Страница 160 от 180 ПърваПърва ... 110150158159160161162170 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,386 до 2,400 от общо 2689
Like Tree1644Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2386

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от fantoms Виж публикацията
    Да се "похваля" и аз като нов собственик на 25ZS-S.
    Работи в 20 м2 стая. 5 градуса външна температура.
    Тръгва, работи на около 460W и оффва.
    ти май махна Хитака .. само че Хитака при 5° може и на 100 вата да работи ,ще ти липсва ми се струва ..

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #2387
    Цитат Първоначално публикувано от Torero Виж публикацията
    Това го пробвах вече но резултата е същият.В упътването гледам че пише “If firmware update is disabled, the button is not enabled” и се чудя дали не е е от това и как въобще може да се разреши или забрани ъпдейта.
    От 2 дни и при мен е така. Няма ъпдейтване на тези модули и на двата климатика имам. В същата мрежа, от друга мрежа и няма никакъв резултат. Пробвам вече 2 дни по няколко пъти и не ми се получава. Да подчертая не пречи на работата на wifi модула, просто е дразнещо.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    88
    #2388

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Два бързи въпроса:
    - забелязвам ,че след продължителна работа климатика си прави дефрост - контролен явно - точно на 3тия или 4тия час - без да е офф-вал, а понякога не го прави . Общо взето обръща , вдига до 900 вата , стои 5-10 секунди и оттам нула и пак обръща. Температурите са още плюсови, по тялото няма и помен от скрежец. Дразни ме , тъй като явно изстудява датчика , който още не съм преместил , съответно почва да работи на по-висока мощност , след 5-10мин се усеща и почва 4-5 пъти он-оф докато пак си влезе в ритъм. Съответно след дефроста просто си поигравам с дистанционното да не изпада в това положение

    Нормално ли е това поведение , тъй като чета манюала , не видях подобно условие и ми стана интересно. За момента го лекувам ,ако се сетя , като просто изгася климатика и ги включа след 5 мин - след продължителна работа 2-3-4 часа - ако се сетя. Скреж до сега не съм виждал по външното тяло - ще видим кат застудее.

    - Сложил съм на дистанционното опцията silent - да не се развърта ненужно. Понякога обаче при стартиране ( първо за деня , тъй като нямам нужда от целодневна работа ) отива на 1400+ вата и после си пада до нормалните 600 и после надолу като развърти. Това някаква софтуерна особеност за развъртане на компресора ли е или има друга причина да го прави - тук просто любопитство.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2389

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Вчера имах път към племенницата и реших да видя седмичката какви ги върши при температура малко над нулата. Външна температура +1 , +1,5 градуса. Валеше мокър сняг.
    Изненада нямаше 5 на 3.
    Махнах изолирбанда, който бях намотал миналата година на датчика за вътрешна температура, защото нямаше ефект или по скоро беше е минимален. Направих модификация известна в научните среди с термина "Сополмод"
    За по новите потребители ще обясня накратко какво се крие под термина "Сополмод" и техническата интервенция за него.
    Представлява премахване на черното капаче зад което се връзва електрически климатика и изваждане на температурния датчик за вътрешна температура също се намира там.
    Датчика се измества колкото позволява кабела и се притиска леко с капака.
    Като се погледне климатика отпред, датчика стои като увиснал сопол от лицевата му част. От там идва и техническия термин на модификацията. За онагледяване прилагам снимка.



    Ефект имаше от сополмод-а при тези условия и реших за сега да не слагам изолация на датчика. Климатика започна да работи постоянно с 200W консумация при настроена температура 20 градуса и автоматичен вентилатор. Спирах го 2-3 пъти умишлено. След пускане влизаше в режим отново без допълнителна намеса.
    Знам, че не трябва да се радвам много, защото това равновесно състояние е много близко до външна нула и много близко до покачването на минимума.
    mimojef, stiv13, zxc0 и 3 други харесват това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    88
    #2390

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    При мен в събота работеше цял ден без да офва - нещо подобно е на твоя мод , обаче днеска се скъсва да офва , като причината е ясна - вдигнал е минимума заради студа , топлозагубите ми са малки и при зададени 25гр , вътре е 26 и офва - няма начин . За сметка на това през нощта не направи нито един оф и само 3 дефероста - яката студ ,сняг , влага - абе ужаст условия , пък аз се поизпотих от жегата - чудех се дали не стана да го изключа .

    Тая 12ка все повече ме радва , само дето не мога да схвана дефростите - контролни си ги прави през определено време при абсолютно чиста пита , ама за сметка на това вчера 3 часа го гледах цялото набито със сняг ( със сигурност и и лед отдолу ) и не направи дефрост - тоест направи след 3 часа истински, не контролен, и за 3-4 минути лъсна всичко.
    rosswen и Palev харесват това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2391

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Добра и приятна машинка е ZS. Работи меко, в същото време се справя без проблеми с по-сериозните метеорологични условия.
    frick одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    80
    #2392

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Вчера имах път към племенницата и реших да видя седмичката какви ги върши при температура малко над нулата. Външна температура +1 , +1,5 градуса. Валеше мокър сняг.
    Изненада нямаше 5 на 3.
    Махнах изолирбанда, който бях намотал миналата година на датчика за вътрешна температура, защото нямаше ефект или по скоро беше е минимален. Направих модификация известна в научните среди с термина "Сополмод"
    За по новите потребители ще обясня накратко какво се крие под термина "Сополмод" и техническата интервенция за него.
    Представлява премахване на черното капаче зад което се връзва електрически климатика и изваждане на температурния датчик за вътрешна температура също се намира там.
    Датчика се измества колкото позволява кабела и се притиска леко с капака.
    Като се погледне климатика отпред, датчика стои като увиснал сопол от лицевата му част. От там идва и техническия термин на модификацията. За онагледяване прилагам снимка.



    Ефект имаше от сополмод-а при тези условия и реших за сега да не слагам изолация на датчика. Климатика започна да работи постоянно с 200W консумация при настроена температура 20 градуса и автоматичен вентилатор. Спирах го 2-3 пъти умишлено. След пускане влизаше в режим отново без допълнителна намеса.
    Знам, че не трябва да се радвам много, защото това равновесно състояние е много близко до външна нула и много близко до покачването на минимума.
    bobivg температурата от 22,3 гр. на дигиталния термометър е при настройка на климата на 20 гр. по дистанционно и след "сополмода" ли?

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2393

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Да, то винаги измерваната температура при климатика е с няколко градуса по-висока от задънената, няма общо с мода.
    Производители задават няколко градуса по-висока температура в режим на отопление, защото на нивото на хората ще е по-ниска от тази която датчика отчита горе до тавана.
    rosswen одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    88
    #2394

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И като съм почнал с въпросите без отговор - някой правил ли е мод на датчика на външното тяло ? Интересува ме да "вдигна" температурата с 4 градуса - гледах някакви схеми - резистор 3 или 4к би трябвало да ми свърши работа - ама тва по схеми , ако някой го е правил нека да каже какво е използвал. Другият вариант е да го напъхам в някакъв стиропор.

    Причината да питам е в предния пост - вдигна минимума (400в + ) твърде рано според мен , прегря етажа (изолацията си казва думата) и започва да работи он-оф насред студа, докато над +2 си работи чудно малко над минимума от 200в и си поддържа температурата . Та ако го излъжа ,че не е -2 , а +2 поне за моя случай ,ще ми свърши идеална работа.

    И още един въпрос - как да се отпиша от тая тема ,че ми писна да трия съобщенията от пощата - има линк там , който ми дава ,че успешно съм се отписал , ама на другия пак идва ,че някой спамер е добавил мнение . Добре ,че поне е на спамерския мейл , та не е проблем.
    bobivg и HiDefinition харесват това.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2395

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Това с лъгане на външния датчик, за да чете по-висока външна, е играно. По-елементарно е да мушнеш направо покрай компресора. Върши работа за покачването на минимума, но идва проблема с дефростите. Тъй като отчита по-голяма разлика във външната темп. и тази на топлообменника, го кара да влиза много по-бързо и често в дефрост.

  13. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #2396

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Най хубаво е да си го направи с потенциометър и да си го врътка както си иска. Кеф ти нисък минимум, кеф ти рядък дефрост. Въпреки, че дефростите им са достатъчно на гъсто и без мод на датчика.
    Най добре да мине на Дайкин или на Мидеа като по евтин вариант.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #2397

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Миланов, ти ли си ?

    Определено дефростите при тези машини не са често явление или без нужда.
    В събота най-натовареният от всички спря само веднъж за 10-12 минути при положение, че снега му се набиваше в питата в комбинация с ураганен вятър.
    Mega одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2398

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    И като съм почнал с въпросите без отговор .......
    Тоз младеж е направил това което искаш.
    Виж и предходния му пост в темата.
    Poco одобрява това.

  17. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,124
    #2399

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    ambient temp и defrost трябва и 2та да се "стоплят" еквивалентно с 5° примерно ,за да се запази дефроста както и минимумите докъм -5 което ще е достатъчно

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #2400

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    А лятото какво се случва, климатика почва ли да си мисли, че се намира в Етиопия?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе