Страница 70 от 180 ПърваПърва ... 2060686970717280120 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,036 до 1,050 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    17
    #1036

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз си взех такъв, който се включва в контакт и през дисплея се наблюдава, но сега започнах да се чудя за такъв с wi-fi и да си го наблюдавам през телефона. Мисля че ще е в пъти по-удобно.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Аз вътре няма как, тъй като кабелът ми е вграден.
    Мога вътре в кутията с бушоните, но трябва да е компактен.
    Ей това гледам https://panda-bg.com/bg/product/%D0%...%D0%B0/401710/
    но не знам дали има батерии и памет, за да не нулира при спиране на тока.
    Това изглежда доста добре и е за стандартно ел.табло с дин шина и е с wi-fi
    https://i-sys.net/smart/index.php?id_product=48&id_product_attribute=0&rewrite=sonoff-th16-wi-fi-klyuch-s-opciya-za-termo-ili-vlago-regulator-16a-3500w&controller=product

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1037

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от the inquirer Виж публикацията
    Купете ми едно Акебоно и ще го замеря
    Ем нали Алекси пише че ги 'подарявали" , питай го да те уреди :D Само незнам отде го "набутахте" това Акебоно с 37.5 кг. външно в 12кв.м. спалня ...
    Последното не е към теб , inquirer
    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1038

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ако ще и със 100кг външно да е , ако може са слезе на 100W и не пляска 400W под -2° , на най ниска степен на вентилатора що да не става.
    П.П.
    Гледам ги едни 18-ки подови на дайкин на най ниската степен на вента много тихичко и деликатно си подухват.
    zxc0 одобрява това.

  5. Banned
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    GB
    Мнения
    38
    #1039
    Цитат Първоначално публикувано от Lyubo95 Виж публикацията
    Аз си взех такъв, който се включва в контакт и през дисплея се наблюдава, но сега започнах да се чудя за такъв с wi-fi и да си го наблюдавам през телефона. Мисля че ще е в пъти по-удобно.

    - - - - - - - - - -



    Това изглежда доста добре и е за стандартно ел.табло с дин шина и е с wi-fi
    https://i-sys.net/smart/index.php?id_product=48&id_product_attribute=0&rewrite=sonoff-th16-wi-fi-klyuch-s-opciya-za-termo-ili-vlago-regulator-16a-3500w&controller=product
    Аз съм със същия не е чудо на чудесата. Има по добри. Показва моментана консумация и месечна. Може да се задава и цена на тока.on/off друго май не може. Много не съм го и ръчкал.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1040

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Ако ще и със 100кг външно да е , ако може са слезе на 100W и не пляска 400W под -2° , на най ниска степен на вентилатора що да не става.
    П.П.
    Гледам ги едни 18-ки подови на дайкин на най ниската степен на вента много тихичко и деликатно си подухват.
    На 100 вата под -2 , главата ще ти е пълна вятър , а краката ще са лед. За да закара стенния климатик топлото до пода , а не само вятър трябва струята да е топла. Хората са го измислили ама вие искате със 100 вата крушка да стоплите половината жилище ...
    Gena_bs, gurcayy, Stoqnov Veselin и 2 други харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1041

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Погрешно разбирате минимума. Идеята не е да стопли със 100W, идеята е ако няма нужда да си намали компресора толкова, че са покрие загубите.
    Есен/пролет е често срещано - дневна +12..+15° и нощната пада на -2°, стените са акумулирали доста топлина и просто не е нужно нещо наречено инверторен климатик да почне да бълва и отдава 1500W и тръгни спри през 5мин..10мин.
    Нали точно това е идеята- еднакви по площ помещения имат различни топлозагуби и инвертора трябва да се нагоди по тези топлозагуби.
    П.П.
    Миналата зима не беше зима, а нещо необичайно, но по миналата след модването дайсейкая не изключи цяла зима. Е, може да е оффнал няколко пъти, и вече съм видял какво е да имаш инверторен климатик и конвенционален.
    Alexi, bobivg и zxc0 харесват това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #1042

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Колегите с ватметри и захранване на външното тяло къде сте ги монтирали тези устройства.
    Имам мерак да си взема едно за Хеви мултисплита, но ще трябва да го монтирам навън и не знам доколко е разумна идея.
    Защо ще си го причиниш? Не виждаш ли как повечето с такива уреди са вманиачени и следят през минута колко харчи? [emoji3][emoji3]

    Натискай копчето и нека климатика ти робува, а не обратното.

    Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
    Gena_bs, Aleksandars и rosswen харесват това.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2017
    Мнения
    2,658
    #1043

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Погрешно разбирате минимума. Идеята не е да стопли със 100W, идеята е ако няма нужда да си намали компресора толкова, че са покрие загубите.
    Есен/пролет е често срещано - дневна +12..+15° и нощната пада на -2°, стените са акумулирали доста топлина и просто не е нужно нещо наречено инверторен климатик да почне да бълва и отдава 1500W и тръгни спри през 5мин..10мин.
    Нали точно това е идеята- еднакви по площ помещения имат различни топлозагуби и инвертора трябва да се нагоди по тези топлозагуби.
    П.П.
    Миналата зима не беше зима, а нещо необичайно, но по миналата след модването дайсейкая не изключи цяла зима. Е, може да е оффнал няколко пъти, и вече съм видял какво е да имаш инверторен климатик и конвенционален.
    Колега Миланов , мен ми е важно освен "да покрива топоозагубите" да ми осигурява и комфорт . На 200 вата под 0° като лежа на спалнята се усеща хладно течение в стаята (18м2) в къща с изолация (но три външни стени) , колкото и да е слаб дебита на първа степен.
    Сега , аз съм в къща пода е паркет върху бетон , ти си в панел и те топлят отвсякъде . Разликата е , че може би аз на твое място бих ползвал парно или конвектори , а стенните климатици по предназначение - за охлаждане.
    Зимата като вдигне на 400вата , пред климатика в периметър около 5кв.м. пода е топъл , а в стаята температурата е оеднаквена. Освен това често всички врати в къщата са отворени щото децата са малки и не затварят. За мен това е най-евтиния вариант за отопление и ме устройва (за сега). На 100 вата не виждам да се получи при мен фокуса дори на +2. най-малкото няма да ме устройва хладното течение защото посоката на студения въздух е само една надолу където лежа на спалнята.
    Няма универсална машина да угоди на всеки. Пазара избор има . Тази зима например мисля в детската 13кв.м с двойна изолация да пробвам с конвектор през ноща и климатик през деня.

    Изпратено от моят SM-M215F с помощта на Tapatalk
    kantonaa1, rosswen и Palev харесват това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2015
    Мнения
    6,492
    #1044

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Щом на 200W усещаш течение значи трябва да се барнат и степените. Аз като казвам 100W или 200W не го разбирайте праволинейно. 200W при външна -5° дава едно топлоотдаване, 200W при +12° външна дава съвсем друго топлоотдаване.
    В сервизните на тошибите има една функция куул драфт или нещо подобно, т.е да не усещаш струята хладна. Като топлообменника стане с по ниска температура от необходимото турбината намалява оборотите.
    И тук май имаше нещо подобно, но явно не е доизпипано.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1045

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Много добре си е изпипано даже. Управлението на турбината при Хеви си е перфектно. Заповядай да видиш как 60-ката може да засрами много 20-ки. И при средния клас намаля много оборотите, когато падне на ниска консумация/температура на топлообменника. Не спря да се дъвче това покачване. От години всички знаят за него и е писано 1000 пъти едно и също. На който не му харесва, да си взима друг климатик. Непрекъснатото мъмрене на едно и също, от хора, нехаресващи модела, с нищо не помага на никого. Само се съсипва темата.
    Този пост е редактиран от rosswen; 19-08-21 в 15:38.
    Aleksandars и tony34al харесват това.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #1046

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Всичко е въпрос на софтуер.
    Толкоз не могат да си платят ли?
    Не искат ...
    Знам как е.
    Искам да направя продукт перфектен, споделям недостатъците, които трябва да се оправят, но не срешам съмишленици.
    Отговаря ми се "за тез пари кво искаш?" Искам кат дам 2-3бона да си реша отоплението, не да се вкарвам в нови филми.
    Вентилатора да е с 3 режима: Ауто -според темп. на стаята, Фиксиран- твърда скорост и Топлообменник - според темп. на топлообменника.
    Покачване на минимума - да, не.
    Темп. на струята - по-топла, стандарт, по-хладна.
    Примерно.
    Вентилатор общо: по-ниски обороти, стандарт, по-високи.
    Режими: няма ме-(максимален СОР,ЕЕР), стандат, комфорт.
    bobivg и milanov харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1047

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нямам нищо против покачването на минимума при ЗС. Он/офф не се разбира и не пречи изобщо, поне за мен е така. Харесва ми осезаемо топлата струя. Единственото, което не ми харесва и заради което не си взех такъв за спалнята, е дефроста на он/офф цикли. Ама и това вече 100 пъти е дъвкано.
    Този пост е редактиран от rosswen; 20-08-21 в 09:25.
    Mig82 одобрява това.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2015
    Живее в
    Бургас
    Мнения
    102
    #1048

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нямам ватметър и незнам какви са МИН и МАКС ,факт е ,че винаги е духал топло през зимата(имам много кекава жена,която не се е оплакала,че и е студено),а за дефростите -имало е дни ,където не съм засичал нито един дефрост(даже си помислих ,че нещо не е наред с машината),и дни дето през няколко часа пъшка, все едно ще ражда...ама това е заради условията в Бургас-висока влажност и силен вятър от към морето.Сметки за ел.енергия по- големи от 80лв не съм плащал в най-студените месеци,но сме санирани и нямам външни стени.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2016
    Живее в
    София
    Мнения
    2,536
    #1049

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Вчера на Хевито за първи път му обърнах внимание как работи при охлаждане.
    И 35-цата и 25-цата бяха настроени на 25гр. с фиксиран вентиалтор на 2ра степен.
    След повече от 1ч. работа и достигане и подминаване на зададената темп.( поддържаха около 24.3гр. в помещенията), продължиха да работят без прекъсване и промяна в скоростта на вентилатора още 2ч., като единствено темп. на струята беше станала приятно хладна, след това ги изключих, но предполагам, че щяха да си бичат така до сутринта.
    Mig82 одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1050

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Rakeem Виж публикацията
    Вчера на Хевито за първи път му обърнах внимание как работи при охлаждане.
    Какво стана с дистанционното?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе