Страница 165 от 180 ПърваПърва ... 115155163164165166167175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,461 до 2,475 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    444
    #2461

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Човек ако чете редовно небивалиците на някои хора из форума, може и гадже да не успее да си хване. А относно консумацията 6 кW,Лев и петдесет, за 25 градуса е добра сделка,надали с друг вид отопление е възможно да се постигне за същите пари.
    Mega и rosswen харесват това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2462

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аз ако съм на колегата който се чуди, бих заложил на ЗТЛ. Може поне конструктивно да са по издържани от ЗС и да не им тракат турбините.
    Пък и софтуера може да е пипнат към по добро.

  4. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #2463

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Тази пръчка за 2к лв е с външно тяло на ZSP. Което пък тежи, колкото китайските цепеници за 500лв.
    Mega и rosswen харесват това.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    26
    #2464

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    Човек ако чете редовно небивалиците на някои хора из форума, може и гадже да не успее да си хване. А относно консумацията 6 кW,Лев и петдесет, за 25 градуса е добра сделка,надали с друг вид отопление е възможно да се постигне за същите пари.
    25 задание, но не ги достига според мен и термометъра . Работи он/оф. При 26 задание миналата седмица, цяла седмица не изключи, в стаята беше 23, вентилатор ауто. вратите си бяха отворени през цялото време.

    В другата стая пък си работи он/оф постоянно, без значение, че заданието е 21-22, а в стаята е 23.

    Иначе, трябваше да ви послушам и да взема 20+25, вместо 2х25. но реших да се презастраховам :D

    Бях насочил да духа настрани, но ме дразни, че при всяко включване и изключване се чува как мести клапите.

    Под икономичен имам предвид спрямо друг климатик.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    36
    #2465

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    И така, бях спрял парното в стаята с SRK 25-ца да го тествам. От петък насам т.е няма цели 4 дни на ниска степен или auto, турбината започна да издава цъкащ/тракащ звук. На висока степен го няма защото не се чува от по-високите обороти. Закачен е абсолютно центрирано на стената, стойката е с 5 дюбела симетрично разположени, не е усукано тялото ако това се предполага. Като погледна турбината си играе.
    Сега, не ме дразни толкова много като в момента дори не ползвам тази стая но какво да правя? Да го оставя още седмица или две да си работи и да видя дали ще се оправи или да звъня на вносител или фирмата доставчик и да им кажа да си оправят техниката?
    При другият 24 LFCC Fujitsu имаше цъкащ равномерен звук в началото но после изчезна. Достатъчно технически грамотен съм ако ми покаже някой как се смазва втулката да си я смазвам от време на време но не мисля на машина на 4 дни да го правя като цяло.
    Като изключим това, поддържа абсолютно точно зададената температура а външно тяло все едно няма, толкова е тихо.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2466

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от Mas7aK1lla Виж публикацията
    Достатъчно технически грамотен съм ако ми покаже някой как се смазва втулката да си я смазвам от време на време но не мисля на машина на 4 дни да го правя като цяло..
    Не си хаби греста. проблема не е в суха втулка. На колеги по някога им се оправя след смазване, но просто са имали късмет при последващото сглобяване и са улучили положение на кривата турбина при което тя да не опира в корпуса. Не след дълго паянтовата сглобка отново увисва и "втулката" пак започва да трака.
    Възползвай се от гаранцията и сменяй турбини докато улучиш качествена.

    Цитат Първоначално публикувано от nanook Виж публикацията
    Под икономичен имам предвид спрямо друг климатик.
    В сравнение с друг климатик НЕ

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2467

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    са улучили положение на кривата турбина при което тя да не опира в корпуса. Не след дълго паянтовата сглобка отново увисва и "втулката" пак започва да трака.
    Рано рано, вицове.... Весели празници!
    Alexi, bobovo, Stoqnov Veselin и 2 други харесват това.

  10. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2468
    Цитат Първоначално публикувано от Aleksandars Виж публикацията
    Рано рано, вицове.... Весели празници!
    Той самия модел е голям виц.

    Гледам и ти не ги препоръчваш на последък.
    Сигурно са ви побелели главите да търчите по гаранции.

  11. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #2469

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Глупости.....

    Изпратено от моят Mi Note 10 с помощта на Tapatalk
    jtj, rosswen и Boooom харесват това.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    92
    #2470

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    още един въпрос от мен

    последните 10на дена условията при нас са меко казано отвратителни - мъгла по 15часа на ден и температури макс 2-3гр за няколко часа , посред нощ -7 -8 , та дефростите са доста чести.

    Външното тяло почва да си заприличва на буца лед с камара висулки отдолу и отворите за отичане са замръзнали всичките , като по тавата под вентилатора си има и един слой лед. При дефрост се отпушват от топлината и реално се отича , но част от водата си остава.
    С топла водичка оправих всичко днес след работа , но се замислих дали няма да е зле да пробия с винтоверта допълнителни отвори за отичане или няма файда ? Съответно ако го направя дали няма да компрометирам здравината на тънката поцинкована тавичка и да се появят странични шумове . На терасата на подова стойка е , така че достъпа не е проблем и реално мога събота/неделя при топло време да помагам с вода ако дадете съвет да не пипам

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2471

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане








    Poco одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2472

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Абе Няма скука тука.

    Колега, не се занимавай със свредели, пили, пробиване на дупки в ламарина. Ще вземеш да пробиеш топлообменника или по лошото да се порежеш? Викай някой техник да ти монтира един нагревател с копче и си го включвай в такива случаи да ти размрази тавата.
    Интелигентна работа.
    Росен не го гледай. Той вече е изпечен шлосер.
    Този пост е редактиран от mimojef; 19-12-23 в 19:54.

  16. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    444
    #2473

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Днес след работа от 17:30 до сега 19:40 настройка на ДУ 24 и отворени врати и трите машини не са правили ОФФ. Навсякъде една изключително приятна, мека и равномерна топлина.Навън е много гъста мъгла и температура около нулата.Достигната температура от 23 градуса във всички стаи.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2474

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Може и с нагревателче в тавата. Сигурен и безобиден метод. Може и без копче да е, има си с вграден термостат, който включва нагревателя под +3гр.



  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2475

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Те всичките са с термостат.
    На моите термостата се включва под 0. Ама не винаги има нужда от нагревател и за това +копче. Моите не съм ги включвал никога. Само за проба.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Те всичките са с термостат.
    На моите термостата се включва под 0.
    Всъщност може и под +3 да се включват щото сега навън температурата е +1.8 и като щракна копчето консумацията се вдига със около 70 вата.
    Бях останал с впечатлението, че са за под нулата.
    Този пост е редактиран от mimojef; 19-12-23 в 20:09.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе