Страница 20 от 116 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно
Резултати от 286 до 300 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    1,700
    #286

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Има много изписано по темата за изключването на климатик или голяма разлика в градусите, в студено време. Общо взето, са все минуси. Помещението не може да се темперира, стените остават по-студени, климатика фучи, бучи и се тормози много повече.
    В офиса кристалчето го изключвам вечер и сутрин го пускам 1 час преди да отида чрез Broadlink RM4pro. Температурата като отида е баня (24-25градуса), стените и пода са топли. Сутрин точно преди да пусна климатика броудлинка показва, че е 16 градуса. Става въпрос за 18м2, тази пролет правих вътрешна изолация каменна вата 5см, пароизолация и картон на всички стени и тавана. Пода е 3см фибран с ламинат. Цялата тая работа ми излиза 3 до 4kWh на ден в зависимост от външната температура и в колко часа си тръгвам като обикновено стоя там от 9 до 19ч. В къщи климатиците работят нон-стоп и всеки от тях харчи по 8-9kWh дневно в момента.
    zxc0 одобрява това.

  2.  
     
  3. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #287

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Някой от собствениците на 35ZSX-W замервал ли е до каква консумация стигат, при отрицателни температури и включен "Хай Пауър" или след дефрост?
    Бих замерил,но е вързан директно...не в контакт.Иначе и аз съм любопитен.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2019
    Живее в
    Габрово
    Мнения
    14
    #288
    Цитат Първоначално публикувано от milanov Виж публикацията
    Dry със 100W нищо не драйва, само охлажда.
    Dry под 300...400w цъ...
    Драйва си съвсем добре, ако не сушеше нямаше да капе конденз. А то си капе поне капка в секунда, за цял ден пълня половин кофа
    Много му се намаля вентилатора, ама много, затова успява да изстине достатъчно че да кондензира,

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #289

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте форум. Имам лек дискомфорт при ползването на моята машинка. Става дума за 20zsx-w. Он оф-а в 27 квадрата стая при 23 задание и 7-8 вън малко ме изненадва но вече не ми прави впечатление. Дефростите при около 6 градуса външна също не ми правят впечатление вече, но има едно пукане на пластмаси редовно при работа му и няма начин да се спи в стаята
    Сега направих клипче за 1 мин но е към 108Мб и се чудя как да го прикача към коментара си от Телефона
    https://drive.google.com/file/d/1IJq...w?usp=drivesdk

    Потвърдете само ако линка не е достъпен
    Този пост е редактиран от LameHelper; 05-12-20 в 15:38.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2012
    Мнения
    1,554
    #290

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Качи го някъде и дай връзка към него.
    LameHelper одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #291

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Тази машина определено нещо не е наред. Имам приятел със същия, монтиран в 15м2х2.8 височина. Не офф-ва изобщо на задание 24-25гр. и дефрост още не му е правил този сезон. Казвам го със сиичгурност. Та тя 60-ката не офф-ва в 34м2 под +12гр и задание 23. Каква температура е зададена при Вас? Давайте подробности, за са се предприемат мерки, докато е още време. Ако трябва и машината да сменят.
    Този пост е редактиран от rosswen; 05-12-20 в 17:25.
    bobivg и Mig82 харесват това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #292

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Тази машина определено нещо не е наред. Имам приятел със същия, монтиран в 15м2х2.8 височина. Не офф-ва изобщо на задание 24-25гр. и дефрост още не му е правил този сезон. Казвам го със сиичгурност. Та тя 60-ката не офф-ва в 34м2 на + 7гр и задание 23. Каква температура е зададена при Вас? Давайте подробности, за са се предприемат мерки, докато е още време. Ако трябва и машината да сменят.
    Здравейте. Машината е на почти 2 годинки вече. Днес във Варна е около 11 градуса. Заданието е на 23. Офф на всеки около 5-10 мин. В стаята е 24.4 в другия край на стаята на метър от пода. Вентилатор ауто.Да спомена че в стаята е сравнително топло и без климатик е около 20-21 градуса. Просто не исках да занимавам човека който го слага без да съм сигурен че нещо не е наред понеже е от форума и е с добра репутация

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #293

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Чакайте да стане +8 +9гр. За да сте сигурен, че е под 13гр., защото тогава си покачва минимума. Дефрости на положителни температури не трябва да има! Ако има, то нещо определено не е ок. Моята работи натоварена на 600W при гъста мъгла и все пак трябва да стане под 0 , за да побелее и дефростне. Изобщо в дефрост алгоритъма няма такова условие за дефрост.
    Пробвайте да изключите климатика за 10 мин и от захранването. Или се е бъгнал, или нещо му има. Оставете помещението да изстинне до 21-22гр и тогава го включете и споделете как е. Машината е с много нисък минимум и ако всичко и е в ред, не трябва да изключва и в 16-17м2, да не говорим за 27м2

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #294

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Миналата година бях писал за дефростите при около 4-5 градуса и казахте тук във форума че не е кой знае какво.тук във Варна рядко се задържа под 0 за дълго

  12. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #295

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Миналата година бях писал за дефростите при около 4-5 градуса и казахте тук във форума че не е кой знае какво.тук във Варна рядко се задържа под 0 за дълго
    Моя ZMX правеше над 0-та, без да е побелял, на он/офф цикли. Сменявах датчици, старите мерих-бяха ок. Тази пролет свалях захранването към външното, защото слагах нагревател. И чудо, тази зима вече ги няма тези дефрости. Явно нещо се е сбъгясал и съм му направил някакъв ресет.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2012
    Живее в
    Варна
    Мнения
    76
    #296

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Помня че дефростите над 0 ги обяснихте със честите он-оф и било на бройка офове задължително дефроствало. Окей явно ще се свържа с човека да го види
    bobivg одобрява това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #297

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Помня че дефростите над 0 ги обяснихте със честите он-оф и било на бройка офове задължително дефроствало. Окей явно ще се свържа с човека да го види
    Условието за он/офф се изпълнява при темп. на външния Топлообменник под -5гр. и външната да е под +3гр. За да стане температурата на ТО под -5гр., при не много натоварена машина, ососбено с такъв огромен топмообменник като на ZSX, , тряба външната да е поне под -1 -2гр., за да се изпълни това условие.
    Всяка аномалия, различна от това, не е нормална и трябва да се свържете със сервиза, докато е гаранционен.

  16. Member Аватара на d_imige
    Тук е от
    Sep 2009
    Живее в
    Неустановено
    Мнения
    475
    #298

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Здравейте. Машината е на почти 2 годинки вече. Днес във Варна е около 11 градуса. Заданието е на 23. Офф на всеки около 5-10 мин. В стаята е 24.4 в другия край на стаята на метър от пода. Вентилатор ауто.Да спомена че в стаята е сравнително топло и без климатик е около 20-21 градуса.
    Подобна е ситуацията с on-off и дефрости при суха пита и при мен...също във Варна.Трета зима ще кара тази машина...само че е 35 ца.Пуканията от вътрешното тяло при мен са съвсем слаби и ненатрапчиви,смятам напълно приемливи.Това което ми е странно е начина по който се заскрежава външното тяло...на ивици, като винаги има напълно суха ивица около 20см по средата на питата.Сякаш тръбите в нея зона са с по висока температура,и не се заскрежават въобще.Още от първата зима е така.Имате ли подобни наблюдения?

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,932
    #299

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Това с дефростите е някакъв бъг и трябва да се ресетне по някакъв начин. Писах по-нагоре, че при мен на предходния модел ZMX беше така и пролетта, като разкачвах кабелите, за да слагам нагревател, се оправи. Може и хлабава връзка да е било, не зная. Всеки случай, при такива температури, не е нормално да правят дефрост. За побеляването, покажете някоя снимка. Зависи къде са входове/изходи на фреона.

  18. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #300

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от LameHelper Виж публикацията
    Помня че дефростите над 0 ги обяснихте със честите он-оф и било на бройка офове задължително дефроствало. Окей явно ще се свържа с човека да го види
    Колко е отстоянието от тавана до климатика?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 20 от 116 ПърваПърва ... 1018192021223070 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2685
    Последно: Вчера, 18:12
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе