Страница 170 от 180 ПърваПърва ... 120160168169170171172 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,536 до 2,550 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #2536

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от sandre Виж публикацията
    При мен стойките са захванати на горните два отвора (общо са три двойки отвори), като винтовете са под сериозен ъгъл, а не перпендикулярно на стената. Така главата на винта не ляга с площта си към стойката. Последните буквално сa окачени на стената..
    Направи една снимка на стойките, да ги видим.Не трябва да се клатят.
    При мен и двата модела - ZG-S (4 бр.-2007 г.) и ZS-W (20 и 35-2022г.) са монтирани отвън, на борда на терасата, може би затова не се чуват толкова.
    Ако стоиш фронтално срещу тях, или до тях, отстрани, може да се чува повече...

    Тази снимка е на ZS-W, монтирани миналата година:



    Това е снимка на монтажа на външните тела на първите ми климатици ZG-S:


    Silent ограничава шума, оборотите на компресора и скоростта на въшната перка.
    Но, разликата в шума е едва 2- децибела и не може да се "хване" без уред.
    Според мен, на някои им бучи, защото вътрешното тяло е относително тихо.
    Примерно, на 2-ра степен (най-масовата според мен степен) шума е 23 децибела.Излизат хората отвън и шума е вече двойно по-голям - 45 децибела и си викат хеликоптера излита.....
    Снощи и днес прегледах и другите премиум марки.Ами, положението с шума е аналогично: 45-48-50 децибела за 7-ца до 12-ка размер.
    Явно до толкова могат да паднат децибелите на външните тела на "марковите" климатици.
    При "цепениците" шума от въшно тяло достига, че може и да мине 60 децибела.....
    Така, че ако на някой му бучи, да си спомни, че има и по лошо.......

    Само за сравнение:
    В годината, в която ми монтираха първите климатици - 2007, на съседа му монтираха Хитачи.
    Аз трябваше да се надвеся над моето външно тяло на една педя над него, за да го чуя дали работи, а в същото време чувах Хитачито от 2 метра.
    Шума на първите ми климатици по каталог е толкова, колкото сегашния на 20ZS-W -45 децибела.

    Това е от 20ZS-W:

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от Palev; 02-01-24 в 13:53.
    HRS9 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2537

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията

    При това място на монтаж, естествено че няма да чуваш хеликоптери, сега си го представи монтиран на мястото на преградата на терасата, а дивана ти да е точно зад прозореца /почти както е при мен, но е само прозорец, а не вратопрозорец / , ей тогава нещата ще са по-различни

  4. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #2538

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от stivi Виж публикацията
    При това място на монтаж, естествено че няма да чуваш хеликоптери, сега си го представи монтиран на мястото на преградата на терасата, а дивана ти да е точно зад прозореца /почти както е при мен, но е само прозорец, а не вратопрозорец / , ей тогава нещата ще са по-различни
    Ами по ОВК проект, проектанта точно там го беше запланувал - 2-ен мултисплит.Аз му теглих една.........и виждаш резултата
    Добре, че строителната фирма разрешаваше корекции и направих всичко по време на строежа, че иначе не ми се мисли, какво ме чакаше......
    Затова, нещата се мислят предварително и избираш най- подходящото място - хем да не ти заема място на терасата, хем да не ти духа в прането и хем да не е шумно.....
    Избора и на двете места е лично мой, а не на монтажните фирми.
    Този пост е редактиран от Palev; 02-01-24 в 15:44.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2539

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Направи една снимка на стойките, да ги видим.Не трябва да се клатят.
    При мен и двата модела - ZG-S (4 бр.-2007 г.) и ZS-W (20 и 35-2022г.) са монтирани отвън, на борда на терасата, може би затова не се чуват толкова.
    Ако стоиш фронтално срещу тях, или до тях, отстрани, може да се чува повече...
    Ето малко снимков материал:
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2540

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нещо дясното "краче" ми се струва изкривено. Нивелир слагал ли си?
    ccankov73 одобрява това.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2541

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Нещо дясното "краче" ми се струва изкривено. Нивелир слагал ли си?
    Ако въпроса е към мен. .. самата стойка е легнала на дясно и надолу, и не е хоризонтална. След слагане на нивелир се оказа, че трябва да се повдигне с едно 10-12 мм. На снимката се вижда, че на дясното (дори двете десни) съм подложил, за да го нивелирам добре.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,875
    #2542

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И тоя стиропор зад тръбите….? Стойките криви/увиснали , ми то там ти е компресора - в дясно, тежи си.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    96
    #2543

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    Росо,
    В т.5 - Piping System в PDF файла - е обяснено кое как се казва и къде се намира.
    точно оттам съм гледал ТH3 ,че е някъде около компресора и самото име - discharge pipe temp, sensor - просто каква му е функцията - от любопитство ,че преведено от английски нищо не ми говори

    А отностно fan motor protection - сега видях ,че точка (p) е празна ( всъщност на предната страница е обяснено) , а в точка (q) , в която се говори за вдигане на оборотите е под друго име , но реално като си вдигне оборотите при 0гр забелязвам по-добро сушене на питата и забавяне на дефроста . А иначе при мен бученето го има като си вдигне минимума , ако обаче продължи да качва нагоре( разхода във ватове ) бученето намалява - нямам си на идея дали не се получава някакъв резонанс точно в тоя диапазон - на подови стойки на терасата ми е ако има значение - нямаше друг начин

    И въпрос за дефроста - по-точно изпъшкването при старта му - изравняването на налягането от клапана - на какво се дължи понякога доста шумното изпъшкване - това ако ми е в спалнята ,директно го изхвърлям през прозореца - предполагам просто съм изтеглил късата клечка от лотарията с клапаните или има и друга причина? Тръбния път е 7.5м ако е от значение

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2544

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    И тоя стиропор зад тръбите….? Стойките криви/увиснали , ми то там ти е компресора - в дясно, тежи си.
    Нека някой обясни, качи снимки, как трябва да е изпълнен един правилен монтаж. Ако викам фирмата поне аз да съм наясно. Предоверих се!

  12. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #2545

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    точно оттам съм гледал ТH3 ,че е някъде около компресора и самото име - discharge pipe temp, sensor - просто каква му е функцията - от любопитство ,че преведено от английски нищо не ми говори
    ТH3 следи да не прегрее компресора.Описано е в (20) Protective control function, подточка (i) Compressor overheat protection

  13. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    96
    #2546

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    благодаря , това ми беше и началното предположение , просто не бях сигурен заради начина на изписване

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Mar 2002
    Мнения
    367
    #2547

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Да попитам за ъпдейта на софтуера. Някой направи ли го? Какво променя този ъпдейт?

  16. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    96
    #2548

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    а реално как се прави тоя ъпдейт при липса на вифи модул ?

  17. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,776
    #2549

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Poco, fantoms пита за ъпдейт на софтуера на модула. А не на самата машина...
    Poco одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2550

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms Виж публикацията
    Да попитам за ъпдейта на софтуера. Някой направи ли го? Какво променя този ъпдейт?
    Ъпдейтнах фърмуера преди 2 седмици. Не виждам каква е разликата, но не съм се и ровил в интврес на истината.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе