Страница 173 от 182 ПърваПърва ... 123163171172173174175 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,581 до 2,595 от общо 2728
Like Tree1680Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    98
    #2581

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Добре сте вие - при мен от посред нощ е по часовник на 35минути - пропуск няма - и ще си го изкара до обяд така

    Ама поне разбрахме ,че до -16 с мъгла си топли до 24гр

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2020
    Мнения
    74
    #2582

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Каква е консумацията при тези температури ? Ако турбината е на 1-2 степен, не се учудвам, че в тези условия се е побъркал от дефрости.

    -16 с мъгла е сериозно изпитание за всяка машина.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    8
    #2583

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    При мен вечерта 35zs дефростваше на всеки час при чист ТО. Вентилатора и на 2ра степен и на 3та пак същото. Консумация 400-500 вата на 23 градуса, 20zs нито един дефрост за същото време при същите настройки. Не знам на какво се дължи тази разлика и дали има проблем с 35-цата

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    98
    #2584

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    проблем едва ли има - според мен са направили някаква промяна с W2 серията , тъй като по-отдавнашните ползватели не споменават за подобни недоразумения, но пък там други драми бол

    иначе разхода не е много - даже се учудих - около 600в се върти - реално вдигна и втория минимум и според мен оттам тръгнаха и дефростите, но сутринта питата си се обледяваше доволно - тоест не беше суха

    турбината иначе е на 2ра степен - на 3та прекалено много се развърта след дефрост и не се спи така

  6. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2019
    Мнения
    42
    #2585

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Дойдоха днес от фирмата да видят това "цъкане" на 25-цата. Отвориха го, втулката нямаше грам грес, все едно беше измита и подсушена. Сложиха грес, сглобиха и сега е тих. Казаха, че ако пак стане, нова втулка. Казах им, че трябва нова турбина направо ако пак почне да "разцъква". Не го ползвам много сега, че съм пуснал парното обаче го оставих да работи и да видя дали пак ще има шум. Тих е за момента но до кога, не знам. За топлене, топли много иначе.

  7. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,310
    #2586

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от HRS9 Виж публикацията
    А и ти на себе си и на това което виждаш ли вярваш или на всезнайковците?
    Аз съм от многознайковците И не щото съм прочел пет поста в който се твърди, че ZS-W е много шукаритетен климатик, а щото си следя климатиците с програма за мониторинг и много добре знам кой как работи. С две думи, не голословнича.
    Ако нямах Home Assystant спокойно можех да си ръся постове с твърдения, че моите МХИта не са дефроствали нито веднъж тази зима.
    И реално е така. Аз лично не съм хващал нито един дефрост от тези машини. По простата причина. че почти не влизам в тези стаи.
    Ако някой ми покаже графики по различни от тези които ще публикувам по долу, ще се съглася, че има вероятност тези МХИта да са като САЗДЪРМАТА от съвремието. В смисъл, не можеш да си купиш две еднакви на вкус САЗДЪРМИ дори и да ги произвежда един производител.
    До тогава за мен са под общ знаменател. Хората да си преценяват дали да вярват на графиките или на "Една Жена Каза................"
    Ето ги и графиките. ОН/ОФФ предимно плюс дефрости средно през 45 мин.


    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от mimojef; 22-01-24 в 23:02.
    espace и bobivg харесват това.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    4
    #2587

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Здравейте, аз също съм от 3 години вече с Heavy Premium 12BTU, като го използвам в къща на 1-ви етаж в стая 24 кв. без изолация с две външни стени и 2 прозореца с дървена дограма, като климатика винаги си върви на 24 градуса на 2-ра степен вентилатора и на термометъра показва 24...25 градуса, тоест ги постига. Забелязах, че като е на Auto и влиза редовно в on\off а на 2-ра степен на вентилатора си върви коректно без да влиза в on\off.... Графиката е от тази сутрин та до сега, като върви сега средно на 500..550W като не знам много ли е, малко ли е или е нормално.... Пролетта ще му викам монтажника за да му направи профилактика, а забелязах, че тръбният път е около 1 метър и като идва мисля да го накарам да увие тръбния път на охлюв зад външното тяло и да го направи поне 3 метра и да видим дали ще има разлика, че всеки ми казва различно.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  10. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,778
    #2588

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Късметлия. Ако ще навиваш макарони за да ти падне разхода е безсмислено. Ако причината е шум да.

  11. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    4
    #2589

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Късметлия. Ако ще навиваш макарони за да ти падне разхода е безсмислено. Ако причината е шум да.
    Честно казано нямам проблеми с шума,забелязвам, че тази нощ е правил дефрости през 1 час, това предполагам не би трябвало да има връзка с тръбният път, а просто , че времето е влажно и студено.

  12. Novice
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    8
    #2590

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Вчера вечерта 35zs дефрост средно на 45мин., вентилатор и на 2ра и на 3та степен и на авто все така дефроства,а 20zs чак тази сутрин го видях да дефроства. Тръбния път и на двата е по около 2м., при дефрост се чува като изпъшкване и като къркорене на фреона и при двата, предполагам заради по-късия тръбен път. Тази сутрин 35zs го пробвах с включен режим silent и по време на дефрост развъртя до 916в., а след него до 823в. и постепенно свали на 480-500в.

  13. Novice
    Тук е от
    Jan 2024
    Мнения
    4
    #2591

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от neshev Виж публикацията
    Вчера вечерта 35zs дефрост средно на 45мин., вентилатор и на 2ра и на 3та степен и на авто все така дефроства,а 20zs чак тази сутрин го видях да дефроства. Тръбния път и на двата е по около 2м., при дефрост се чува като изпъшкване и като къркорене на фреона и при двата, предполагам заради по-късия тръбен път. Тази сутрин 35zs го пробвах с включен режим silent и по време на дефрост развъртя до 916в., а след него до 823в. и постепенно свали на 480-500в.
    И при мен е такова положението само където в момента консумацията е около 600...650W вероятно заради липсата на изолация, А за дефростите и при мен е долу горе така, явно това е някакъв алгоритъм което е малко странно при положение, че външното тяло не е заскрежено, а влиза в дефрост на 45 Мин както каза. При теб като влиза в дефрост изпуфква ли вътре, щото при мен изпуфква и започва да размразява, като някои път се чува все едно вода тече, вероятно това е заради малкия тръбен път.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    98
    #2592

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    не е заради малкия тръбен път - при мен е 7.5 м и така мощно си изпъшква ,че може да събуди и мъртвец - добре ,че не ми е в спалнята ( по-интересното е ,че има и случаи на напълно безшумен дефрост ) . Бълбукането също няма как да го избегнеш - но поне при мен не се чува кой знае колко.

    ако климатика си работи и ти харесва - хич не се занимавай да му удължаваш пътя ,че не се знае фреона колко ще го съберат и после колко ще сложат - тоест да не стане по-зле

    а иначе за дефростите - предния ден сутринта беше -16 - дефрости на 35мин ( толкова е минималното време ) , тази сутрин беше -11 и само 2 дефроста за цялата нощ . А иначе при около -5 си ги прави по часовник точно на 1 час дори и на суха пита. Логика абсолютно никаква.

    А тия дни като вдига и втория минимум и почва да работи 10/5 при положение ,че навън е -10 - луда работа . Иначе около и над нулата поне при мен няма он/оф - графиките са май в другата тема

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #2593

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Относно дефростите на 35мин. при -16гр. Под -15гр. външна на Хеви алгоритъма е да размразяват по часовник, в случая на минималното време - 35мин.
    Poco одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2018
    Живее в
    Хюстън
    Мнения
    450
    #2594

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Не че често, температурите падат под -15 ама тва е пълна тъпотия на 35мин. И при Diamond серията ли е така?

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,945
    #2595

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от HiDefinition Виж публикацията
    Не че често, температурите падат под -15 ама тва е пълна тъпотия на 35мин. И при Diamond серията ли е така?
    При голяма част от климатиците е така. При Тошиба и Фуджицу, това се случва при температура на външния ТО=-20гр., което почти няма разлика с външна температура -15гр. Аз лично не съм наблюдавал това явление никога, имам клими от Diamond серията от близо 7г.
    Този пост е редактиран от rosswen; 23-01-24 в 19:21.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе