Страница 47 от 56 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно
Резултати от 691 до 705 от общо 832
Like Tree59Одобрявам

Mitsubishi MSZ-GE25VA

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #691

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ами значи по-скоро е скреж-бяло и сухо, не е прозрачен лед. А това за градусите, 19 градуса зададена температура. И аз предполагам, че са твърде ниски тези градуси, но майка ми не ще и не ще да разбере, че трябва да се пуска на по-висока температура. В топлото климатикът работеше на старт-стоп заради това нейно "управление", сега не се спира, но ми се струва че се мъчи така машината. В момента, в който го настроя така че да докара нормална температура в стаята, се включва на по-висока мощност-светват му двете лампички. Опитвам се да й обясня на майка ми, че точно при този режим климатика харчи повече ток, но не ще и не ще да разбере. Просто не знам как да я убедя, решила е, че така пести от ток и не знам вече...накрая ще й скрия дистанционното и да се оправя

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #692

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Нищо му няма, не може да харчи повече ток ако работи на по-ниски градуси. Ако така ви е добре, нека е така.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #693

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Абе в интерес на истината, не мога да кажа, че е студено в стаята, но не бих казал, че е и кой знае колко топло. За моя вкус, трябва да е поне на 22 градуса машината. Отделно майка ми си е внушила, че и духало гадно и насочва ламелите нагоре, в резултат на което при пода е студено. Кажете ми, има ли опасност наистина да се повреди климатика от това, че работи почти на минимума си?

  5. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #694

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Не, няма (опасност да се развали) ако и духа, при по-ниска температура ще и духа по-хладно. Ламелите нагоре в режим отопление е леко безмислено.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #695

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Явно ще трябва да криеш дистанционното!:rolleyes: Това с ламелите нагоре не е добре, топлиш пода на съседите, а както знаеш топлия въздух трудно слиза надолу.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #696

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Еми и аз това се опитвам да обясня, че топлият въздух се издига нагоре и като ламелите са насочени на горе, то на практика климатикът върти топъл въздух само около себе си или в най-добрия случай, в горната част на помещението. Благодаря ви за мненията, колеги!

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #697

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ако климатика е монтиран на място на което и духа е права жената. Явно не е на подходящо място. Възрастните хора са много чувствителни на течение.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #698

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    По принцип дори и на 19 настроен, незнам как и духа хладно, при положение че има висок минимум климатика. А, пък ако работи он/оф, то автоматично вдига ламелите горе и върти съвсем леко стаен въздух, след което ги сваля и почва да духа топъл.

    П.С. Вентилаторът на коя степен е?:rolleyes:
    Този пост е редактиран от pilot; 22-12-12 в 22:03.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #699

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Вентилаторът е на 2-ра степен, те са май общо четири-слабо, средно, силно и супер-силно. При нас е на 2 чертички. А това, че й духа...на мен като седна там не ми духа студено, духа ми топло, но.. За монтажа, смятам, че е добре, предвид ограниченията на стаята. Монтиран е на северна стена, като струята му върви успоредно на стената, на която е прозорецът и вратата към терасата. Може би по-добре щеше да е само ако беше монтиран над самия прозорец, за да прави нещо като въздушна завеса, но там няма как, щото прозорецът е почти до тавана, има само един трегер, широк 30-на см.
    Този пост е редактиран от Dimitar Kostov; 22-12-12 в 22:28.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #700

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    А някой може ли да каже дали е нормално на определено време да се чува как тече фреона или не е нормално?

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #701

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Ми мисля, че е нормално-май като влезе в дефрост събира фреона и обръща цикъла, нещо такова. Също би трябвало при първоначално пускане да се чува. Друг е въпросът, че точно този климатик е доста безшумен, тъй че трябва да го чакаш и да си напънеш слуха, за да чуеш фреона, така мисля аз.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #702

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Също друго се сещам да попитам! Когато е зададена температура примерно 25 градуса, а в стаята е примерно 20 градуса и светят двете светодиотчета топлия въздух който излиза от вътрешното тяло какво трябва да бъде като усещане като съм под него точно? В смисъл дали трябва да се усеща като много гореща струя, защото ми се струва че моя не прави много гореща струя когато разликата между зададената и околната температура е повече от 2-3 градуса. Моля някой който си е закупил същия модел да сподели.

  16. Senior Member Аватара на babati
    Тук е от
    Oct 2011
    Мнения
    1,481
    #703

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    На каква височина мериш градусите? При мен височината e 2.60 м, а разликата между пода и тавана е приблизително 2 градуса.

    Колко ти е високо помещението и каква е квадратурата?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    12
    #704

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Въпросът ми е когато светят двете лампички струята на вътрешното тяло дали се усеща като много горещо или нормално топло?

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2012
    Мнения
    117
    #705

    Отговор: Mitsubishi MSZ-GE25VA

    Доколкото знам, когато светят двете лампички работи на пълна мощност за достигане на зададената температура, като угасне едната, значи само поддържа. От което следва, че като светят двете, би трябвало да бълва въздух с по-висока температура и да го усещаш по-скоро като горещо. Не мога да гадая, но може и 40 градуса да е температурата на излизащия въздух. Щом като си сложа ръката и усещането е за по-топло от ръката ми...температурата на кожата е около 36. Но зависи и на каква настройка си сложил вентилатора. Мойто впечатление е, че винаги въздухът, който излиза от тоя климатик доста доста топъл. Да не кажа, че като го пуснаха първоначално след монтажа на 32 градуса направо замириса като на изгорял прахоляк, все едно срещу вентилаторна печка стоиш.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 47 от 56 ПърваПърва ... 374546474849 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MHI 25 ZJ-S или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA
    От kaki във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 27
    Последно: 30-08-13, 23:36
  2. Отговори: 8
    Последно: 24-05-13, 17:01
  3. Daikin FTXS20K/25K vs Mitsubishi MSZ-GE25VA
    От maddog9 във форум Климатици Daikin
    Отговори: 21
    Последно: 20-01-13, 13:08
  4. Fujitsu ASYG 09LE или Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA/MUZ-GE25VA
    От kurdamon във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 6
    Последно: 18-12-12, 21:22
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе