Страница 44 от 56 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #646

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте имам въпрос тъй като вече ниските температури изчезнаха и ми се налагаше да отсъствам моето Mitsubishi MSZ-GE25VA ,вече 3-ти ден е изключено, някъде бях прочел че след отоплителния сезон вече като няма да се ползва трябвало да се пусне да работи на студено за около 2-3 часа, ако има остатъчен конденз да излезне на вън през пласмасовата тръба.
    Какво точно трябва да направя, климатика го имам от януари тази година ?

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    351
    #647

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    В режим отопление конденза е във външното тяло поради което не трябва да правиш нищо.

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #648

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от vasko_123
    Здравейте имам въпрос тъй като вече ниските температури изчезнаха и ми се налагаше да отсъствам моето Mitsubishi MSZ-GE25VA ,вече 3-ти ден е изключено, някъде бях прочел че след отоплителния сезон вече като няма да се ползва трябвало да се пусне да работи на студено за около 2-3 часа, ако има остатъчен конденз да излезне на вън през пласмасовата тръба.
    Какво точно трябва да направя, климатика го имам от януари тази година ?
    При мен по вътрешната пита има доста прах, въпреки филтрите... Та си мисля, че студеното ще оправи нещата Като го пусна на студено, с конденза по вътрешното тяло, се надявам да се оттече и прахта

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2009
    Живее в
    Попово
    Мнения
    669
    #649

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    То надеждата крепи човека...ама няма да стане твоята работа.
    Майката му е профилактика,или както аз правя,един японски спрей всяка пролет и есен,пръскам обилно и после пускам на студено,само иди да видиш какви неща излизат от кондензната тръба.Пръскам и турбината,и после с клечки за уши търкам ламел по ламел....не върши същото като миене с пароструйка,но е евтинко

  6. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #650

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от tanatos
    То надеждата крепи човека...ама няма да стане твоята работа.
    Майката му е профилактика,или както аз правя,един японски спрей всяка пролет и есен,пръскам обилно и после пускам на студено,само иди да видиш какви неща излизат от кондензната тръба.Пръскам и турбината,и после с клечки за уши търкам ламел по ламел....не върши същото като миене с пароструйка,но е евтинко
    Щом не става така, Meglio-то Или такъв спрей ще взема и аз.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #651

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    значи да го пусна да работи на студено 3-4 часа http://www.klimafrost.com/images/sto.../msz-ge_bg.pdf тука така е написано на страница 9 от дясно,

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #652

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от vasko_123
    значи да го пусна да работи на студено 3-4 часа http://www.klimafrost.com/images/sto.../msz-ge_bg.pdf тука така е написано на страница 9 от дясно,
    Това ли?

    Включете климатика в режим FAN
    (вентилатор) за 3 или 4 часа, за да
    изсушите вътрешността на климатика.
    • За да включите функцията FAN настройте
    дистанционното управление на най-високата
    температура в режим MANUAL COOL (Вж.
    стр. 7.)

    Има се предвид да се пусне само на вентилатор, за да изсуши вътрешната пита. Като няма влага, няма как да се развиват гъбите. Същото като със стените в студено жилище - има ли влага има и мухъл... водата кондензира по стените и гъбките идат :P Лятото ако всеки ден поне по веднъж пускаш self clean (или само вентилатор), е възможно да не ти гъбяса климатика изобщо и да не му е нужна профилактика (почистване) много начесто. Някои клими, като ги изключваш, си въртят на вентилатор десетина минути самички, без да им казваш, за да се самоизсушат. Това вече си e истинският self clean А вероятно има и такива, които и по време на работа минават само на вентилатор, не знам

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #653

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    След отопление - не правиш нищо!

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    41
    #654

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте! От миналата година съм с този климатик - Mitsubishi MSZ-GE25VA,първа зима изкара.За съжаление,не можах да го следя как работи през цялата зима,тъй като в началото на декември отидох да работя в Шотландия.По информация на съпругата ми, работил си е перфектно,но снощи ми се обади и ми каза,че духал студено.Настройките му са си били както винаги,не са променяни.Веднъж преди 2-3 дни е направил така,но тя с превключване от настройките го е пуснала на топло.Снощи се опитах да и кажа какво да направи - изключихме го от захранването за около 10-15 мин.Няма ефект,рестартира дистанционното,извади му батериите и пак го пусна ,но същото.Включи го на авто, сам да си избере какъв режим да използва / студено или топло / но същото.Зададе му максимална температура на топло и пак така. Командите от дистанционното приемал,чува се пискане при натискане на бутоните.Външното тяло ми каза,че се чувало да работи...Моля за предположение за проблема.Цяла зима не е бил изключван...Е,ще се обади на техниците ,но искам вашите мнения. Благодаря ви от сега!!!

  12. Senior Member Аватара на VeleV.Klima
    Тук е от
    Dec 2007
    Живее в
    Pleven, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    4,991
    #655

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Липса на фреон евентуално = калпав монтаж.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    41
    #656

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Това ли най-вероятната причина?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    Ruse, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    11
    #657

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Здравейте, имам MSZ/MUZ - GC25 VA и искам да му сложа нагревател на дъното на външното тяло. Нагревателя, който имам е за 220V.
    Моля за съдействие, къде трябва да го вържа?

  16. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #658

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от Testarossa
    Здравейте, имам MSZ/MUZ - GC25 VA и искам да му сложа нагревател на дъното на външното тяло. Нагревателя, който имам е за 220V.
    Моля за съдействие, къде трябва да го вържа?
    ами щом е на 220 пусни си 220 от най близкият контакт който имаш. щепсел и когато затрябва просто ще си го включваш.
    климатика няма специално отделено място на което да можеш да свържеш нагревателя.

  17. Member
    Тук е от
    Dec 2008
    Мнения
    385
    #659

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    ...

  18. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #660

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    а това пунктираното има ли го в не H моделите?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 56 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе