Страница 44 от 84 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно
Резултати от 646 до 660 от общо 1251
Like Tree705Одобрявам

Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #646

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Alexi Виж публикацията
    .. но сценария е винаги един и същ .. слага някой един псевдо инвертор ,вижда че бачка 80-90% от времето он-офф и си вика абе нали топли там и поддържа градусите .. поддържа ги ,но на двойна цена спрямо истински инвертор ..
    @milanov : Ето той е описан малко по горе този "факт" - псевдото топли на двойна цена спрямо истински инвертор бих добавил още един "факт" в топлото енергото превежда по сметка на тези с "истинските" инвертори.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #647

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Аз не съм случил на климатици с тих on/off и това повече ме бърка отколкото харченето.
    Това с повече харчене на ток при работа on/off, да разтегливо е, зависи от доста фактори. Дадох ти личен пример, при мене стигаше до 30%. При dodo и при тебе може да е под 5%.
    Важното е всеки да е спокоен, че всичко му е наред. Ето аз с резистор, фибран и прочие глупости съм спокоен.
    bobivg и Mig82 харесват това.

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #648

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Тази нощ при нас падна до минус 15, климатикът през 30-40 минути дефростваше цяла нощ.От ДУ му беше зададена 24 градуса,а на сутринта в помещението беше паднала до 20.Вътрешният вентилатор беше на 2-ра степен.Последният дефрост го направи към 8.00 сутринта.
    Alexi, bobivg и zxc0 харесват това.

  5. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #649

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    не е възможно ,прочети пак извадката за дефростите от сервизното

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #650

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Росен Виж публикацията
    Тази нощ при нас падна до минус 15, климатикът през 30-40 минути дефростваше цяла нощ.От ДУ му беше зададена 24 градуса,а на сутринта в помещението беше паднала до 20.Вътрешният вентилатор беше на 2-ра степен.Последният дефрост го направи към 8.00 сутринта.
    Значи се е стигнало до момента дефрост по часовник. Има го описано в условието за дефрост, при външна от -15 надолу.

    П.п. Моите Хевита не са дефроствали от няколко дена. Няма скреж-няма дефрости. Тук беше -10. Предните зими са хващали и до -18, но не знам реално при датчиците какво отчита. Задържало е с денонощия по -10 -13гр., без да хващам нито един дефрост, нито при този в хола, при който седим по цял ден, нито при този, под който спя. Винаги за на задание 23/24/25.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-01-21 в 12:00.

  7. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #651

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Не зная дали е възможно,или не,но няма за какво да лъжа.
    Gyokov и bobivg харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #652

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Aз също съм забелязал, че моето МХИ като го оставя на 24гр. и надолу, започва да прави ненужни дефрости, но на 25 при отрицателни темп. не съм го засичал да дефроства, а ако го е правил, то е било изключително рядко и незабележимо.
    Та може би ще се окаже, че 25гр. са разковничето при тази марка.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #653

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Дори сега влезе в дефрост,а по външното тяло няма скреж.
    zxc0 одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #654

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    [mention]Росен [/mention] , загледайте се в графиката. Има една втора крива, започва се от -15гр. Аз много време се чудех над нея, оказа се, че е умишлено вкарване в дефрост под -15гр. Времето между дефростите е 35мин.



    При други марки също има подобно условие. При ненордик моделите на Фуджицу, започва при температура на външния ТО от -20гр., което е кажи-речи горе долу при външни под -15гр. При Тошиба е при температура на външния ТО под -25гр.

  12. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #655

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Старото MHI ZIX-S някъде там, към -16 подкарваше едни дефрости много чести. Не съм ги мерил, защото все е било нощем, но реално спира да топли, защото колкото време е в дефрост, толкова и работи. Та в такива нощи пусках Адакс-ите да помагат. Тошиба-та засега никакви проблеми, нито с дефрости, нито с офф, нито с шум. Все едно я няма, но под -9 не е било досега.

  13. Member
    Тук е от
    Dec 2019
    Мнения
    247
    #656

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Явно е така,но стоя на студено.При толкова чести дефрости помещението изстива.Може и да не е подходящ за нашия климат.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #657

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Цитат Първоначално публикувано от Росен Виж публикацията
    Явно е така,но стоя на студено.При толкова чести дефрости помещението изстива.Може и да не е подходящ за нашия климат.
    Ако мен питаш при -15 да разчиташ само на климатици е малко рисковано. Пък и на машината и дават работа до -15.
    necata2 и bobivg харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #658

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    До -15 добре ли се справя машината?

  17. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #659

    Отговор: Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    За да прави цяла нощ дефрости и в стаята да е 20 при зададени 24 е твърде възможно да работи да максимум, в комбинация с високата влажност в планината да заскрежава.Помня, че Росен беше споменал, че има 80 лв. за ноември или декември мисля, само за климатика.Твърде е вероятно да не му достига мощност на -15, но пък турбината е ограничена 2-ра скорост, което говори, че не работи все пак на макс..На 35 ZS-S/W, на -15 му дават около 2.3-2.4 кв, на макс вентилатор, което е около 30вата на кубик, като в многофамилните сгради (където се предполага, че те топлят отдолу, отстрани, отгоре) оразмеряват по 30 вата при -10, а тук е къща, без помощ от никъде, при -15.
    Другата вероятност за разлика от -4 градуса, спрямо зададените може да е, че се държи на втора степен на вентилатора, Росен, постави го на 3-та или ауто.

    Дебита на 35-цата на 2-ра степен е с 4 до 7% повече от 2-рата степен на 20 и 25 (7 срещу 6.7/6.5 куб.м/минута), които се поставят в помещения 12-17 квадрата.Не може да се очаква с приблизително един и същи дебит да отоплиш двойно по-голямо помещение и то при -15 градуса!

    Давам пример с един от моите климатици:

    единия от моите работи в 40 куб. помещение с преход (врата 90/200) към друго 30 кубиково помещение (и там има монтиран климатик, но не се пуска).До -1-2 градуса беше on-off,турбина 1-ва, low, а в съседното помещение при зададени 23, беше 22.Откакто хвана студа (-4,-6) работи непрекъснато, като и в двете помещения има изоставане - в помещението с климатика с 1 градус, а в другото с 2, турбина пак на low, нарочно не му усилвам турбината, да не става течение, тази температура ме устройва.
    Този пост е редактиран от Palev; 18-01-21 в 15:12.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #660

    Mitsubishi Heavy SRK35ZS-W/SRC35ZS-W PREMIUM мнение

    Прави дефрост на 30мин., на чиста пита, не защото не смогва, а защото външната температура е паднала под -15гр. Такъв му е дефрост алгоритъма. Погледнете отново графиката и прочетете хубаво последната подточка, на т.4 от условието:


    Да го преведа с по-прости думи. Под -15гр. , за да не влезе в дефрост, температурата на ТО трябва да е по-висока от тази на въздуха с 5 или повече градуса. Което автоматично се удовлетворява, защото както знаем, в режим отопление, температурата на външния топлообменник винаги е по-ниска от тази на въздуха. И така остава единственото 35-минутно минимално време на работа на компресора, преди отново да влезе в дефрост.
    Този пост е редактиран от rosswen; 18-01-21 в 16:33.
    bobivg и Palev харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 44 от 84 ПърваПърва ... 34424344454654 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy SRK20ZS-S/SRC20ZS-S PREMIUM, 7000 BTU, Клас A++
    От boiski във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 375
    Последно: 30-08-21, 08:17
  2. Разлика между Mitsubishi-heavy-srk20zsx-s и Mitsubishi-heavy-srk20zsx-w
    От Joro1986 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2
    Последно: 05-07-19, 13:23
  3. Мнение за MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 35 ZJ-S
    От bamzess във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 72
    Последно: 30-04-17, 17:14
  4. MITSUBISHI HEAVY SRK/SRC 20 ZJ-S PREMIUM SERIES ИЛИ MITSUBISHI ELECTRIC MSZ-FD25VA/MUZ-GE25VA
    От kalliman във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 13
    Последно: 20-09-12, 16:48
  5. Избор измежду Toshiba, Mitsubishi Heavy, Mitsubishi Electric и Hitachi
    От shamp във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 22
    Последно: 21-02-11, 08:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе