Страница 163 от 180 ПърваПърва ... 113153161162163164165173 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,431 до 2,445 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2431

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Като удари истински студ, какъвто не е инало от 2016-та, тогава ги сравнявай пак.
    Mega одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2432

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Дано да не удря.
    rosswen одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2021
    Мнения
    30
    #2433

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Моя стана вече 15 дена не е изключвал...работи си без да спира..няма ON няма OF...един път само го видях да размразява когато валеше сняг...Тоя климатик е перфектен за неизолирани къщи...
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от supermario; 05-12-23 в 23:03.
    bobivg и rosswen харесват това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #2434

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    ..Тоя климатик е перфектен за неизолирани къщи….
    Ключа от палатката де е бил….
    mimojef, bobivg и rosswen харесват това.

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2435

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от supermario Виж публикацията
    Тоя климатик е перфектен за неизолирани къщи...
    Да бяха го написали в сервизното.
    Абе колко изолация е. За нула време ще я окъртя.

    - - - - - - - - - -

    Между другото след изваждане на датчика и отваряне на вратата моя единия в малката стая се позакрепи. Другия в голямата няма шанс. Жалко , че цяла нощ е било +3
    По графиката мога да позная кога големия ми блуден син се е прибрал и е затворил вратата
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  7. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #2436

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    [QUOTE=mimojef;1062962]Да бяха го написали в сервизното.

    Благодаря за информацията, мен ме интересуваше само дали се справя с 21 кв..На мойте машини нито им слухтя нито им се вталявам, топло ми е,тихо ми е и плащам малко за ток.Честно казано другото хич не ме интересува.
    sandre, CubanLinx, rosswen и 1 други харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2437

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Poco благодаря за разяснението. За мен машината работи много комфортно. Моите в къщи въобще не ги бърка дали оффи, или не. Важното е да им е топло и за сега се справя отлично. Държи се на 25 градуса, понякога 24. В помещението е точно толкова на другия ъгъл измерено. Когато го засякох да оффи на цикъл 5-работа / 3-почива дърпа около 300 Вата. Ми не е болка за умиране. Когато започне да работи без офене прави около 240-250 Вата при външна около 4-5 градуса.
    Вчера видях, че е избягала нивелацията на външното тяло. Явно тежестта в дясната част си казва думата. Не знам! Уж го нивелираха при монтажа. Трябва ли да се нивелира отново?

  10. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2438

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от supermario Виж публикацията
    Тоя климатик е перфектен за неизолирани къщи...
    Може и изолирани, ама да е като при мен - разположението да е такова, че 12-ка да може да топли към 60 квадрата, ще OFF-и....ама в шестък

  11. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #2439

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Може и изолирани, ама да е като при мен - разположението да е такова, че 12-ка да може да топли към 60 квадрата, ще OFF-и....ама в шестък
    Интересно оразмеряване.Как се справя в тази огромна кубатура?Няма ли по този начин да се амортизира по-бързо машината?

  12. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2440

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Справя се идеално, все пак говорим за Поморие, където температури под нулата са толкова чести, колкото минаването на Халеевата комета На етажа има още две дърти конвенционалки, които помагат при нужда, но миналата зима тази в спалнята да е пускана десетина пъти. Общата квадратура е 80, но стаята на тинейджърката е постоянно затворена и там работи вторият старец, затова не я броя Скритият жокер е, че на първият етаж на къщата се топлят с парно на пелети, което прави възможно 12-ка да се справя със 60 квадрата ! Колко бързо ще се амортизира...не мисля, че постоянната работа от минимума до средно натоварване за 4 месеца в годината, ще го съсипе толкова бързо. Най-важното е, че има поле за изява и затова нямам никакви проблеми с on-off, които тормози толкова хора !
    rosswen и HRS9 харесват това.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #2441

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    Справя се идеално, все пак говорим за Поморие, където температури под нулата са толкова чести, колкото минаването на Халеевата комета На етажа има още две дърти конвенционалки, които помагат при нужда, но миналата зима тази в спалнята да е пускана десетина пъти. Общата квадратура е 80, но стаята на тинейджърката е постоянно затворена и там работи вторият старец, затова не я броя Скритият жокер е, че на първият етаж на къщата се топлят с парно на пелети, което прави възможно 12-ка да се справя със 60 квадрата ! Колко бързо ще се амортизира...не мисля, че постоянната работа от минимума до средно натоварване за 4 месеца в годината, ще го съсипе толкова бързо. Най-важното е, че има поле за изява и затова нямам никакви проблеми с on-off, които тормози толкова хора !
    Благодаря за разяснените подробности, при тези обстоятелства определено не се напряга толкова машината.Без пелетите и при сериозна зима компресора надали ще издържи

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #2442

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Като удари истински студ, какъвто не е инало от 2016-та, тогава ги сравнявай пак.
    Само да не падне сняг, че в тази държава при 30 сантиметра сняг 1/2 България няма ток по няколко дни, та ако паднат 60 см. не знам. Хората масово минаха на климатици и термопомпи, много добре, ама няма ток.
    rosswen одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    430
    #2443

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mega Виж публикацията
    Само да не падне сняг, че в тази държава при 30 сантиметра сняг 1/2 България няма ток по няколко дни, та ако паднат 60 см. не знам. Хората масово минаха на климатици и термопомпи, много добре, ама няма ток.
    Не е като да не си прав(особено селата 90% страдат, не че там се топлят на ток но има и такива все пак).То и газовия котел не ми работи без ток, така че ако няма ток алтернативата е якото обличане и тогава всеки, който е инвестирал в изолация ще благославя

  17. Junior Member
    Тук е от
    May 2016
    Мнения
    77
    #2444

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравейте.

    Вчера пуснах тема, свързана с един казус, но колегата Aleksandars ме упъти, че е по-добре да пиша в тази тема. Благодаря!
    Става дума за климатик SRK 25ZS-W, който миналата зима е отоплявал перфектно и лятото е охлаждал добре, но тази зима не усещам комфорта, който се усещаше през миналата. Прави ми огромно впечатление, че жалузите на климатика стоят постоянно надолу и не се вдигат никога в хоризонтално положение, когато градусите са настроени на над 22-23. Докато градусите са направени на 20-21, климатика работи известно време, да кажем 5-10 минути, след което жалузите се вдигат и полъхва съвсем леко. След около 5 минути, жалузите отново слизат надолу и започва да духа по-силно. Точно така работеше и миналата зима, когато го правих на 24-25 градуса. Пробвал съм в автоматичен режим, както и на степени, но резултата е един и същ. Стаята е около 10 квадрата, но не знам дали в този случай е от значение, понеже както споменах, климатика работеше супер миналата година, работи добре и на охлаждане. Днес си взех един стаен термометър, за да се уверя в това, че не може да достигне температурата. В момента е настроен на 27 градуса, на 3-та степен, а термометъра отчита 19 градуса от около 20 минути. Чистил съм филтрите преди около седмица. Пробвал съм всичко така, както е било настройвано през миналата зима. Освен тези проблеми, има някакъв шум от външното тяло, който ми изглежда така, сякаш компресора вибрира и нещо много малко се докосва постоянно до него - става някакъв резонанс. Не мисля обаче, че проблемът е от този резонанс, защото и миналата зима беше така. Не знам какво друго да добавя, но ако съм пропуснал нещо, ще се коригирам.

    Благодаря предварително!

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2445

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    В тези 10м2 винаги трябва да работи както е работил миналата зима.
    Вероятно е изпуснал фреона.
    Викай техници да го диагностицират.
    Palev одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе