Страница 71 от 116 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,051 до 1,065 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member Аватара на донКурЛеоне от СиераЛеоне
    Тук е от
    Dec 2016
    Живее в
    софия
    Мнения
    20
    #1051

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ок! Благодаря Ви за отговорите! Ще пиша допълнително (само в тази тема) за избора и поставянето на климатика, както и за това как ще се държи във времето!
    Kasap одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #1052

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Едно време ако температурата в стаята е под 5 градуса климатиците въобще не тръгваха да топлят. Сега ще чакаме отговор от теб дали и при новите модели е така.

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1053

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Подкрепям мнението на Сашо за 20ка, като единственото правилно решение, с уточнението, че това е най малкият компромис, за похарчени пари за климатик, и, че климатикът няма да се "гаси", а къщата би станала постоянно жилище.
    Преоразмерената машина е само за инцидентно ползване. Ако няма никакви изгледи къщата да се обитава постоянно, то харчът е безсмислен.
    Някога се монтираха котли по 40-50 киловата, за 100-120 м2 жилище. Нормално, като се има предвид, че се припалва около 17-17.30, зарежда се до горе и колкото изкара, че утре сме пак на работа.

    Живял съм при абсолютно същите условия, някъде около варненското равно море. Младо семейство, с бебенце. Първо беше акумулираща печка 4 киловата. Илюзии за топло и евтино- нощна енергия де. Не стана. Избуших термостата, за да натрупа топлина, но пак не стигаше до следващото 22ч. Последва постоянна работа на 2/3 мощност + термостат, което нормализира комфорта, но не и сметките за ток.
    Минахме на дърва- бяха евтини. Пали се вечерта, поддържа се до лягане- заспиваш изпотен, събуждаш се щастлив (озъбен).
    Дойде климатикът. 12ка при постоянно отопление и щогоде поносими сметки, при не особено скъпа ел енергия. Работеше постоянно.
    Така, както си го въобразява "ищецът", няма да го бъде. Дори с 35ца ще е на студено.

    За да не съм Оффф, Диамантът ми, през последната седмица почти не е офнал.
    От вчера съм си у дома, като през нощта не ме е будил да офи, а през деня, при около -2 градуса, забелязах един много тих дефрост. Това добиче беше доста по шумно когато го монтираха, преди месец и половина............41 дни, всъщност. Може би магическото 40....?!!
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 24-01-22 в 13:51.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1054

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията

    За да не съм Оффф, Диамантът ми, през последната седмица почти не е офнал.
    От вчера съм си у дома, като през нощта не ме е будил да офи, а през деня, при около -2 градуса, забелязах един много тих дефрост. Това добиче беше доста по шумно когато го монтираха, преди месец и половина............41 дни, всъщност. Може би магическото 40....?!!
    Скоро някой друг дефрост хващал ли си? Под машината ли спиш? В какво помещение беше монтиран, че съм забравил и на какво задание се ползва? Моят ЗСХ не е правил дефрост сигурно от 3-4 седмици. Две седмици бях карантина и съм седял под него по цял ден, та да съм го хванал.

  6. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1055

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Скоро някой друг дефрост хващал ли си?......
    Леглото ми е разположено успоредно на струята (климатика). На другата стена е.
    Снощи, около 23ч., докато разхвърлях багажа, видях, че е вдигнал задкрилките и се заслушах. Погледнах електромерчето- 500вата и надолу. Вероятно съм го хванал в края на дефроста. Преди това не ми направи впечатление да е шумен, но може и да съм пропуснал.
    Принципно, дефроста му е осезателно по шумен от на Сенсирата. Някой писа, че няма незабележим дефрост.
    Смея да твърдя, че на Сенсирата е такъв. До монтажа на Диаманта, спах под Дайкина. Трябва да съм буден, за да го отчета. Сънят ми е като на немска овчарка (нарицателно за известна порода кучета).
    Снощи бях изморен от планинарстване, та може да не съм го хванал Диаманта.
    За сега ги следя косвено, според стайните термостати. Отсъствах 5 дни, но ги наглеждах дистанционно. Падне ли температурата няколко десети, значи е спрял за дефрост. Изключено е да офят, при площта и външните температури.
    Смятам скоро да им монтирам по едно Шели. Насоките са ми от този раздел

  7. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1056

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Абе и баща ми има Сенсира, която съм вкарвал в дефрост. Да, по-тихо се случва всичко, но чак незабележим...
    Alexi одобрява това.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1057

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Абе и баща ми има Сенсира, която съм вкарвал в дефрост. Да, по-тихо се случва всичко, но чак незабележим...
    Уважавам всяко мнение, но за мен това е прекалено.
    Не съм си купил играчка, а уред, който да ми върши работа.
    В този смисъл, ти беше при баща си по работа, да се видите, или да си поиграеш с климатика?!
    Нищо против детското у всекиго де.
    Съгласявам се, вероятно наистина дефроста на Сенсира да е забележим.
    Радвам се и за забележителните машини на всички!
    В такъв случай, приемам, че с по шумният си дефрост, Диаманта афишира колосалната си мощ.
    Това обаче, няма как да ме ангажира, та чак да ме обсеби.

    Изчистих им филтрите.
    Понеже темата е за МХИ, то за месец и половина, прахът по филтрите на Диаманта беше учудващо малко.
    Не зная на какво се дължи- неправилна експлоатация, високо качество на машината (или ниско на филтрите), или на чиста къща.
    Спомням си, че на някой тавана, над климатика, му беше потъмнял, за доста кратко време. Тук го четох.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 24-01-22 в 18:46.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1058

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да, в случая бях отишъл да си поиграя с машината, защото ми беше интересно как бачка. Бях намислил да взимам такъв за спалнята. За мен дефростите е важно да са минимален брой през нощта, защото колкото и незабележими да са, ги чувам и ме дразнят. И във всекидневна няма да ми е приятно да ми бичи дефрости пез 1-2 часа за щяло и нещяло. Свързано е с комфорта в помещението. Имах 2 машини с такива "незабележими" дефрости, но въпреки това ги забелязвах и ми беше неприятно. От 2-3 седмици нито един дефрост нямам от машините, под които спя, независимо, че температурите всяка нощ са от -2 до -8гр. Снощи дори сняг валя, отново без дефрости минах.
    Alexi и Mig82 харесват това.

  11. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,300
    #1059

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Късметлия !
    Alexi одобрява това.

  12. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1060

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    ... От 2-3 седмици нито един дефрост нямам от машините, под които спя, независимо, че температурите всяка нощ са от -2 до -8гр. Снощи дори сняг валя, отново без дефрости минах.
    Супер!
    Това показва, че не знаем как да си експлоатираме техниката.
    Ще прегледам мненията ти назад, относно работата на Диамантите, та и аз да си го настроя така.
    Най обичам да чета.

  13. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Мнения
    305
    #1061

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Климите, колкото по-малко си играете с тях, толкова по-добре работят. Без оглед на марката и модела.

    Изберете си комфортна темп. хвърлете ДУ в някой шкаф и си гледайте кефа. Ако не постигате кеф, увеличете/намалете градуса.

    Sent from my MI 8 using Tapatalk

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1062

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Моят ZSX през целия отоплителен сезон седи само и единствено на 23гр. Понякога, ако съм се намръзнал може да вдигна на 24гр., но той така или иначе поддържа 24 в помещението, в което е монтиран. Най-много като задържат външните под 0-та, му фиксирам 2-ра степен на турбината, защото се раздухва повече, отколкото аз искам. Общо взето, от близо месец, единственото нещо, което пипам по ДУ, е да го изключа/включа за чистене на филтрите. При Тошибата е същата работа. Единствено на ЗМХ през деня, когато ни няма му свалям градусите до 21-22, за да поизстинат стените, за да не изключва евентуално през нощта, когато бачка на 25.
    Mig82 одобрява това.

  16. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1063

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    Моят ZSX през целия отоплителен сезон седи само и единствено на 23гр. Понякога, ако съм се намръзнал може да вдигна на 24гр., но той така или иначе поддържа 24 в помещението, в което е монтиран. Най-много като задържат външните под 0-та, му фиксирам 2-ра степен на турбината, защото се раздухва повече, отколкото аз искам. Общо взето, от близо месец, единственото нещо, което пипам по ДУ, е да го изключа/включа за чистене на филтрите. При Тошибата е същата работа. Единствено на ЗМХ през деня, когато ни няма му свалям градусите до 21-22, за да поизстинат стените, за да не изключва евентуално през нощта, когато бачка на 25.
    Даааа, ето къде греша- заминавам за седмица, а по дистанционното нищичко не пипвам.
    Роска, да оставим за утре! Първото и второто изречение може да объркат някого, понеже са взаимно изключващи се. Ще чета назад, дневните постове.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,934
    #1064

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Абе ДУ почти не се пипа при ZSX. Кой, както иска да го разбира. В момента навън е -5гр., машината си бачка с 650-660W, поддържайки 24гр., а на мен ми е добре.
    jtj одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1065

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    За днес имам хванати 2 контролни дефростта за по 3-4 минути и чиста пита. Единия сутринта около 10 и после към 16 часа следобед. Единственото което сменям от ДУ-то е вента от 2 на 3 или обратно и понякога от 24 на 23 и обратно. Все така духа към хола и помага на другия. Настроен на 24 поддържа 25 градуса. При мен не се чува контролния дефрост много, но другия когато се случи се чува отчетливо.

    Рос ти дори и контролни дефростти ли нямаш. 2-3 седмици е много

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 71 от 116 ПърваПърва ... 2161697071727381 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2687
    Последно: Днес, 09:28
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе