Страница 177 от 180 ПърваПърва ... 127167175176177178179 ... ПоследноПоследно
Резултати от 2,641 до 2,655 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #2641

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Много добре си го е написал колегата - просто не четеш

    откакто се затоплило почва да цикли он/оф , колегата му прилага сопол мода и почва да работи равномерно и на минимума , Аз мога да потвърдя същото нещо - мода си работи - цял ден виси на минимума , изключвало е няколко пъти за дефрост през 4часа ( някъв контролен при мен)

    а относно ниските температури - при мен вдигне ли минимума (-2) , прегрява и почва да офи - обратно на всички пишещи - просто топлозагубите са малки и прегрява бързо , след -5 работи стабилно , а най-стабилно работи на -10 - тогава и дефрости няма . На -15 почва през 35мин контролен дефрост - и тая магария я видях преди няколко седмици , ама държи температура кучето
    bobivg, GLARYS, Lucky Acho и 2 други харесват това.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    12
    #2642

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията

    а относно ниските температури - при мен вдигне ли минимума (-2) , прегрява и почва да офи - обратно на всички пишещи - просто топлозагубите са малки и прегрява бързо , след -5 работи стабилно , а най-стабилно работи на -10 - тогава и дефрости няма [emoji106] . На -15 почва през 35мин контролен дефрост - и тая магария я видях преди няколко седмици , ама държи температура кучето
    Явно при теб топло загубите наистина са доста малки и след вдигане на минимума при -2 градуса ти доставя повече топлина в помещението отколкото загуби имаш.

    Като че ли решение при теб би дошло от това, ако можеш да излъжеш външния датчик да ти отчита с 3 градуса повече от колкото в действителност е. Така вдигането на минимума ще става при -5 градуса. Можеш да пробваш с нещо да изолираш малко датчика(например да го увиеш с нещо), но колко да го изолираш и с какво, това си е налучкване на принципа проба грешка.
    Най добре е да се измери с нещо. Както се казва: Само женски крак се мери на око, за всичко друго си има измервателен инструмент!

    Някъде по нагоре в темата някой също така беше споменал че иска да пробва да свърже съпротивление към външния датчик за да може той да отчита по висока температура. Не знам някой това дали го е пробвал.

    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

  4. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2643

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    С тези климатици е голям джумбиш.
    Няма скука.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #2644

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    С тези климатици е голям джумбиш.
    Няма скука.
    На мен пък ми е скучно защото моите климатици не си вдигат минимума при отрицателни температури и климатиците ми даже нямат сопол(мод)!

  6. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2645

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Не виждам ZS-W в подписа ти.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #2646

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от KanevT Виж публикацията
    Здравейте, през последната седмица две времето се затопли навън и моята 35-ца започна доста да влиза он-оф режим. При включване вдига на около 600 вата после не може да се успокой навреме и да започне да работи на минимума и пак се изключва и знате за тоя омагьосан кръг.
    Вчера направих сопол мода и да си призная работи доста по добре от колкото преди. Успява да си падне на минимума и си държи около 220 вата постоянно. Определено климатика работи по добре при по топло време.

    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
    На коя степен държиш турбината и на колко градуса е настроен, че успя да го "излъжеш" да падне на 200 вата и да ги държи, при условие, че ти е 35-ца, "набутан" в спалня, вярно, без изолация, ама и навън е вече по-топло....
    Този пост е редактиран от Palev; 15-02-24 в 11:34.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2647

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Не виждам ZS-W в подписа ти.
    Тази тема не е за котли, какви ги вършиш тук?
    Danzki одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #2648

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от KanevT Виж публикацията
    Като че ли решение при теб би дошло от това, ако можеш да излъжеш външния датчик да ти отчита с 3 градуса повече от колкото в действителност е. Така вдигането на минимума ще става при -5 градуса.
    Външния датчик е вече излъган с около 5гр с резистор още Декември - имах под ръка 39кома и го хакнах. Резистора е с копче , поради една подробност - под една определена температура мода не работи , поради това ,че делта Т между топлообменника и външния датчик влиза в положение условие за дефрост , тоест зимата 16часа беше ОН , 8 часа ОФ , иначе ме очаква дефрост през 35мин. Откакто се постопли е постоянно ОН.

    А като се постопли още и не ми трябва климатик ще го направя като хората - 60кома на външния датчик , 180кома на топлообменника - пак с копчета и би трябвало до около -6 да нямам проблеми и да работи на колккото трябва за да грее , а не да цикли 10/5 при -5
    Alexi, stiv13, rosswen и 1 други харесват това.

  11. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #2649

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    ще ги разцъкате тия премиум машинки ей ..

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    12
    #2650

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Palev Виж публикацията
    На коя степен държиш турбината и на колко градуса е настроен, че успя да го "излъжеш" да падне на 200 вата и да ги държи, при условие, че ти е 35-ца, "набутан" в спалня, вярно, без изолация, ама и навън е вече по-топло....
    Вратата към хола ми е постоянно отворена, така че 35-ца си ми е добре "набутан" в спалнята. И не случайно е монтиран точно срещу вратата. Еднакво добре си затопля и двете помещения.
    Държа го на 24 градуса и вентилатор на трета степен през деня, а през ноща е на втора степен.

    И като спомена че е топло навън, нали не очакваш при 15 градуса пак да работи на минимума без да оф-и. Разбира се при сериозно затопляне това е неизбежно.

    Държа да отбележа че с колегите с който сме приложили сопол мода не сме открили нещо революционно, просто сме подобрили малко равномерната работа на климатика в определен температурен диапазон. На климатиците нищо си им няма и ако не ви дразни он-оф циклите не ги барайте и си ги ползвайте със здраве. Ние просто обичаме да си ръчкаме нещата.

    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
    bobivg, Palev и HRS9 харесват това.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    12
    #2651

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията

    А като се постопли още и не ми трябва климатик ще го направя като хората - 60кома на външния датчик , 180кома на топлообменника - пак с копчета и би трябвало до около -6 да нямам проблеми и да работи на колккото трябва за да грее , а не да цикли 10/5 при -5
    Е значи знаеш какво трябва да се направи.
    Надявам се някой ден да разберем дали това е дало добри резултати.

    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Aug 2022
    Мнения
    440
    #2652

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от KanevT Виж публикацията
    Вратата към хола ми е постоянно отворена, така че 35-ца си ми е добре "набутан" в спалнята. И не случайно е монтиран точно срещу вратата. Еднакво добре си затопля и двете помещения.
    Държа го на 24 градуса и вентилатор на трета степен през деня, а през ноща е на втора степен.

    И като спомена че е топло навън, нали не очакваш при 15 градуса пак да работи на минимума без да оф-и. Разбира се при сериозно затопляне това е неизбежно.

    Държа да отбележа че с колегите с който сме приложили сопол мода не сме открили нещо революционно, просто сме подобрили малко равномерната работа на климатика в определен температурен диапазон. На климатиците нищо си им няма и ако не ви дразни он-оф циклите не ги барайте и си ги ползвайте със здраве. Ние просто обичаме да си ръчкаме нещата.

    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
    Това е най-смисления коментар в цялата тема, поздравления за автора.

  16. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2653

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Тази тема не е за котли, какви ги вършиш тук?
    Съчувствам ви
    rosswen одобрява това.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2654

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията
    Съчувствам ви
    Голям филантроп ще излезеш ти.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2655

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Голям филантроп ще излезеш ти.
    Ммм....Да...! Аз измислих каузата "капачки за кОвИОзи" ама Ги залепиха за шишетата и вече няма милостиня
    Този пост е редактиран от mimojef; 16-02-24 в 14:22.
    rosswen одобрява това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе