Страница 178 от 180 ПърваПърва ... 128168176177178179180 ПоследноПоследно
Резултати от 2,656 до 2,670 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    12
    #2656

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от mimojef Виж публикацията

    Ето ги и графиките. ОН/ОФФ предимно плюс дефрости средно през 45 мин.


    Какво използвате за да извадите тези доста подробни графики ? Това от wi-fi модула на климатика ли е или е някаква смарт джаджа свързана към захранването на климатика? Аз използвам един смарт контакт но доста дървено ми показва консумацията и нещо не ме кефи.

    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,302
    #2657

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Смарт контакт интегриран в Home Assistant.
    https://forum.setcombg.com/%D0%B2%D1...%B2%D0%B8.html
    KanevT одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #2658

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    аз използвам смарт контакт TAPO - на тп линк - половината графики из форума са от него(повечето ги ползват) - като за 25 лв върши отлична работа
    rosswen одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,774
    #2659

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Аз пък мисля, че нещо което записва данните на 5минути за климатик е безсмислено.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2660

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Аз пък мисля, че нещо което записва данните на 5минути за климатик е безсмислено.
    Да, но пък тези, които не са смарт, пък съвсем никакви графики не правят. А от смарта също можеш да си гледаш моментната консумация.
    Boooom одобрява това.

  7. rym
    rym е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jun 2021
    Мнения
    64
    #2661

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    В няколко сайта виждам, че вътрешното тяло на 12-ката е 87 см. Това вярно ли е?

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #2662

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от rym Виж публикацията
    В няколко сайта виждам, че вътрешното тяло на 12-ката е 87 см. Това вярно ли е?
    На всички вътрешни тела от серията ZS е толкова дължината.
    frick одобрява това.

  10. Member Аватара на frick
    Тук е от
    Apr 2011
    Мнения
    503
    #2663

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Screenshot_20240222_193418.jpg
    Това са размерите.
    rosswen одобрява това.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    12
    #2664

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Само не разбирам, защо климатици струващи 1000 лева идват с вграден wi-fi модул, а при MHI-то модула е опционален и струва 180 лева???
    Даже не виждам какво толкова има в този модул че струва толкова пари!

    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk
    Този пост е редактиран от KanevT; 16-03-24 в 15:07.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #2665

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    пазарна икономика - след като искаш марката струваща колкото 4 цепеници с wi-fi , що па да не дадеш още 10% за wifi модул

    въпреки ,че един смарт контакт с едно универсално дистанционно са 60лв точно , що па да дадеш 200 кинта за модул ?

    тука е държавата на преценячите , така че всеки сам си преценя как да си харчи парите

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2014
    Живее в
    Любимец
    Мнения
    471
    #2666

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    пазарна икономика - след като искаш марката струваща колкото 4 цепеници с wi-fi , що па да не дадеш още 10% за wifi модул

    въпреки ,че един смарт контакт с едно универсално дистанционно са 60лв точно , що па да дадеш 200 кинта за модул ?

    тука е държавата на преценячите , така че всеки сам си преценя как да си харчи парите
    WIFI модула има приложение с което от телефона си можеш не само да включваш и изключва климатика а можеш и да му променяш температурата, скоростта на турбината и т. н. тоест всичко което можеш да правиш с дистанционното му. А със смарт контакта можеш единствено да изключваш и включваш климатика.Така че всеки си преценя за какво да си харчи парите.
    Aleksandars и daKity харесват това.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #2667

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Аз нямам вифи модул ,ама срещу 20лв съм си купил смарт контакт(по-скоро от любопитство, което ми излиза през носа щото само модифицирам нещо по системата ) и срещу 40лв универсално дистанционно с датчик за температура и влажност - общо 60лв - горе съм го написал - айде познай дали не може да се управлява дистанционно климатика и всичко друго дето някога ще ми потрябва - верно трябва обучение , ама не е проблем .

    С разликата до 200 ( за вифи модул) съм си купил инструменти , тръби ,ленти, изолация и си монтирах сам климатика - всеки сам си преценя как да си харчи парите , а пък аз просто имам някакво несходство с майсторите и дребните тарикатлъци ,ама проблема си е в мен . За цената на климатика няма да коментирам - и там 400лв надолу спрямо официалната за България - аман от тарикати на територията, дето забравят ,че от доста време пазара е отворен. Верно немам гаранция , ама и това не ме вълнува.

    Има хора дето харчат пари и за жично дистанционно , за да е отвън датчика , пък има други дето просто изкарват датчика отвън - темата е пълна с примери. Парите не са проблема , а по-скоро ме дразни политиката на фирмата , за която пита колегата. Нито вифи модул ще си купя , нито жично дистанционно.
    KanevT одобрява това.

  16. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,870
    #2668

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Аз доколкото (не)разбирам, това с изнасянето на датчика се прави с цел подобрение в алгоритъма на работата на дадения модел.
    Същото не мож го постигна с Wifi модул и/или друго Wifi управление.
    Там идеята/целта са съвсем различни.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    91
    #2669

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    датчика ( до колкото съм чел из форума , пък и се убедих сам) е наврян вътре при електрониката и реално не следи температурата както трябва(прегрява или изстива много лесно) - миналото лято му брах лайката на охлаждане преди да го изнеса отвън.
    Като е отвън следи реалната температура и климатика реално работи доста по-плавно , съответно си гони заданието доста по-добре. Като си гледам графиката на температурата тя е почти еднаква през цялото денонощие - изключвам като беше много студено Януари- тогава изоставаше с 1-1.5 гр през нощта, но пък е на silent , което го спъва леко. Има колеги дето са дърпали по 2м кабел ,да го слагат на пода и т.н. - чак толкова няма нужда - и сопол мода си е ок.

    Обаче за да работи плавно и да няма множество он/оф -ове трябва да се пипне и външната температура - това го установих съвсем случайно след като вързах първия резистор на външния въздушен датчик - там го вързах , за да вдигна минимума , но сега , като е топло се оказа ,че работи доста по-добре - постоянно на минимума и с минимални он/оф - като е топло навън , няма как.
    Явно външната е вързана софтуерно с работата на климата и в момента ,в който щракна копчето да изключа резистора(проби си правя ,не за друго ) , консумацията веднага се вдига с някакви минимални ватове (30-40) , което е предостатъчно , за да почне да работи като кардиограмата на Мимо , съответно доста контролни дефрости, които при мен са доста шумни - оттам тръгна и цялото заиграване с тия резистори. Тука нямам никакво обяснение защо се вдига консумацията - предполагам са задали някаква минимална мощност според всеки градус външна и като се случи в много изолирано помещение като моето почва да върши глупости.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2023
    Мнения
    12
    #2670

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

    Цитат Първоначално публикувано от Poco Виж публикацията
    Аз нямам вифи модул ,ама срещу 20лв съм си купил смарт контакт...

    С разликата до 200 ( за вифи модул) съм си купил инструменти , тръби ,ленти, изолация и си монтирах сам климатика - всеки сам си преценя как да си харчи парите , а пък аз просто имам някакво несходство с майсторите и дребните тарикатлъци [emoji38] ,ама проблема си е в мен . За цената на климатика няма да коментирам - и там 400лв надолу спрямо официалната за България - аман от тарикати на територията, дето забравят ,че от доста време пазара е отворен. Верно немам гаранция , ама и това не ме вълнува.

    Има хора дето харчат пари и за жично дистанционно...
    Парите не са проблема , а по-скоро ме дразни политиката на фирмата , за която пита колегата. Нито вифи модул ще си купя , нито жично дистанционно.
    Има хора който не им се занимава и не разбират. Искат да си дадат парите и работата да е свършена. Опасявам се че ние не сме от тях :D

    Обаче съм съгласен, дразни ме и мен политиката на фирмата. Нещо което струва по малко сигурно от 20 лв да се продава за 180, малко като пладнешки обир е. На всичко отгоре повечето марки го предлагат wi-fi-то безплатно в пакета.
    Иначе и аз съм сложил един смарт контакт да следя консумацията но като цяло исвен да го включа и изключа друго не мога да направя с него. Не знам колко полезно е това обаче за климатика така да се включва и изключва.


    Изпратено от моят 2109119DG с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе