Страница 30 от 56 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно
Резултати от 436 до 450 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #436

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Днес ми монтираха GE35,струва ми се че работи още по тихо от 25-цата, за външното става въпрос.Уж с по висок минимум а не изключва а и не намирам да топли повече.Но това са само първите ми впечатления.Явно факта че са с различни компресори се отразява и на начина им на работа.
    Цитат Първоначално публикувано от kocikoc
    Вярно ли тълкувам написаното от теб - при по-висока скорост на вентилатора, отдаваната и съответно консумираната енергия са с по-малки стойности?
    По-добре ли е да работи на 2-ра степен или на auto?
    Ами това показва уреда, то е нормално като се увеличат оборотите на вентилатора да изстине малко изходящият въздух и то така става, но едновременно с това се чува и как намалят оборотите на компресора и уреда показва по малка консумация. По този начин се удължава и времето за работа, през нощта както си работи он -оф на ауто , поставям го на втора степен и повече не изключва.Това е при моята 25-ца, сега ще видя как е на 35-цата, но на пръв поглед не е така, държи се другояче.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #437

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Не изключва, защото предполагам е и в по-голяма стая . Той минимумът почти еднакъв, но ако загубите ти са над минимума му поради по-голямата стая, ще е ОК.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #438

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    В 53 кубика е, но и загубите с дървената дограма помагат и те явно

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    137
    #439

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Честито колега, да те топли много!

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    88
    #440

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    И моят GE35 е в 50 куб., но на 23 гр. постоянно зададена температура е непрекъснато в он/офф.
    GE25-то в 37 куб. след като поработи няколко часа на 23 гр. (защото през нощта или когато не съм в стаята го държа на 17-18) също започва он/офф. Снощи пробвах на 2-ра степен турбината и наистина по-рядко минава в офф.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #441

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    предстои ми да закупя Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA типично по български повечето сайтове/български/ както и от този дето ще го купя http://klimatici.biz/%D0%BA%D0%BB%D0...ic-ge25va.html си позволяват да покачват малко от към COP И EER като за този климатик по каталог http://www.mitsubishielectric.com.au...re-Feb2011.pdf са COP 4,38 а НЕ 4.57, и ЕЕР 4,46 а НЕ 4.59, и работна температура / отопление от -15°C до + 24 °C ,а НЕ - 20 °C до + 24 °C , защо ли лъжат .... ами рибките да се хващат по-лесно можиби
    или греша ???

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #442

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    По сервизно са 4,57 и 4,59.В каталога, който гледаш, към консумацията са сложили консумацията на моторите и тя се е качила с 30-ита вата, затова КОП и ЕЕР са паднали малко.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #443

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Каталогът, който гледаш, е за Австралия - може да има и други разлики, не само в COP/EER. Във всички официални каталози за Европа + сервизното е с COP 4.57.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #444

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    ясно благодаря за информацията

  12. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    Самоков
    Мнения
    91
    #445

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Взимай и не се чуди. Машините са добри. Мойте са три броя и съм доволен от тях, като единия ми грее и бойлера освен стаите. За тия пари си вършат работата повече от добре. То и с това топло време не могат да се натоварят, вентилаторите работят на най слабия режим като са на автоматично.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #446

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    как така ти грее и бойлера

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #447

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Мня... и аз бих искал да чуя/видя подробности.

  16. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    251
    #448

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат на ivan1- 'Автоматичен режим на турбината е препоръчителен когато машината не работи он-офф'.

    Когато е он-офф с авто турбина, като включи духа на low (1-ва степен). Демек дали ще е на 1-ва или авто духа еднакво. Обаче си мисля, че има разлика в управлението на компресора при двата режима. Като е на авто компресора май се развърта повече като включи. На 1-ва степен като че ли тръгва по-слабо. Бих помолил някой с уредче за консумация да го потвърди с цифри. Любопитно ще е да се види като включи, след като е бил офф, в първата минута когато развърта, дали има разлика в мощността при двата режима- авто и 1-ва( за протокола, може да види и на 2-ра степен/med/). Аз слушам шума на компресора и ми се струва че има разлика.

    p.s.
    Преди време бях писал че като погледнах мрежестите филтри след 1 месец в режим отопление бяха без прашинка. Сега се сещам че е работил и поне месец в охлаждане лятото от последното им чистене ( климатика го имам от началото на лятото тази година, и всъщност само веднъж ги измих на чешмата през август, като тогава също бяха видимо чисти). Излиза, че климатика работи вече повече от 2 месеца, а филтрите са чисти. Стаята е средностатистическа 40 м3 от тухлен апартамент на 3-ти етаж Варна, използва се за всичко каквото се сетите (без кухня, и не се пуши). Кажете при вас как са.

  17. Senior Member Аватара на edi1
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Ямбол
    Мнения
    8,201
    #449

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    При мен и за трите машини е различно.ДЖЕНЕРАЛ-а в хола и спалнята почти винаги е чист, но там се обитава по-рядко.Чистя го на 2-3 седмици, често няма нищо по филтрите.ХИТАЧИ-то е в трапезарията и бокса, там е нормално замърсен, чистя го на 1-2 седмици.Докато ТОШО е в стаята на малкия.Като започне да играе на футбол вътре, или беснее с нещо двруго, стой та гледай.Там най-вече се замърсяват филтрите и ги чистя всяка седмица.

  18. Member
    Тук е от
    Oct 2010
    Мнения
    177
    #450

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    ТОШО е в стаята на малкия.Като започне да играе на футбол вътре, или беснее с нещо двруго, стой та гледай.

    Е чак футбол не,ама капачките на моя са станали като гьон-от влачене и бръмчене.
    Само не знам защо купихме толкова скъпа прахосмукачка-можеше едно Нео и моя пред него.
    Подобна ситуация,сходно почистване и проблеми като на еди.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 30 от 56 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе