Страница 32 от 56 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно
Резултати от 466 до 480 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #466

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Предвидена е ситуация при спукване на тръба при което е навлязла влага в системата. Това не е нормалното зимно подгряване на компресора при ниски външни температури. При това подгряване няма значение климатика дали работи на охлаждане или отопление, ако външната температура е по-ниска от +20° то се включва. Зимното подгряване на компресора при ниски външни температури не е описано в краткото сервизно ръководство на модела. За да се провери има ли го или го няма вижте се, колко сте много, които имате модела. Мерете консумация при изключен климатик от дистанционното и външна температура под +5°С. Имайте в предвид, че то самостоятелно се включва и изключва и трябва да го издебнете да се включи.

    PRE-HEAT CONTROL
    When moisture gets into the refrigerant cycle, it may interfere the start-up of the compressor at low outside temperature.
    The pre-heat control prevents this interference. The pre-heat control turns ON when outside temperature is 20°C or
    below. When pre-heat control is turned ON, compressor is energized. (About 50 W)
    To activate the pre-heat control, cut the JK wire of the inverter P.C. board.
    NOTE: When the inverter P.C. board is replaced, check the Jumper wires, and cut/solder them if necessary.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #467

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Превода на ВАЛЕН е по-точен.Явно това наистина не е подгряването при ниски температури, а подгряване против конденз в системата.

  4. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #468

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Надявах се нещата да стоят по друг начин, тъй като в момента не се налага Мицубишито да стои постоянно включено, но както и да е. По-добре така отколкото 2/3 от годината да си цепи по 50W за подгрев. Мерси за бързите и точни отговори!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #469

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Всички от FD и GE имат подгряване. 25GC има, но 35GC произведени до края на 2008г. нямат подгряване. При сегашните температурни условия си мисля, че трудно ще хванете включването на подгряването. Компресора не може да се охлади толкова, че да се активира подгряването. За да се активира подгряването, климатика трябва да е на режим отопление от дистанционното, дори и изключен от дистанционното, но включен в мрежата и температурата да е под 7 С и трае няколко секунди, ако е много студено продължителността е по голяма. Изключва се по температура, а не по време.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #470

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Прочетох назад в постовете ти за терзанията, които имаш след като легнеш да спиш с различни шумове и пукания свързани с климатика. Моето предложение за решаване на проблема е преди да легнеш да спиш да изключиш климатика от дистанционното. Изключването няма да навреди по никакъв начин на климатика, защото компресора си има подгряване и то си работи от време на време независимо дали климатика е включен или не от дистанционното. Сутринта за климатика няма да е проблем бързо да навакса леко спадналата температура. Ако пък обичаш докато спиш да ти е топло може да си купиш и ползваш инфрачервен лъчист панел или радиатор с терморегулатор.
    Значи ще се спи на конвектор. Снощи спах така и голям кеф без шумове. Щом като има подгряване и не му е проблем студен старт.

    Обаче нали надеждата умирала последна, отидох в фирмата- монтажник. Ето малко информация от кухнята. Обясних за проблема си, разбраха ме напълно, но отговорът беше, че не го признават за неизправност. Било нормално поради честото спиране и тръгване на компресора, термично разширяване и свиване между вътрешната пита и пластмасите. Да пия една студена вода. Интересното е, че не на всяка бройка се проявявало. Такъв ми бил късмета. Явно е спорт-тото. Казаха, ти какво очакваш от климатик за около 1000 лв. Модела, като нов такъв, бил доста орязан, и доста спестено в производството му. Ако не съм искал пукане, да ми сложели Дайсейкай.

    И както се казва, не питай старило, а патило, ще си позволя да дам един съвет на всички, които сега избират климатик- Ако искате комфортно съжителство с машинката ви и зима и лято, в никакъв случай не купувайте климатик с висок минимум. Не пестете пари, защото нали знаете, че за кеф цена не се гледа. За съжаление аз го разбрах късно. Евентуално следващия ми климатик ще бъде с минимум 300-500 W.

  7. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #471

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    Казаха, ти какво очакваш от климатик за около 1000 лв.
    Брей...големи сладури са тези.Явно са направили много задълбочен анализ на проблема,или може би са толкова компетентни в занаята ,че дори не им е нужно да погледнат машината.Само им казваш колко струва климатика и ти казват к'во му е...има логика

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #472

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Сега последно има или няма подгряване на компресора?

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #473

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    В крайна сметка не ми се струва нормално да имам климатик, пък да включвам конвектор. Не се примирих и уговорих с друга фирма платено посещение, с уверението че вече ще спя спокойно. Очаквайте края на сагата. Дано е щастлив.

  11. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #474

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Само един въпрос - досега свикнал ли си да спиш на климатик? В смисъл, този първият ли ти е?
    Аз си спя на GE-то и не го усещам, смея да твърдя, че е по-тих от единия ми с почти 800 лв по-скъп климатик и дори малко по-тих от Саньото, което е еталон за спалня.

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #475

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Само един въпрос - досега свикнал ли си да спиш на климатик? В смисъл, този първият ли ти е?
    Да, това ми е първи климатик и още свиквам. Иначе когато не пука наистина е много тих.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #476

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Тогава всичко е ясно.
    Не си мъчи климатика. Без никакви шумове няма да мине. И тези от 2000+ лв пак издават понякога някакви паразитни звуци.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #477

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Тогава всичко е ясно.
    Не си мъчи климатика. Без никакви шумове няма да мине. И тези от 2000+ лв пак издават понякога някакви паразитни звуци.
    Вярно е, и моя почуква, вярно само ако гони разлика от 2-3 градуса де. Но е факт, че почуква. Пък и телевизора като го спра и малко поизстине и той се обажда. Като знам ако съм на ток колко ще ми е отоплението и оглушавам рязко и не чувам пукания.

  16. Member
    Тук е от
    Jun 2011
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    364
    #478

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Аз също мога да кажа, че моят е доста безшумен като също е монтиран в спалнята. Работи доста он-оф към моментните доста меки условия и факта, че спя на 20 градуса, но единствените по осезателни пукания съм чувал само при дефрост и те не са нещо непоносимо. На работа в отделението което работя има едни конвеционалки на които наистина не може да се спи и винаги ги изключвам. Мицубишито е просто перфектно по отношение на шум.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,126
    #479

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    аз ще ти кажа простичко решение ... имам климатици от години ,спя си на тях ,но имам и много чувствителен слух ,ако не чувам моя ще чувам външното тяло на съседа .. или някое куче ще залае .. или ще мине кола с форсиран мотор .. за това спя с тапи за уши и нямам грижи ..

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #480

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от IVO-1977
    В крайна сметка не ми се струва нормално да имам климатик, пък да включвам конвектор. Не се примирих и уговорих с друга фирма платено посещение, с уверението че вече ще спя спокойно. Очаквайте края на сагата. Дано е щастлив.
    Много ми е интересно какво ще направят. Задължително сподели какво се е случило след това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 32 от 56 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе