Страница 62 от 116 ПърваПърва ... 1252606162636472112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 916 до 930 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #916

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    В Пловдив в момента го дават 11гр., значи ти се е вдигнал минимума. Не очаквай да е при точно 13гр по синоптика, важно е какво ще отчете датчика. Ако го напече слънцето, може и доста по-рано да се случи. Значи потвърждаваш написаното от мен. Ако има он/офф цикли около 0-та, трябва температурата на ТО да е -5гр или по-малко, за да направи дефрост.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #917

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Рос предполагам че визираш условие 5 за дефростване след 10 цикъла.
    rosswen одобрява това.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #918

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    Рос предполагам че визираш условие 5 за дефростване след 10 цикъла.
    Точно. Но обърни внимание, че за да се изпълни условие "5", първо трябва да са изпълнени условия 1,2 и 3.
    peter`s одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #919

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Точно. Но обърни внимание, че за да се изпълни условие "5", първо трябва да са изпълнени условия 1,2 и 3.
    и външната температура да е 3 или под 3 градуса.


    Може би търся под вола теле, но знае ли се какъв софтуер са като номерация и има ли промяна между този зсх и змх, тоест от 410 на 32 фреон.
    rosswen одобрява това.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #920

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    В сервизното на новите модели, дефрост алгоритмите са същите, така че не търси под вола теле. Дефростът не е пипан като цяло над 10г.

  7. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #921

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    което не пречи да ти сложат датчик с леко различна стойност и да се оака дефроста ( такива примери има и то сгрешен с много датчик ,спрямо сервизното )
    Vasil Vasilev одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #922

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Моят ЗМХ се беше ошашкал и правеше дефрости на положителни температури, на он/офф цикли. Помислих, че е от датчиците, поръчах нови, не бяха скъпи, май около 30-40лв. Мерих и старите, и новите, стойностите бяха като по сервизно. Не се оправи. Под 0-та, когато не изключва, бачкаше с денонощия без дефрости, само в крайна нужда, като побелее изцяло, което вече ме озадачаваше доста. По-миналата година му разкачих захранването, за да монтирам нагревател с ключе. И от тогава, чудо-вече ги няма тъпите дефрости. Явно нещо се е ошашкал и съм му направил студен рестарт, без да си искам.
    Mig82 одобрява това.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #923

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    С перфектно настроени клапи и жалюзи към вратата климатика се справя чудесно с температурата в хола и офене няма, но днес го дават слънчево и топло в пловдив и май ще играе номер 25 на 4. След догонването на температурата 4-та вент си е реално 2,5-3 скорост. 11 киловата за 26 часа за 50м2.

    Тъкмо изпратих писаното и оффна.

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #924

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от peter`s Виж публикацията
    ... 11 киловата за 26 часа за 50м2.

    Тъкмо изпратих писаното и оффна.
    12 киловата, 24 часа, два климатика- 7ци, Аuto Fan- 1ва-2ра-1ва......., 49м2, 22 градуса.
    Къде е разликата?!!
    Почти не ги чувам, няма хладни струи, комфорт струи на талази......

    Като мине тази година, даде ли хубаво време, продължавам с топлоизолацията.
    Включи си и другия климатик, че в тоя ветрилник ще развиете менингит!
    rosswen одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #925

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Е как да няма разлика, аз имам 11 киловата за 26 часа за 50м2 настроен на 24 постоянно, само за през ноща го намаля жената на 23 на 3 като си ляга, тоест за 8-9 часа. При теб е 12 киловата ама за 24 часа на 22, бутни го на 20 градуса и ще паднеш и на 8 киловата.
    Надявам се че като говорим за топлоизолациии визираш каменна вата поне 130кг/м3 а не Стереопор, напор,саундтракпор,монопор, скоро ще излиза и чалгапор, и поне 18кг гарантирани на м3, аз бих сложил 22 плътност но необичам поренето,хахаха
    На 22 не ви ли е студено. Климатика когато е на 4 духа доста напред, отдолу го чувствам около глезените когато съм легнал.

  13. Senior Member Аватара на Alexi
    Тук е от
    Jul 2002
    Живее в
    Шумен
    Мнения
    9,125
    #926

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    на 22 стоя по къс ръкав ,а ако пия и 1-2 чаши вино - и по къси гащи .. даже се учудвам като видя някой да си държи климатика на 25-26 .. на тия градуси лятото пускам на охлаждане
    hadean, zxc0, CubanLinx и 2 други харесват това.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #927

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    И на мен ми е странно, когато някой ми каже, че на 20-21гр му е топло, но въпреки това уважавам възприятията и предпочитанията на другите. Дори благородно им завиждам, щях да мина с по-малки сметки за отопление. 25гр. лятото се усещат по един начин, зимата по друг. Стените и прозорците са изстинали зимно време. Познавам и хора, на които пък моите 23-24гр. им се струва, че са малко. Хора всякакви. Все едно да се дивиш, че някой харесва кафяв цвят, а ти зелен.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #928

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аз стоя облечен и 21-22 са ми ок на масата пред телевизора след 2 чаши вино преминавайки към водка с дебели мезета, обаче жената като й е студено идва да ме цлуне със студен нос и почва да се навлича че и студено какво да правим, пускам го на 24 та в хола да е 23-23,5 и така и тя е доволна и нослето й е топло, трябва да се съобразявам и с нея иначе бих си легнал на 22 с чиста съвест и вмест 10кв ще имам 6-7.

    Алекси заради тебе си го пуснах на 25 току що, че взе пак да оффи в режим 3/10, и не ме кефи така, жената и готви и пере и хладилник работи и преди 40мин се скри слънцето, да мине час и го намалям на 24. Докато е топло навън да заредим с висок КОП вътре
    rosswen одобрява това.

  17. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #929

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Петре, не разбирам защо не "хвана" разликата. Не е въпроса за едната монета на Скрудж, пък и си имам други играчки- вече споменах.
    Вчера платих 93.43 за ел. енергия. Верно, че Декемри е "къс" месец. дори с януарското изравняване, повече от доволен съм. По груби сметки, отоплението с климатиците ще ми спести около 500лв. спрямо Газът или пелети. Вече се "изплащат" пущините, макар това топло да не е баш като онова. Имам възможност- никакъв проблем да Им плащам газът, но съм си опаки и туйто. Охлаждането е големият бонус. От как счупих турбината на стария Самсунг, голяма жега у дома, Парите отиваха в чужбината и по "парното"- абе мъка.

    Роска, стените са по студени, когато няма топлоизолация. По моите термометри и телесни сензори, границата е между 22 и 23. На 23 съм по къс ръкав, на 22 лееееко не достига, но пък е малко отгоре за спане....
    Решил съм тази зима да не пипам градусите, че са ми скъпи бутоните на ДУ. За следващият сезон може да си направя графици.

    пп. Хм!!! Алекси, спомних си, че зимата не свършва в краят на Март, та "икономията" може да иде у друг джоб, хахааа.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 31-12-21 в 17:27.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #930

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Трифоне и за двата абзаца се съгласявам, даже малко ти завиждам за сметките,аз под 120-170 лева зимата не падам, климатика за миналата зима е бил около 200-230 киловата за месец студените дни, тази зима ще са около 250-320 киловата на месец. На месец горя около 550-650 киловата общо дневна и нощна, като горе долу 30% е нощна от климатиците и бойлера. Климатика горе долу изразходва 9 киловата на ден което е 270 на месец, това е за един климатик а ти толкова за два.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: 27-04-24, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе