Страница 37 от 84 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно
Резултати от 541 до 555 от общо 1257
Like Tree708Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Русе
    Мнения
    21
    #541
    Момчета да питам нещо...започна да ми трака вътрешното тяло. Явно това е проблемната втулка. Обадих се в фимата, която ми го монтира и те ми казаха, че ще дойдат да отремонтират фтулката. Та въпросът ми е, дали след подмяната може да се появи същия проблем, и да попадна в някакъв омагьосан кръг. Моля за мнения от хора сблъскали
    се с проблема.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #542

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Две страници по преди един от собствениците е споменал, че се сменя и турбината и втулката.
    Иначе нищо чудно да попаднеш в омагьосан кръг.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 17-11-20 в 10:58.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Русе
    Мнения
    21
    #543

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Две страници по преди един от собствениците е споменал, че се сменя и турбината и втулката.
    Иначе нищо чудно да попаднеш в омагьосан кръг.

    Благодаря, прочетох постовете за втулките...ама няма как да изисквам да ми сменят и турбина ако освен те не решат. Ще видим като дойдат. То пък днес не трака...интересно какво активира това тракане. Забелязвам, че турбината като се върти, изглежда все едно трепти. Това при Фуджицуто не е така, не трепва. Все едно, че отливките на турбините са нещо по калпави от на Фуджика. Дано греша, но ако е така лошо! Работил съм известо време с машини за пластмасови шприцовани изделия, и съм наясно с калпавите матрици, до какво водят...ама все пак говорим за Мицубиши!

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #544

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    При мен също тракаше в началото,но вече спря и изобщо не се чува никакво тракане.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #545

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Стига сте дъвкали тая "втулка" и турбина. Каза Миланов преди време и сега всички повтарят в хор, без грам да се замислят. Подобни тракания не са предизвикани от проблемна втулка/турбина. Всеки, който е поне малко технически грамотен го знае. Специално при Хеви, това "тракане" може да се получи от захващането на моторчетата за клапите. За това при натиск на определени места, понякога проблемът се решава или след смяна на втулка с турбина, само временно. Заради самото разглобяване, временно се наместват и спират да тракат. Проблемът е много по-лесно решим и повечето пъти изобщо не е дефектна втулка или турбина.
    Aleksandars одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #546

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Взимам си думите назад. Все едно не съм го кадал...абракадабра....вече няма да тракат хевитата....от прашинка върху третата малка клапичка е било...

    П.П.
    . ама не става, нали...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #547

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Който иска да вярва, че проблемът е втулката. Който не, си решава проблемите. Който има глава на раменете, да отсява и мисли. Една голяма част от пишещите във форума са само за пълнеж и лакардии, с нищо градивно и полезно не помагат.
    Aleksandars, Mig82, ivan9494 и 1 други харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #548

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Росс, от прашинка е. Просто трябва да се избърше.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Живее в
    Русе
    Мнения
    21
    #549
    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Който иска да вярва, че проблемът е втулката. Който не, си решава проблемите. Който има глава на раменете, да отсява и мисли. Една голяма част от пишещите във форума са само за пълнеж и лакардии, с нищо градивно и полезно не помагат.
    Колега като ти е толкова яко хваната главата за раменете, просветли нас, които сме не технически грамотни как да си решим проблема. Нали за това са форумите...грамотните да пообразоват малко неграмотните технически.
    Аз лично ще намеря начин да се отблагодаря.
    Този пост е редактиран от ivotu6ana; 18-11-20 в 13:12.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #550

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Излезе ми сметката за тока.Климатикът е навъртял за един месец ,без да се изключва и зададена 25 градуса температура,30 лева.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    22
    #551

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Росен Виж публикацията
    Излезе ми сметката за тока.Климатикът е навъртял за един месец ,без да се изключва и зададена 25 градуса температура,30 лева.
    Този разход 35ца ли го прави? И за какво помещение? Кливатика към отделен Електромер ли ти е вързан че си толкова категоричен в сметката за тока? Питам защото аз със Mitsubishi heavi SRK35ZS-W PREMIUM отоплявам спалня 3.60 на 3.80 на 2.70 висока в къща на втория етеж с 5 см стиропор и пвц 5 камерна дограма и до момента ватметърът ми показва за 10 дни работа без да се изключва при зададени от 23 до 26 ° 13,40лв разход.Като са му настроил.дневна(24стотинки) и нощна (13стотинки).Сметка да тока още ми е излезла защото климатикът ми работи от 28 отктомври.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    263
    #552

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    35ца в 37м³ стая???

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #553

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Да,този разход е за 35-а.Не е вързан за отделен електромер.Моят ток всеки месец е 40 лв.,така че много лесно мога да разбера колко ми е изгорил климатикът.Всяка сума над 40 лв.е изгорена от него.Отоплявам 32 кв.м.,климатикът не се изключва и не влиза в off,явно е паднал на минимума и затова ми е толкова сметката.Отделно ,че външното тяло е монтирано на зида на къщата ,на 2 метра от течаща река,където се получава мъгла и влага.За момента много съм доволен от работата на машината.
    Отопляваш14 кв.м. помещение с 35-а?
    Предполагам,че постоянно е в on/off режим, вероятно оттук ,може би, да идва по-високата сума.
    Този пост е редактиран от Росен; 22-11-20 в 09:33.
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #554

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Според мен, машината има потенциала да се справи с 32м2, дори и в по-големи студове. 900W компресор, двуредов външен ТО и вътрешно тяло, с големи дебити. Продължавай да споделяш как се държи машината. Влагата определено е най-големия враг на климатиците, така че това усложнява цялостната обстановка.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #555

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Аз точно затова написах къде е монтирано външното тяло и въпреки това сметката не е висока.При нас температурите стабилно падат през студените месеци до -17,че и се задържат по около две три седмици.Интересното ще е тогава какъв разход ще даде,със сигурност ще е по-висок, и как ще се справи с дефростите.В момента работи на минимума, на auto,зададени 25 от ДУ,навън е около нулата,а може при външното да е -1 или -2.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 37 от 84 ПърваПърва ... 27353637383947 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе