Страница 29 от 56 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно
Резултати от 421 до 435 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #421

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    IVO - 1977, откъде е пукането?

    И в крайна сметка някой може ли да обоснове кое е по-добре - турбината на auto или примерно на 2-ра степен?

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #422

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Моят GE25VA е в 12 кв. м. стая (спалня) и основно е зададен на 20-21 градуса а като няма никой на 18 и работи доста в он/оф.След като изчетох последните коментари, че включва на 500W и пада на 400W при работа до 5 мин., искам да задам следният въпрос: Кой вариант е по добрият(по икономичният) - да си отоплява само стаята, както досега( и да работи често он/оф) или да отварям вратата към коридора (5-6 кв. м.) и да избегна он/оф режима, но да отоплявам по голямо помещение?

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #423

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Със сигурност като отоплява по-малко помещение ще е по икономичен.

  5. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #424

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от kocikoc
    IVO - 1977, откъде е пукането?
    Това е въпрос, на който дори и специалист не може да ти отговори еднозначно. Със сигурност обаче, щом на един пука а на друг не, проблема не е в климатика, а нещо в монтажа му.

    И моята машина направи няколко дефроста. Ето какво се случи. Духаше си топло и спря и вдигна жалузите. И тъй като времето за дефрост е ограничено, не чака обичайните 3 мин. за да включи отново компресора (тези 3 мин. в нормален режим на работа служат за да се изравни налягането между вътрешното и външното тяло преди да тръгне компресора), отваря се някакъв вентил, който рязко изравнява налягането, като се чува изсвистяване, някой казват 'въздишка'. Вътрешния и външния вентилатор са спрели. Следва обръщане на режим охлаждане и компресора се развърта. Тука има две продължения. Едното е ако външната пита не е заскрежена (тук датчиците му са го подвели и прави излишен дефрост) компресора работи има-няма 1-2 мин., като целта е външната пита да се загрее до +13 гр. Другия вариант е питата да е заскрежена, тогава компресора може да работи макс 10 мин и доколкото загрее питата толкова. Обикновено 4-5 мин стигат.От дренажа потича вода. При тръгването на компресора в режим охлаждане вътрешното тяло доста припуква за около 5-10 сек, като през цялото време фреона издава един съскащ звук. Тези явления от вътрешното мен ме събуждат. След като компресора отново изключи, пак няма време да чака 3 мин, изравнява налягането с изсвистяване, обръща на отопление и компресора тръгва. Цялата гимнастика обикновено трае 5-6 мин.

    Тука обаче има една мистерия. Знаете, че климатика не произвежда топлина, а я пренася от вътрешното към външното или обратното според режима. Като размразява топлина от вътрешното (от стаята) трябва да отиде във външното. Обаче вътрешното е със спряна турбина и няма топлообмен. Откъде ли идва топлината.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    25
    #425

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    При това положение къде е минусът на он/оф режимът след като не е разходът? Някъде по назад в темата прочетох даже,че за компресорът е по добре да работи на он/оф.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #426

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Колко ти е тръбния път? Аз на моя не му чувам фреона - 3.5 метра.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #427

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Колко ти е тръбния път? Аз на моя не му чувам фреона - 3.5 метра.
    Около 2.4 м.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322596823[/time]_________________________________________________


  10. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #428

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Тука обаче има една мистерия. Като размразява топлина от вътрешното (от стаята) трябва да отиде във външното. Обаче вътрешното е със спряна турбина и няма топлообмен. Откъде ли идва топлината.
    Няма мистерия.А топлообмен естествено че има,но ограничен.Затова може да скрежаса топлообменника на вътрешното тяло по време на дефрост

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #429

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    IVO 1977,
    Аз нямам предвид припукването при дефроста. При мен много рядко все още се получава дефрост. Дразни ме припукването при преминаване в режим офф. Както писах, в спалнята съм с GE35 и той не пука (иначе как щях да спя). В друга стая GE25 припуква при преминаване в офф, като звукът е абсолютно един и същ всеки път. Затова си мисля, че е нещо механично (още повече в началото не пукаше при жалузи auto, а само ако са на междинно положение 45 гр. наклон).
    Свалих жалузите, монтирах ги отново, поразместих вътрешното тяло, движих жалузите с ръка (при което няма пукане), но в крайна сметка пак си припуква. Не е кой знае какъв звук, особено ако сравнявам с мидейките, които ползвах, но при положение, че GE35 въобще не пука, ми се иска и GE25 да не го прави.
    Един колега писа нещо за смазване с грес на някой детайли, но не изпрати повече инфо.
    Мисля си, че може да е от едни детайли, в които жалузите влизат отдясно на вътрешното тяло.
    Знам, че този климатик не е върхът на сладоледа, но все си мисля, че това пукане може да го няма.
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1322638326[/time]_________________________________________________

    Цитат Първоначално публикувано от ivan1
    Има значение и вентилаторът на каква степен е, когато е на ауто е точно така, но ако е на втора степен и нагоре спада доста като консумация и може да пада до 260 вата.Изпробвах го работейки на ауто на около 400 вата, засилвам вентилаторът и веднага пада консумацията на 300.
    ivan1,
    Вярно ли тълкувам написаното от теб - при по-висока скорост на вентилатора, отдаваната и съответно консумираната енергия са с по-малки стойности?
    По-добре ли е да работи на 2-ра степен или на auto?

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2001
    Мнения
    251
    #430

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Тука обаче има една мистерия. Знаете, че климатика не произвежда топлина, а я пренася от вътрешното към външното или обратното според режима. Като размразява топлина от вътрешното (от стаята) трябва да отиде във външното. Обаче вътрешното е със спряна турбина и няма топлообмен. Откъде ли идва топлината.
    Вътрешното има няколко кила метал загрят на бахица градуси. Топлина има демек...и без да имаш нужда да дърпаш от стаята.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    41
    #431

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте и от мен!И аз съм с този модел MSZ-GE25VA.Стаята ми е 17,5кв.м.външна изолация,дървена дограма,юг - югоизток изложение, от Бургас. Външното му тяло е монтирано на пода на терасата,а тя е само на чупката остъклена,където е то.Та да кажа и аз за това пукане.В хола се спи и нощно време настройвам градусите на 20,вентилатора го оставям на auto,жалюзите ги държа постоянно в едно положение,да са към средата на стаята,не знам какъв градус е / ъгъл/ това. Естествено вечер при тези температури,както външни,така и зададени от дистанционното, работи в on/off. Но пукане не съм чул,само като изключва и вдига жалюзите нагоре и после при включване ,чувам звука ма моторчето,което е едва доловим звук.Но го чувам,когато съм по разбуден.През деня го оставям на 23гр.вентилатора на 2-степен,жалюзите не ги мърдам.Климата през деня при тези температури си работи като инвертор,не изключва,дърпа около 290-320w средно, по показанието на цифровия електромер. Работи ли си,никакво пукане не се чува от никъде.Когато минава в дефрост,наистина се чува нещо като прещракване,незнам точно какво е,може би нещо като релета или превключване на клапани.Не съм запознат с климатичната техника.И така.....Като застудее повече, не знам как ще се държи,за първа зима ми е.Това са ми впечатленията за машината .Много тихо вътрешно тяло.... Пишете и вие .... Поздрави от Бургас!!!

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #432

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от kocikoc
    IVO 1977,
    Аз нямам предвид припукването при дефроста. При мен много рядко все още се получава дефрост. Дразни ме припукването при преминаване в режим офф.
    А защо си помисли че аз имам предвид пукането при дефроста. Според мен при дефрост всички климатици ще припукат при тази рязка темп. разлика в вътрешното тяло. Точно говоря за пукане когато влезе в он-офф режим. За да отхвърлиш жалузите като причина, ги постави в най-горно положение, така няма движение нагоре-надолу при всеки цикъл, и слушай.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    41
    #433

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Пробвах на auto и на 2-ра степен вентилатора,но при мен консумацията е почти една и съща.Когато е на auto, дърпаше 308w,а на 2-за степен към 292w,но постоянно се мени консумацията в този диапазон 290 - 312w.Съществена разлика няма.При 2-ра степен имам по-голям дебит на топъл въздух.

  17. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #434

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Като не искате да пука дори и при дефрост, има климатици с топъл дефрост - вътре не спират да духат топло. Ама не са 1000 лв. И 2000 не са даже.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #435

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    А защо си помисли че аз имам предвид пукането при дефроста. Според мен при дефрост всички климатици ще припукат при тази рязка темп. разлика в вътрешното тяло. Точно говоря за пукане когато влезе в он-офф режим. За да отхвърлиш жалузите като причина, ги постави в най-горно положение, така няма движение нагоре-надолу при всеки цикъл, и слушай.
    Добра идея. Мерси!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 29 от 56 ПърваПърва ... 19272829303139 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе