Страница 43 от 56 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно
Резултати от 631 до 645 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #631

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    при мен е скоростта на перката - дай на макс докато можеш да го понесеш или пускай да обдухва докато те няма.
    а и определено ще е по- икономично от колкото да вдигаш градуси.
    върти се само малкото двигателче във вътрешното тяло.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #632

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Дойде ни сметката за тока за миналият месец-122 лева общо(включително и за двата климатика без да са гасени ).
    Да не съм чул повече за парно !!!

  4. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #633

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    И аз така си мислех, ама продължавам да получавам "честитки" по 60 лева за тръбите дето ми минават през апартамента :P:P


  5. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #634

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Как се държат вашите машинки ?
    Mоето GE 25 при тези температури все още не е минало в режим он/офф, през нощта даже на най тихия режим не изключва дори и при зададени 21 градуса.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    35
    #635

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    При мен на 23 гр минава в он оф, режим като достигне 25 гр ,при външна +3 . На 24 си работи с 270 - 300 вата в час и прави жега

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    87
    #636

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от georgi46_
    При мен на 23 гр минава в он оф, режим като достигне 25 гр ,при външна +3 . На 24 си работи с 270 - 300 вата в час и прави жега
    и аз съм така.Постоянно ми работи на 2 степен и жалюзите на пред последнта надолу и нагласени 23 и на 15 мин прави оф за 3 4 минв стая 11 12 кв с изолация.Даже през деня сега го изключвам няма смисъл напича ми стаята слънце и си задържа 20 21 градуса през целия ден до към 18:00 18:и нещо.Перфектен е

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    68
    #637

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Така,
    сега е мой ред да се оплача:
    след 3 седмици тиха работа, се появи един тракащ звук от вътрешното тяло, който периодично изчезва, не е силен, но през нощта е дразнещ, викнах момчетата които монтираха климатика,
    не можаха да локализират проблема, било от топлинни деформации на пластмасата. След като отвориха и затвориха вътрешното тяло, тракането намаля и сега почти не се чува.
    Надявах се проблема да не прогресира, за да не се налага да ги викам пак.
    При монтажа направихме всичко възможно за да се елиминират шумове и вибрации /тампони, дълъг тръбен път, гледах им в ръцете всичко да е ОК/ и се надявах на комфортно ползване на качествен и тих климатик.
    Обаче тракането продължава, днес жената вика - климатика дрънчи като мелачка,
    та направих едно видео, утре ще го пратя в КлимаШоп, да видя какво ще направят...
    Видеото е правено с уеб-камера и трябва да се усили звука на макс за да се чуе проблема,
    но това като ти бръмчи цяла нощ на главата направо се побъркваш.

    [url=https://www.youtube.com/watch?v=3hsSqmRVjuU#[/url]

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,305
    #638

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Турбината е разбалансирана или не е закрепен плътно на стойката.

    Вариант да пробваш е да го свалиш без да разкачаш тръбите(някой ще го държи във въздуха) и през това време някой друг да облепи/увие стойката която е хваната за стената с парче среднодебел плат или да сложи малко дунапрен точно там където ляга пластмасовата част на вътрешното тяло върху металната стойка и да уплътни междините.На моят дженерал се появава нещо подобно на най-силни обороти на вътрешното тяло, но само понякога.Имам чувството че едва ли не вътрешното тяло от въртенето на турбината леко подскача върху стойката.

    Като притисна с ръце вътрешното тяло шума изчезва.Същото е и с леко наместване.

  11. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #639

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    ... Може и счупена втулка на турбината да има.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #640

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    А може и да е крива срената на която е закачено вътрешното тяло....

  13. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #641

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Опитай се да наместиш вътрешното тяло на планката.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    79
    #642

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от wizli
    Така,
    сега е мой ред да се оплача:
    след 3 седмици тиха работа, се появи един тракащ звук от вътрешното тяло, който периодично изчезва, не е силен, но през нощта е дразнещ, викнах момчетата които монтираха климатика,
    не можаха да локализират проблема, било от топлинни деформации на пластмасата. След като отвориха и затвориха вътрешното тяло, тракането намаля и сега почти не се чува.
    Надявах се проблема да не прогресира, за да не се налага да ги викам пак.
    При монтажа направихме всичко възможно за да се елиминират шумове и вибрации /тампони, дълъг тръбен път, гледах им в ръцете всичко да е ОК/ и се надявах на комфортно ползване на качествен и тих климатик.
    Обаче тракането продължава, днес жената вика - климатика дрънчи като мелачка,
    та направих едно видео, утре ще го пратя в КлимаШоп, да видя какво ще направят...
    Видеото е правено с уеб-камера и трябва да се усили звука на макс за да се чуе проблема,
    но това като ти бръмчи цяла нощ на главата направо се побъркваш.

    [url=https://www.youtube.com/watch?v=3hsSqmRVjuU#[/url]
    Единият от нашите тракаше е по същият начин. Един път идваха да го понаместят и се оправи временно, но наскоро почва пак лекичко да почуква.
    ПП- На режим охлаждане чука по- силно, може да провериш (поне така е при нас)
    пп2- не е от планката...

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2011
    Мнения
    35
    #643

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    здравей wizli : ми нали за това си има гаранция викни ги пак да да отстранят проблема ,ти за какво си платил 1 000 и колко си лева, за спокойствие комфорт нали, ако бараш ти на твоя глава после могат да кажат ти си бърникал гаранцията отпада, относно "монтажити" много разбирачи има , където са компетентни по всички въпроси, където и да ги пипнеш

  17. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #644

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    махни лопатките отпред , филтри, а бе всичко което можеш и може да успееш да видиш къде опира ???...

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    68
    #645

    Re:Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty
    махни лопатките отпред , филтри, а бе всичко което можеш и може да успееш да видиш къде опира ???...
    Без жалузите отпред не работи, явно има скрит бутон.
    Като го изключа и махна жалузите и мрежите, въртя турбината на ръка и няма този тракащ звук.
    А и не е перманентен, ту едвам се чува, понякога изчезва, понякога е много силен...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 43 от 56 ПърваПърва ... 33414243444553 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе