Страница 162 от 185 ПърваПърва ... 112152160161162163164172 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,416 до 2,430 от общо 2773
Like Tree1724Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    100
    #2416

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Точно тая графика бях гледал и съм запомнил -2 ,ама при мен е по-скоро +2. За дефроста - имам чувството ,че го прави по градуси и по часовник - точно на 4,3 или 2 часа при абсолютна чиста пита. При леко заскрежена - на час. Миналата седмица 3часа го брули снега и заприлича на снежен човек и тва чудо не благоволи да се самопочисти. И все пак предпочитам дефрост по 1 минута на 2 часа , отколкото 10мин да си грее него си от време на време.

    Цитат Първоначално публикувано от tony1976 Виж публикацията
    Ние сме в ново строителство - Пловдив , уж изолация това - онова, не сме на първи или последен етаж, но имам огромни френски прозорци в ъгъла и тия 28кв.м. може би му идват много на 35цата, че все ми се струва хладно

    п.п. и никакво Tapo, само Shelly
    Е че то в Пловдив ако се оплачеш ,че ти е студено , ела в село Банско , да видиш тая 12ка как отоплява 50кв.м. с прозорци над 10кв. За да ти е топло му задаваш да ти е топло - тоест цъкаш с дистанционното нагоре градусите и не ги пипаш. В момента , в който ги стигне и темперира , ще почне да работи на минимума и да харчи малко. За мен комфортната температура е 24-25гр - и зиме и лете.
    tony1976 одобрява това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #2417
    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    Точно тая графика бях гледал и съм запомнил -2 ,ама при мен е по-скоро +2. За дефроста - имам чувството ,че го прави по градуси и по часовник - точно на 4,3 или 2 часа при абсолютна чиста пита. При леко заскрежена - на час. Миналата седмица 3часа го брули снега и заприлича на снежен човек и тва чудо не благоволи да се самопочисти. И все пак предпочитам дефрост по 1 минута на 2 часа , отколкото 10мин да си грее него си от време на време.



    Е че то в Пловдив ако се оплачеш ,че ти е студено , ела в село Банско , да видиш тая 12ка как отоплява 50кв.м. с прозорци над 10кв. За да ти е топло му задаваш да ти е топло - тоест цъкаш с дистанционното нагоре градусите и не ги пипаш. В момента , в който ги стигне и темперира , ще почне да работи на минимума и да харчи малко. За мен комфортната температура е 24-25гр - и зиме и лете.
    Явно сте с добра изолация, а как настройвате вентилатора - желюзите съм ги дал на 3д ауто.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    100
    #2418

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    3д ауто е някаква функция , която за 15 минути вдига разхода и раздухва топъл въздух

    иначе клапите горе долу 45градуса , и само напред , докато ме няма и нощно време 3та степен на вентилатора ( реално е 3та ниска , тъй като работи на минимума ) , иначе втора степен докато съм на етажа.

    А иначе специално за изолацията - установил съм ,че на тавана помага най-много - без значение фибран или картон с вата. В апартамента разхода за отопление ми падна с близо 30% след като сложих фибран на тавана - реших ,че няма да топля комшиите и за някой лев фибран и 3-4 отпуска преди 10на години опаковах тавана, пък те почнаха да се оплакват ,че е застудяло .

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,948
    #2419

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ами то е всеобща тайна, че най-големите загуби са от тавана и прозорците.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    20
    #2420

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз по-скоро явно не успявам да го настроя. Беше намален на 19градуса п/з нощта - ставам и му давам 23градуса(вент 2степен и 45градуса желюзи), но за 1 час направи 20 градуса и взе да се мота там с прохладна струя. Смених режима на 3д ауто и вентилатора на 3 степен и едва сега взе да духа повече и да вдига още градусите над 20, а отвън е 7градуса все пак!!!

    п.п. Дописвам 1 час по-късно - на 3степен на вент-а изпълни желанието ми за 23гр., но тази степен е доста шумна, явно с Fan Ауто 1 и 2 степен не успява да достигне желаната температура и то при 6-7градуса отвън - странно
    Хубава неделя на всички!
    Този пост е редактиран от tony1976; 03-12-23 в 08:08.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    100
    #2421

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Точно тоя климатик го имам от скоро(пролетта) и аз също съм в режим на разучаване в отопление, та малко го ръчках откакто застудя и установих ,че режим ауто не става - постоянно работи на 1ва степен. В апартамента съм с АП50 и там такива драми няма на ауто , но он/оф-а си го има. Ама там не се задържам вече ,та други му плащат сметката - доста по-лакомо е МЕ-то от хевито.

    Менене на градуси също не е добра идея - не харчи по-малко и само се шашка. Задай му едни градуси и денем и нощем и не го пипай - но градусите трябва и да са малко повечко.При мен за да направи 24 , трябва да му задам 26 при датчик вътре или 23 при датчик отвън - за момента датчика е навън и работи доста комфортно - Току що погледнах ап-а не е изключвал от 2 през нощта - предполагам като влезе слънце през прозорците ще почне да изключва.

    Ако темперира и работи и втора степен ще е ок , но реално аз заради това ти писах по-горе ,че го оставям на 3та като ме няма и посред нощ ( в другата стая е и не го чувам) - заради по-доброто разнасяне на въздуха. Отделно 3та има 3 степени - мени си ги само според разхода и 3та ниска ( когато вече е на минимума) не нито шумна, нито духа много - реално е малко над втора. То затова и он/оф-а е некомфортен - защото раздухва на по-висок вентилатор.

    А иначе външния датчик го опакова външно само за проба и въпреки ,че тая нощ беше минус ( даже и в момента е -1 ) не е качвал минимума нито е дефроствал и поддържа 250в почти постоянно. Ще го гледам няколко дни и ще мина на опцията фибран и в коша

    За момента това са ми наблюденията - може и да се променят - все пак инженер човек каквото и да му дадеш все ще го човърка

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2422

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията

    А иначе външния датчик го опакова външно само за проба и въпреки ,че тая нощ беше минус ( даже и в момента е -1 ) не е качвал минимума нито е дефроствал и поддържа 250в почти постоянно. Ще го гледам няколко дни и ще мина на опцията фибран и в коша

    За момента това са ми наблюденията - може и да се променят - все пак инженер човек каквото и да му дадеш все ще го човърка
    Poco, къде се намира външния датчик и как се стига до него?

  10. Member
    Тук е от
    May 2006
    Живее в
    Поморие
    Мнения
    183
    #2423

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от tony1976 Виж публикацията
    Аз по-скоро явно не успявам да го настроя. Беше намален на 19градуса п/з нощта - ставам и му давам 23градуса(вент 2степен и 45градуса желюзи), но за 1 час направи 20 градуса и взе да се мота там с прохладна струя.!
    Ами съвсем нормално си работи в случая, ако термометъра ти е на метър и нещо от земята. Ако искаш да стане 23, задай му 26 и си готов...нищо няма да му стане на климатика, само ти ще се стоплиш ! Или и ти си от тези дето мислят "Ама аз защо съм дал толкова пари, щом не прави точно толкова градуса, колкото му задам "

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    100
    #2424

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    външния е отзад на външното тяло - горе в ляво в една решетъчна пластмасова кутийка , но реално той не е проблем - върши си работата . Просто при мен заради добрата изолация и по-топлото време навън може би ми играе номера в момента в , който леко застудее - вдига минимума и почва да офи тъй като вътре е топло ,а пък то работи като за студено - пък аз обичам да си човъркам и като нищо събота да пробвам с фибрана

  12. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,312
    #2425

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Не се мъчете. Само си губите времето.
    Проблемът е софруерен и по точно в хистерезиса на вътрешния датчик. Много е малък 0,5 градуса.
    Ако някой успее да го флашне и да го промени от 0,5 на 1-1,5 или 2 машината ще заспи.

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    470
    #2426

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не се мъчете. Само си губите времето.
    Проблемът е софруерен и по точно в хистерезиса на вътрешния датчик. Много е малък 0,5 градуса.
    Ако някой успее да го флашне и да го промени от 0,5 на 1-1,5 или 2 машината ще заспи.
    Мимо, така и не ми отговори как се справя ZS-W-то ти в 21 кв. Подсещам те ако имаш желание да го направиш

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,312
    #2427

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Мимо, така и не ми отговори как се справя ZS-W-то ти в 21 кв. Подсещам те ако имаш желание да го направиш
    Помислих, че въпроса е риторичен понеже съм писал много пъти.
    Топли, работи като конвенционалка, прави си дефрости на всеки час, от време на време му бая с дистанционното да му развъртя турбината, чува се цъкащ звук от турбината на ниските обороти.
    Абсолютно същата работа като 20-ката в 13м2.
    Ей ти графика от вчера след обяд до тази сутрин. Сам си прецени.
    Пробвай да преброиш дефростите а ако успееш да преброиш ОН-ОФФ циклите, печелиш брошка с Гойко Митич.
    П.с. в темата за подовия Дайкин съм пуснал графика с дефростите на машина с кофти дефрост алгоритъм за същия период.
    На коя църква да се моли човек не знам
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mimojef; 05-12-23 в 17:53.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,948
    #2428

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Мимо, защо сравняваш климатици със 700лв разлика и обобщаваш за Хеви, според средния им клас? Все едно да правиш заключения за Дайкин и Уруру, по Сиеста или Сенсира. Моето Хеви има хванати 2 дефроста за 8 дена, при условие, че прекарвам по 12 часа под него.

    П.п. Сам си си отговорил за дефростите на час и нещо. Вижда се дори и по графиките дори, че на 10 офф-а ти прави дефрост. Но това си е описано в сервизното и си следва логиката, за разлика от други марки. Спомняш ли си, когато го беше накарал да не изключва и много продължително време нямаше дефрости? Айде накаракй Дайкина така.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-12-23 в 18:18.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    100
    #2429

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    абе не ми разправяйте ,че човъркането не помага - помага и то доста . Ако имах достъп до кода , по-културно щеше да стане , ама след игра с датчиците - това е резултата . За момента има офове , когато е слънчево - вчера изключи за близо 3 часа ( западно с големи прозорци) и после он/оф докато тръгне.

    Иначе картинката е следната - вечерта към 11 почва да офи - няма логика , към 1-2 прави контролен дефрост и така до другата вечер. На графиката се вижда контролния и двата истински сутринта - имаше си скрежец като станах. Цял ден не съм в къщи , та не съм пипал дистанционно

    Прикачени изображения Прикачени изображения
    bobivg и rosswen харесват това.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,312
    #2430

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Росене я се загледай хубаво в графиката.
    Това на 5 даже на места на 4 ОФа къде е описано в сервизното.
    А и никъде в сервизното не е описано че тези климатици са програмирани да работят 3/5. То и минимума трябва да се покачва чак на -2 ама ядец.
    Значи ако бяха в сервизното да напишат на "час дефрост" машината щеше да е калпава. Обаче нали са го написали на 10 офа дефрост значи е супер. Нищо,че ги прави на 5 офа.

    Ако успееш да го накараш да работи 6 месеца без да офи може и един дефрост да не видиш. Обаче как се постига това никой не е написал.
    Аз мога да направя МЕГА климатик който никога не размразява през зимата. Стига да го накараш да вари яйца в тенджера. Как? Това си е ваш проблем

    Това, че Дайкина е със 700 лв по скъп не променя факта, че е с кофти алгоритъм и въпреки това се справя по добре от това нещо за което витаеше мит, че е СУПЕР машина.
    Как имала нисък минимум, как имала висок максимум, как не размразявала за щяло и нещяло, как бил перфектен за парите си.
    Пълни глупости.
    Не ги сравнявам. Просто го споменах. То няма място за сравнение.
    Мога да го сравня и с МЕ АП и ГЕ, които също трябва да са по калпави от конкретното МХИ.
    И пак нещата са в ущърб на МХИ-то въпреки, че начинът им на работа е доста сходен.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе