Страница 42 от 56 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно
Резултати от 616 до 630 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #616

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Нагревател за тавата струва 18 лева. Стига се стискайте движете икономиката.

    Аз тоз кеф не го разбирам, да излезеш на студа и дъжда, да разглобяваш и сглобяваш климатик и да го поливаш с вода.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #617

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Хора, мнение на аматьор. Не се занимавайте да пробивате тави и да слагате нагреватели. Просто си монтирайте климите на завет - под стреха, на терасата... Ако пък нямате възможност, направете навес над климатика от някаква ламарина - все ще го улесни! Моето MHI е конвенционално, на над 10 години и няма и грам лед в момента (а и цяла зима... ). Само питата събира лед и скреж - тавата си е чиста. Вчера беше влажно и гадно времето - през 3-4 часа ми е правил дефрости, като 2 от тях бяха съвсем ненужни - нямаше грам лед и скреж! Ето снимка:


    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328446530[/time]_________________________________________________

    Всъщност, не знам дали са били ненужни дефростите. Топлообменникът е двоен и сега като го гледам от вътрешната страна е доста заскрежен, а отвън нищо не се вижда - питата изглежда съвсем чиста.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #618

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Леда в тавата е предимно от разтопения от топлообменника скреж който при стичането в тавата е станал на лед.Понякога когато духа странично от страната на откритата част на страничния топлообменник(когато има такъв) снега се набива в топлообменника и при дефрост се заледява, като една част от него изтича в тавата и става на лед.

    Ако ставаше така като казваш, северните изпълнения на климатиците нямаше да ги прави производителя с повече дупки и нагревател...


    Е има и модели при които явно цялостното изпълнение до известна степен решава повечето от проблемите със заледяването/заснежаването.
    Тази година температурите в Бг бяха такива каквито нормално са в Скандинавските и другите северни страни.Предстои ни още сняг и още минусови температури .

    Интересно е и ще продължи да бъде- екстремните условия на работа изкараха наяве недостатъците на различните марки и модели климатици. Така потребителя ще има доста по ясна картина за възможностите на отделните марки/модели.

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #619

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Не е правилно да сравняваме машина работеща в Русе с такава в Петрич например. Всичко е строго индивидуално. Замръзнали машини има навсякъде. Ако пък потребителя не отбира нищо от техника и не може да си следи машината е още по-сложно.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #620

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Бабати, климатикът, който ми прави най-много проблеми от такова естество зимата (МХИ-то) е точно в тераса, на 10 см под козирката й. Общо-взето е при най-благоприятните възможни условия.

  7. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #621

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от Mega
    Не е правилно да сравняваме машина работеща в Русе с такава в Петрич например. Всичко е строго индивидуално. Замръзнали машини има навсякъде. Ако пък потребителя не отбира нищо от техника и не може да си следи машината е още по-сложно.

    Така си е, де... Но аз не говоря само за сега, а по принцип. Цяла зима е така. Досега поне не ми е събирал лед в тавата.. чукам на дърво...

    Цитат Първоначално публикувано от justify
    Ако ставаше така като казваш, северните изпълнения на климатиците нямаше да ги прави производителя с повече дупки и нагревател...
    Ясно е, че с тях е по-добре, но когато климатикът има покрив над главата си и е на завет освен това, работи при доста по-добри условия. При мен е сложен вътре в самата тераса. Като цяло леденясва много по-малко, не само тавата, но и топлообменникът. А и не го вали дъжд и сняг. Аз поне не виждам на този етап MHI-то ми да се нуждае от нагревател. За сравнение при Sharp-а в другата стая ледът прелива отстрани на тавата...

    Цитат Първоначално публикувано от deian
    Бабати, климатикът, който ми прави най-много проблеми от такова естество зимата (МХИ-то) е точно в тераса, на 10 см под козирката й. Общо-взето е при най-благоприятните възможни условия.
    Значи наистина времето трябва да е доста отвратително при вас...
    При мен е монтирано така(дори вятър не го духа):

    http://postimage.org/image/1kyyb3z5w/

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #622

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    мда де ама има хора към които спадам и аз при които подобен монтаж сякаш климатика е член на семейството е недопустим...ще ми заема той част от терасата щото да е на завет ,сякаш аз като бачкам някой се грижи да съм на завет ..
    да ги вее вятъра да ги блъска снега и да бичат за кво съм давал пари !

  10. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #623

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Само така изглежда на снимката, не е толкова брутално иначе Не си удрям главата в климата:P Не заема място толкова. Дори е приятно докато навън вали сняг да гледаш климата как си бачка - някак си те топли гледката На мен поне ми става доста уютно от тази гледка

  11. Гастарбайтер Аватара на aruba_man
    Тук е от
    Jun 2010
    Мнения
    1,686
    #624

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi
    мда де ама има хора към които спадам и аз при които подобен монтаж сякаш климатика е член на семейството е недопустим...ще ми заема той част от терасата щото да е на завет ,сякаш аз като бачкам някой се грижи да съм на завет ..
    да ги вее вятъра да ги блъска снега и да бичат за кво съм давал пари !
    Точно така е. И аз обичам да ги подлагам на нечовешки условия и затова ги курдисвам направо на земята или на тавана. То затова се води външно тяло, трябва да е навънка.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #625

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Деяне, при теб случвало ли се е да ти прави дефрост дълъг 15 минути, при мен да. А отвора за оттичане беше ли запушен.При мен от вчера вали дъжд и всичко се е разтопило,имаше три висулки на отвора , сега работи по тихо, което ми навява на мисълта че е имало лед в тавата, но се е разтопил от само себе си.

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #626

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Правеше чести дефрости заради леда. Аз нямах късмета температурите при мен да се вдигнат и се наложи да взема нещата в свои ръце.
    Като гледаш снимките, как мислиш - дали е бил запушен . В тавата имаше няколко см плътен лед, цялата и повърхност, включително и над отвора.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #627

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ами те затова ги водят до -15 градуса, явно от там нагоре става това ден след ден водата докато изтича и замръзва,и от -15 нагоре нагревателя се оправя.

    п.п. Досега не обръщахме внимание на нискотемпературният кит, но при тия студове работата е друга.Миналата година най студеното при мен беше -14 и то за ден, но при една седмица на -20 май няма спасение от това.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #628

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ето при абсолютно същите уловия на работа Sharp LSR как се справя, като не е на завет и няма навес, да не кажете, че ви пързалям нещо:P

    Определено има значение дали климата има подслон Не е като да сравняваме клима в Русе с такава в Сандански. За сравнение по MHI-то в момента няма нито висулки, нито лед в тавата, изглежда сухо и чисто, отворите в тавата са зейнали, все едно е лято.





    Извинянам се, с 1 час напред ми е фотото:P
    _________________________________________________[color=red]слети поредни публикации на: [time]1328481780[/time]_________________________________________________

    Ето актуален снимков материал:P В момента навън е около -8, вали сняг на парцали и времето е отвратително влажно. MHI-то все още е съвсем чисто, докато LSR-ът бъхти здраво

    Тавата на MHI-то съвсем чиста:


    Ето и топлообменникът на MHI-то:


    А ето го Шаро





    Определено разликата е огромна, когато климатикът не е изложен пряко на атмосферните условия

    p.s. Часовникът на фотото ми все още е един час напред, забравих да го сверя...


  17. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #629

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте. Разрових се в темите, но не откривам отговор на моите въпроси.
    Температурата в стаята е малко по-ниска(2градуса) от зададената на климатика( 20градуса). Как е по-икономично -да увелича вентилатора или да вдигна температурата с 2-3 градуса ?
    Вентилатора сме го оставили на автоматичен режим- дали това е правилно?.
    Благодаря.

  18. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #630

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Сложи турбината на 3-та степен, ако не постигнеш резултат, вдигни и заданието. Ако на автоматична турбина върти слабо, не е най-икономичното, пък и топли само около себе си.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 42 от 56 ПърваПърва ... 32404142434452 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе