Страница 50 от 180 ПърваПърва ... 40484950515260100 ... ПоследноПоследно
Резултати от 736 до 750 от общо 2689
Like Tree1645Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #736

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Монтажник, ремонтира понякога и климатици. Утре ще идва да си го взема и ще ми върне парите. Лошото е, че на мен ми трябва работещ климатик. Преди малко го тествах няколко часа. Вътрешния вентилатор на ръчно - максимална степен, нагласен на макс. температура - 30гр, За няколко часа едва направи 25гр.(всъщност аз и не искам повече, но щом му трябват часове за тази температура, при положение, че отвън няма мъгла и други отежняващи фактори) Повече от това не иска да вдигне, а отвън е +12градуса в момента. Тя дъртата Мидея беше класи над него. Искрено се надявам това да е някаква бройка със проблем. Сега съм пред дилема, същият климатик ли да си поръчам от друго място или какво....?

    П.П. Майсторът каза, че и у дома си държал вентилатора на макс. степен. За мен това не е нормално, още повече, че аз разлика не видях... Много съм ядосан
    Този пост е редактиран от emoned; 04-11-20 в 22:57.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #737

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    emoned, не че нещо, но за стая 3 на 3 с изолация, да сложите 25ZS-W си е груба грешка. И не е виновна машината, а Вие...

  4. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #738

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Защо да е грешка? Малък ли е за това помещение?

  5. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #739

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нещо те пързаля, на максимална степен да си държи вентилатора.
    При тая външна 12 градуса машината на 2ра та даже и на 1ва трябва да си държи 25 градуса.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #740

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Ако може обяснете какво съм сбъркал. Стария климатик беше същата мощност, 13 години не съм имал подобни проблеми. Точните размери са 3.6мХ3.8м

    П.П. нещо съм объркал, вместо редактиране пуснах нов пост
    Този пост е редактиран от emoned; 04-11-20 в 23:14.

  7. Banned
    Тук е от
    Jan 2019
    Мнения
    1,321
    #741

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Нищо не си объркал. И аз съм с 9ка в стая 3.6*3.6 метра.
    Грешката е, че за това помещение 25zs-w идва преоразмерен.
    Макар че при 17 външна и 19 вътрешна не знам каква е тази изолация.
    Днеска най-високата външна температура при нас е 14.7 градуса, а вътрешната беше 21 градуса и това без изолация в къща с дървена дограма.
    Този пост е редактиран от the inquirer; 04-11-20 в 23:51.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #742

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Здравей. Според мен има нещо сбъркано. Климатикът още при пускане не тръгва на висока мощност. В другата стая имам един Панасоник 6 годишен. И той и Мидеята като се пускат първоначално и разликата в зададената и текущата температура е голяма, тръгват на висока мощност. Като понаближат заданието и намаляват мощността. Въпросното Мицубиши изобщо не тръгва на висока мощност. Че даже и спираше от време на време(затваря клапите). Ако го пусна принудително на HI power, ще си достигне температирата без проблем. Не зная защо въпросния майстор реши, че проблема е във скоростта на вентилатора. Аз принципно не искам да го връщам. Желая да го оправят.

    П.П. Реших да взема този климатик докато си пусна термопомпата и за междинните сезони. Стори ми се добър избор, утре ще питам друга фирма за монтаж на климатици за съвет.
    В тази стая има един прозорец, но той е зад тераса и вътре почти не влизат слънчеви лъчи. Може би затова температурата е ниска. Изолацията е външна - фибран около 5см, отгоре плочата е изолирана с вата, прозореца е 5камерна ПВЦ дограма, също съм в къща.
    Този пост е редактиран от emoned; 05-11-20 в 00:03.

  10. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,775
    #743

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    emoned, машината не е повредена. Просто сравнявате различни технологично машини.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #744

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Цитат Първоначално публикувано от emoned Виж публикацията
    Та на въпроса - Има ли нещо вярно в това което ми казват????

    П.П. Според него(майстора) всички съвременни климатици трябвало да са на ръчен режим на вътрешния вентилатор, обаче стаята е много малка и това означава постоянно да духа.
    Глупости на търкалета. Този климатик трябва да поддържа температура и на отворен прозорец, в такива условия. Има марки, при които "Ауто" режим на турбината не е съвсем адекватен, но дори и те се раздухват и развъртат при по-голяма разлика в темперарурите. На ZS управлението в режим "Ауто" е много добро. Каква температура сте задали? Ако може и снимка на дистанционното.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #745

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    20201105_075925.jpg
    Здpaвeйтe. Haпpaвиx снимка, зaдaдeнa тeмпepaтypa 26гp, peжим oтoплeниe, peжим вeнтилaтop Ayтo. Teĸyщa тeмпepaтypa 21гp. Πpи тeзи пapaмeтpи, ĸлимaтиĸът тpъгвa и поддържа много успешно текущата температура в стаята, без да се мъчи да я повишава, като отвреме на време даже минава на офф режим(затваря клапите). И да задам по-висока темп., нищо не се променя. Кажете къде бъркам в настройките.

  13. jtj
    jtj е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Казанлък
    Мнения
    25
    #746

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Най-вероятно високо при вътрешното тяло е топло.
    rosswen одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #747

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Има ли някакви предмети под вътрешното тяло? Питам, заради положението на вертикалните клапи. Свалете ги по-надолу. На какво отстояние от тавана е монтирано вътрешното тяло. Ако може снимка, най-добре.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #748

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Да, има секция под него, затова клапите са насочени малко настрани. Старият климатик си правеше температурата при настроен почти хоризонтален въздушен поток. На 18см от тавана е тялото. Ако настроя клапите вертикално, няма ли горещия въздух да се връща на входа на тялото и да е по-зле? Пробвано е и това още в началото, разлика няма.
    20201105_082509.jpg

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #749

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Аха, ето къде било скрито кучето. Или преместете секцията, или вдигнете клапите така, че да не се бие струята в нея. Прави си топъл джоб и за това нв си дава зор. Пробвайте да вдигнете турбината на 3-та степен, също така, за да раздухва по-надалеч. Достатъчно тиха е и ще си намали сама оборотите, след като темперира.

  18. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    19
    #750

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - обсъждане

    Клапите са пробвани във всяко едно пложение, никаква разлика няма- никога не развърта и не вдига мощност. Нали казах, че и старото тяло беше на същото място. Стаята е малка, няма как да правя промени в обзавеждането. Не е тук заровено кучето.

    П.п. Пробвано е и турбината на 3та и 4та стапен, разлика няма, и клапите да са почти хоризонтално, пак няма разлика.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond
    От rosswen във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 1734
    Последно: 04-04-24, 16:14
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. Mitsubishi Heavy Industries SRK / SRC 35 ZS-W Premium не поддържа температурата в стаята
    От mar7ooo във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 29-01-23, 14:54
  4. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе