Излиза, че он/офф-а верно вдига разхода.
Явно не си запознат в детайли с принципа на работа на климатиците! При по-ниски тепмератури КПД -то спада! А обяснението на твоя "феномен" е следното:
при он-офф е твърде вероятно да е падал на минимума си от около 200 вата,изключва за 3 минути, стартира се пак, вдига до около 500-700 вата примерно, и пак се повтаря цикъла on-off, усреднено около 300 вата на час( 7кв/24 часа).Когато заработи без он-офф,работи, вероятно, пак на около 300 вата!
он-офф вдига разхода ,и то с немалко ..все едно имаш конвенционален климатик .. аз съм го засичал с ватметър още преди 10г и съм го писал тука много пъти .. но сценария е винаги един и същ .. слага някой един псевдо инвертор ,вижда че бачка 80-90% от времето он-офф и си вика абе нали топли там и поддържа градусите .. поддържа ги ,но на двойна цена спрямо истински инвертор ..
То да беше писал само ти. Аз и картинки съм качвал какво се случва при он/офф и как температурата на външния топлообменник става по-висока от външния въздух и че при всеки цикъл топлиш атмосферата, обаче е трудно за осмисляне. Иначе и моя духа известно време след като спре компресора, но се изравняват наляганията (общовалидно правило) и топлия фреон изхвърча към външното тяло. Вътрешното духа докато не изстинат тръбите до някаква степен и сме готови за следващото полувреме.
Алекси, не са ти верни измерванията, ако твърдиш, че разликата в разхода между постоянната работа и повторно кратковремменния режим на работа на компресора е голяма. А ако са верни, то вътрешният вентилатор не се командва правилно от тръбния сензор. И аз съм го обяснявал много отдавна. Ще припомня за по-новите читатели, че след спирането на компресора, вътрешният вентилатор продължава да работи и пренася топлина дотогава, докато налягането падне и кондензатора изстине. Това време е малко по-малко от (в идеалния случай е равно на) това време, през което компресорът се развърта след -Off, до загряването на кондензатора и стартирането на вентилатора. Заблудата идва от това, че не се отчита по-високата температура в помещението от тази, която се поддържа при постоянна работа на компресора, при константно задание на tºC от дистанционното. Другото е описано от Палев по-горе. Повторно-кратковременният режим на работа при отопление е с малко по-неикономичен, но в някои случаи е за предпочитане.
Боби, ако фреонът "изхвърча" от кондензатора, бих изхвърлил климатика. Или защото е със скапано ТРВ, или защото е толкова вехт, че няма такова.
Този пост е редактиран от dodo_pv; 17-01-21 в 21:52.
Аз не знам за компресор в битов климатизатор (ротационен или скрол), който може да стартира при разлика в наляганията между вход и изход, но ако имаш спецификация на такъв с удоволствие ще я разгледам.
п.п На всички спецификации до сега които съм видял има изрично записано, че стартирането трябва да бъде при еднакви налягания.
Този пост е редактиран от bobivg; 17-01-21 в 22:27.
Боби, това какво общо има с темата? Налягането винаги се изравнява, от значение е времето, за което това се случва. Ако то беше безкрайно, нямаше да има разлика в ефективността между постоянен и повторно кратковременен режим на работа. Малката разлика в ефективността идва от това, че времето за изравняването на налягането е крайна величина, зависеща от обема на кондензатора и сечението на отвора на ТРВ в затворено състояние. При стартирането на дефроста, процесът на работа на ТРВ-то е съвсем различен и налягането се изравнява много бързо, трябва да завърши в рамките на само 30 секунди.
В голяма грешка си, но си прав, че няма нищо общо с темата и затова спирам.
Този пост е редактиран от Mig82; 17-01-21 в 23:09.
Няколко пъти съм го писал, доста пъти проверявал - като нов дайсейкая работеше така: 10мин почива, 10мин работи компресора 260W вътрешното не (спряла турбина), 10 мин духа вътрешното 260W. Е как и да го погледнеш 30% от времето пари на вятъра.
И на едно хеви 25zs-s имам наблюдения, по високо задание, по висока стайна, работи без да изключва и ватметъра показва по малко.
При 25zm-s, тук малко е спорно. Просто топлото
тръгва направо почти веднага след стартирането на компресора.
Таз "по висока стайна" от къде ще дойде ... нал трябва нещо някой да плати. Па вие пишете даже че сметката/ватметъра намаля
Имаш Sp3S то има хистъри , покажи ни че в топлото(ноември) климатика ти гори повече отколкото в студеното(януари) ...
Има разлика в полза на постоянната работа при определени условия ДА , но тя не е чак до "шлифера" на оня горе ...
Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
Гори повече като работи on/off.
Ще потърся къде го бях писал миналата зима.