и пукания свързани с климатика. Моето предложение за решаване на проблема е преди да легнеш да спиш да изключиш климатика от дистанционното. Изключването няма да навреди по никакъв начин на климатика, защото компресора си има подгряване и то си работи от време на време независимо дали климатика е включен или не от дистанционното. Сутринта за климатика няма да е проблем бързо да навакса леко спадналата температура. Ако пък обичаш докато спиш да ти е топло може да си купиш и ползваш инфрачервен лъчист панел или радиатор с терморегулатор.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    874
    #460

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Въпреки, че с това си вадя хляба бих казал, че не съм особен фен на отоплението с климатик. И една от причините е точно тази, че уредите макар и с инверторно управление имат относително висока долна граница на спиране, което превръща в топли зими като тази климатика в on/off уред, от което пък са възможни всички вариации на темата пукане, пъшкане и т.н.
    Единственото спасение както пише valen1 по-горе е бутона off на дистанционното или подмяната на този с по-малък климатик. Не случайно се произвеждат и 20-ки, но първо трябва да се направи справка със сервизното, защото е възможно същата тази 20-ка да си е чиста 25-ца със същия долен праг и просто по-нисък горен.
    В някаква степен вариант е и колкото и странно да прозвучи мултисплита, тъй като при него не може да се спре притока на хладилен агент в тялото. За да бъда по-ясен имам един клиент с 18-ка в хола и 9-ка в спалнята с общо външно тяло, който сподели, че много рядко се налага да пуска 9-ката, тъй като като работи 18-ката в хола малката спалня се отоплява достатъчно просто от преминаващия хладилен агент през нея. Но това предполага естествено поне едно вътрешно тяло на мултисплита да е пуснато.

  13. Member Аватара на Bivola
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    547
    #461

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Има и по-малък модел и той е GE22,обаче в каталога го дават само за монтаж към мултисплит и няма данни за хладилна/отоплителна мощност,нито пък за минималните им прагове,под които изключват.
    Мисля,че го бях споделил в някоя друга тема,но въпросът с пукането и пъшкането аз го реших след "донаместване" на вътрешното тяло.Явно при монтажа е сложено на планката с леко напрежение в тялото и един ден го откопчах отдолу и след това го извадих и отгоре от ушите на планката и и го сложих пак,като преди това леко понаместих тръбите отзад да не заемат толкова място.Не бяха хубаво наместени и те.
    Та в крайна сметка се оказа,че оттогава не съм го чул да "пукне" при нормална работа.Това е половината решение на проблема.Другата половина е пукането при дефроста - климатика е конвенционален Дженерал 12USB,който при температури около нулата прави дефрост на 7-8 часа(напълно излишен).Една вечер ми светна,че тези 7-8 часа са акумулирано време и ако го изчакам в момента ,в който е изключил и го изгася и го пусна след 3-4 минутки,това акумулирано време се нулира и дефрост няма да прави през нощта.

    Ясно е,че така се лекува следствието,а не причината,но все пак дано това "понаместване" да помогне и при някой друг.
    Относно дефроста,при инверторите,там е ясно че при Иво няма да помогне моята рецепта,защото дефростите са доста по-начесто.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #462

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Някой може ли да каже този модел подгрява ли си компресора, в изключено състояние, при студено време. Някъде бях чел, че има тази опция при премахване на някакъв джъмпер на платката. Въпроса е, прави ли някакво подгряване въобще без премахнат джъмпер?

  16. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #463

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Функцията фабрично е изключена и трябва да се включи при монтажа.Тогава при температури поз +20 градуса консумира 50 вата за подгряването.

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #464

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Искаш да кажеш, че при включване на тази опция компресора ще се подгрява и при 19-20 градуса външна температура...това е доста висока граница. Доколкото съм срещал за други модели тук във форума подгряването започва под 7-8 градуса. Не казвам, че не е така просто питам правилно ли съм те разбрал.

  18. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #465

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Да, по сервизно е така.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 31 от 56 ПърваПърва ... 21293031323341 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе