Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно
Резултати от 61 до 75 от общо 201
Like Tree160Одобрявам

Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #61

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1 Виж публикацията
    Искам да напиша няколко думи за това чудо на инженерната мисъл. Имам климатика от лятото на 2017г. само, че е версия MSZ-FH25VE2 на вътрешното тяло. Инсталиран е в 22кв.м. спалня с добра външна и вътрешна изолация. Ще напиша първо позитивните неща, защото са по-малко.
    + Охлажда добре. Когато охлади стаята и само поддържа, консумира 100Вата, а само на вентилатор е 15Вата. На най-ниската степен на вентилатора почти не се чува в стаята.
    + За момента топли добре, но още е достатъчно топло и нямам достатъчно информация.

    И сега много за минусите:
    - Пластмасата е отвратителна. Пука дори и когато в стаята температурата е достигнала зададените градуси. Може два пъти да изпука вечерта, но е достатъчно да ме събуди.
    - Много пъти се чува циркулацията на фреон в тръбите. Засега при охлаждане е по-малко, при отопление изглежда да е повече.
    - Климатика има разделени жалузи и ако направя едната част да сочат надолу, а другата хоризонтално, работи известно време и после всички жалузи заставят в някакво полу-хоризонтално положение и повече не се връщат както съм ги настроил освен, ако не натисна копче от дистанционното.
    - Първата вечер, когато използвах климатика, ставах да чета ръководството как се изключва "окото" на климатика. Движението му се чува и много дразни.
    - Най-голямата простотия на инженерната мисъл я открих последните дни, когато включих на отопление. Нагласям жалузите надолу и когато достигне зададената температура, вентилаторът изключва(това е добре) и климатика премества жалузите в хоризонтална позиция. След падане на температурата и преди включване на вентилатора, жалузите се преместват както съм ги нагласил, и разбира се всичко това се чува много ясно, защото моторите не са безшумни. (а можеше просто да не им пипат позицията, както е при повечето климатици). Страшно дразнещо нещо.

    Няма никаква нормална логика в работата на този климатик. Климатик за 2000лв. трябва да предоставя комфорт на потребителя, а не да дразни с всякакви излишни шумове. Ако исках излишни шумове, щях да си взема климатик до 1000лв.
    За мен този климатик е добре за всекидневна, но в никакъв случай за спалня.
    По принцип, отоплението с климатици е компромисно решение. Щом си го избрал, е трябвало предварително да се запознаеш с предимствата и недостатъците на този тип отопление.
    Ако искаш комфорт и да си решиш всички гореизброени проблеми - минаваш на газ, парно, конвектори и т.н. При тях няма нито веене, нито дефрости, шум на фреон, пукане...
    Ако си претенциозен, каквато и марка климатик да си купиш, винаги ще му намериш кусури. Ако си решил да го сменяш с друг, да знаеш, че панасониците веят хладно и изключват при -17, високият клас хитачита харчат ток и бръмчат като трактори, тошибите имат шумни моторчета и се успиват, дайкините пък са с много надути цени... май само китайските грии-та и осаките са без забележки.
    root666 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #62

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    И едни други...
    SPSt одобрява това.

  4. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #63

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Той за другите не е чувал или не ги споменава, щото "такова животно нема"!
    ruuni9 одобрява това.

  5. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #64

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Пробвай да смажеш "окото" и жалузите със силиконова смазка.Продава се навсякъде, а и от време на време пускат в ЛИДЛ.Имаше такива успешни опити във форума.

    За окото бяха 100% успешни, за жалузите бяха намалили 80% от шума.Поне такива спомени имам.

  6. Senior Member Аватара на SPSt
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    3,490
    #65

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Пробвай да смажеш "окото" и жалузите със силиконова смазка.Продава се навсякъде, а и от време на време пускат в ЛИДЛ.Имаше такива успешни опити във форума.

    За окото бяха 100% успешни, за жалузите бяха намалили 80% от шума.Поне такива спомени имам.
    И ще му остане само пукането на пластмасата, шумът от претакането на зельето, движещите се по собствено желание жалузи и още ред "екстри" и то за скромната сума от 2 хилки.

  7. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #66

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Пукането също се оправя с такава смазка.

  8.  
     
  9. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #67

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Те и другите начини на отопление си имат недостатъци:
    -на парното се чува въздуха в системата
    -газовите кондензни котли бучат, направо е като излитащ самолет на пълна мощност
    -дървата пукат, пращят
    -някои конвектори пукат от топлинното разширение и свиване, същото е и с радиаторите с термоглава
    Май само подовото не се чува, ако е с термопомпа и машината е надалеч

    Пожелавам със здраве да си го ползвате новия климатик и по-малко да обръщате внимание на незначителни неща, а на важните неща в живота - здраве, деца, семейство, приятели.
    Не забравяйте, че има хора, които спят с Мидея над главата си и са щастливи
    root666, dodo_pv, bobovo и 5 други харесват това.

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #68

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Delta1 Виж публикацията
    Искам да напиша няколко думи за това чудо на инженерната мисъл. Имам климатика от лятото на 2017г. само, че е версия MSZ-FH25VE2 на вътрешното тяло. Инсталиран е в 22кв.м. спалня с добра външна и вътрешна изолация. Ще напиша първо позитивните неща, защото са по-малко.
    + Охлажда добре. Когато охлади стаята и само поддържа, консумира 100Вата, а само на вентилатор е 15Вата. На най-ниската степен на вентилатора почти не се чува в стаята.
    + За момента топли добре, но още е достатъчно топло и нямам достатъчно информация.

    И сега много за минусите:
    - Пластмасата е отвратителна. Пука дори и когато в стаята температурата е достигнала зададените градуси. Може два пъти да изпука вечерта, но е достатъчно да ме събуди.
    - Много пъти се чува циркулацията на фреон в тръбите. Засега при охлаждане е по-малко, при отопление изглежда да е повече.
    - Климатика има разделени жалузи и ако направя едната част да сочат надолу, а другата хоризонтално, работи известно време и после всички жалузи заставят в някакво полу-хоризонтално положение и повече не се връщат както съм ги настроил освен, ако не натисна копче от дистанционното.
    - Първата вечер, когато използвах климатика, ставах да чета ръководството как се изключва "окото" на климатика. Движението му се чува и много дразни.
    - Най-голямата простотия на инженерната мисъл я открих последните дни, когато включих на отопление. Нагласям жалузите надолу и когато достигне зададената температура, вентилаторът изключва(това е добре) и климатика премества жалузите в хоризонтална позиция. След падане на температурата и преди включване на вентилатора, жалузите се преместват както съм ги нагласил, и разбира се всичко това се чува много ясно, защото моторите не са безшумни. (а можеше просто да не им пипат позицията, както е при повечето климатици). Страшно дразнещо нещо.

    Няма никаква нормална логика в работата на този климатик. Климатик за 2000лв. трябва да предоставя комфорт на потребителя, а не да дразни с всякакви излишни шумове. Ако исках излишни шумове, щях да си взема климатик до 1000лв.
    За мен този климатик е добре за всекидневна, но в никакъв случай за спалня.

    Въпрос1: Ако изключа захранването на моторите на жалузите, климатикът ще даде ли някаква грешка? Просто няма го да изтрая цяла зима.
    Въпрос2: Климатиците от този клас имат ли някакви ъпдейти на софтуера?
    Стига бе! Един друг съфорумец, напоследък, разправя точно обратното. И той си го имал в 20м2 спалня. На кого да се вярва, сега?
    ruuni9 и rosswen харесват това.

  11. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #69

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от Jack Krauser Виж публикацията
    Пукането също се оправя с такава смазка.
    Как по-точно?

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  12. Member Аватара на ruuni9
    Тук е от
    Apr 2015
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    823
    #70

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Стига бе! Един друг съфорумец, напоследък, разправя точно обратното. И той си го имал в 20м2 спалня. На кого да се вярва, сега?
    Чакаме трети да реши спора.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #71

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Пукането според мене зависи в голяма степен и от умелото управление на вентилатора. За това и попитах как се развърта при излизане от off.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    349
    #72

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Лошото на газ, парно и конвектори е, че не охлаждат. Иначе миналата зима бях с 1KW конвектор и тази стая спокойно си я топлих, само в най-големият студ трябваше да работи на 2KW, но това беше само 3 дни. "Окото" съм го изключил, не виждам смисъл от него. Ще видя това за моторите как ще стане, ако трябва ще ги изключа.

    По отношение на отопление с климатици, последните 7 години се топля с климатици. Имам 2 дайкин-а про, модел 2008. Реших, че в случая дайкин не предлагат по-добрата машина до около 2000лв и затова избрах този. Изглежда съм сгрешил. По ровенето из форума, както и някой ревюта излизаше, че е добра машина. Просто има доста недомислици по софтуера и начина на работа, самата машина ще я видя, когато стане студено.

    За измерване на консумацията използвам sonoff pow, който е свързан преди климатика. Имаше ватметър само за да видя дали соноф-а мери правилно, но сега не е включен. Ще видя от моментните показания дали ще мога да изкарам нещо като статистика. Може да запиша видео с текущата консумация при пускане.
    Когато е нагласен вентилатора на най-ниска степен, той не достига високи обороти и не би трябвало да влияе.

    Пукането на пластмасата не го разбирайте, че е през 5 минути. От време на време се случва, но по-големият проблем е, че когато изпука през нощта и стане така, че ме събуди (не винаги), не е добре. За толкова пари смятам, че веднъж достигнал температура на стаята, не трябва да има никакви пукания. Все пак пластмасата се е темперирала и не трябва да има големи разширения/свивания.
    Този пост е редактиран от Delta1; 02-10-17 в 14:47.

  16. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #73

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Я дай повече инфо за това Sonoff POW. Чета ревюта, дават му максимален ток 2А, т.е. е само за осветление. Как сте прекарал уред с консумация 2КW през него (с второ реле ли) ?
    Явно сте добри в електротехниката и електрониката, което се вижда от постовете.
    Една идея за моторите на клапите. Те са стъпкови и ако се изключат от буксата на платката ще се запише грешка. Вариант е да си намерите такава букса и да се запоят 3 или 6 резистора (колкото са намотките), за да се излъже процесора, че стъпковия мотор е там и да не записва грешка. Друг вариант е да се сложи някакъв друг мотор, който да стои включен някъде вътре в тялото без да е вързан механично. Продават се по 10тина в olx и има за всякакви модели.
    https://www.olx.bg/ad/motorcheta-za-...tml#e7208eacc7
    Мен също ме дразнят клапите на всичките ми климатици навсякъде, но все още не съм си играл да ги премахвам

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #74

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    ".....смятам, че веднъж достигнал температура на стаята, не трябва да има никакви пукания. Все пак пластмасата се е темперирала и не трябва да има големи разширения/свивания....."
    Като заработи вкл./изк. пластмасата си има термични колебания. Включва, топлообменника става 40....45 градуса, пластмасата и тя се нагрява. Вентилатор на най-ниската степен ако не успее да реагира навреме. После изключва и става градус-два над стайната, охлажда се.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Ventsislav Negentsov Виж публикацията
    ....Мен също ме дразнят клапите на всичките ми климатици навсякъде, но все още не съм си играл да ги премахвам
    Какво може да се направи та да спре и турбината. Иначе си подухва ако не се вдигне клапата.
    SPSt одобрява това.

  18. Member Аватара на Ventsislav Negentsov
    Тук е от
    Feb 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    901
    #75

    Отговор: Mitsubishi Electric MSZ/MUZ-FH25VE

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Какво може да се направи та да спре и турбината. Иначе си подухва ако не се вдигне клапата.
    Нищо, само софтуерно, демек наистина нищо
    Обаче може да опиташ дали климатика ти топли стаята ако клапата е вдигната хоризонтално, т.е. да не сваля струята надолу.
    Ако успява да затопли (а моите всичките успяват така, дори почти няма разлика, а таваните са ми 3м и 15см), просто може да блокираш клапата в тази позиция. Така и да работи турбината при офф няма да ти вее.
    При мен проблемите са следните:
    1)Daikin FTXV - като излезе от OFF държи клапата горе, като вдигне температура на вътрешния топлообменник я сваля максимално надолу, работи така 45 секунди и тогава я премества в запаметената позиция. Това местене максимално надолу не може да се изключи по никакъв начин и е абсолютно малоумно и според мен е вкарано нарочно, за да те дразни
    2)AUX LRR1DI Gold - перфектни клапи и турбина - климатик мечта
    3)AUX LAR1DI Galaxy Bronze - абсолютно малоумна клапа като на U CROWN - постоянно се мести напред, назад, нагоре надолу, върти се, превърта се - не може да хванеш абс никаква логика Обаче 2 броя топлят 60 квадрата като змей и не им се сърдя
    4)Midea MSR-12HRN1 и MSR-12HRDN1 - при спиране на тока или спиране от дистанционното винаги тръгва на 50% височина на клапата и всеки път трява да се наглася, освен това нагласянето не може да се направи когато компресора не работи - т.е. трябва да е в режим ON на компресора - отново недомислица.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 5 от 14 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FH25VE - 1-ва година впечатление и консумация
    От random във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 173
    Последно: 06-03-19, 19:43
  2. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  3. Климатик Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VEHZ Zubadan и MSZ-FH35VE/MUZ-FH35VEHZ Zubadan
    От jorkata49 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 49
    Последно: 11-12-15, 22:40
  4. Mitsubishi Electric MSZ-GE25VA или Mitsubishi Electric MSZ-SF25VE
    От Yavor_Panteleev във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 10
    Последно: 07-02-15, 21:59
  5. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе