Страница 81 от 116 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,201 до 1,215 от общо 1732

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1201

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ами аз модела за спални не помня да съм писал, че е подходящ. Както и да е, да си тълкува кой, както иска. Писал съм достатъчно из темите. Единственото, което ме подразни, е да се пише, че е добър за офиси. Живи и здрави! За 20м2 - Сенсира, а ЗСХ за офиса, че е като трактор. Така поне го разбирам аз, от последните няколко поста. Хубава вечер.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1202

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Аааа, Не! Няма да позволя да ми се изкривяват думите!
    Писах- топлозагуби.
    Квадратура, в това отношение, се ползва масово тук, но не и от мен.
    Давам примери просто.
    И не е тук мястото да се цупиш.
    Рейтингът ти може да означава нещо, но само за теб, а вечерта си зависи само от мен или кой как си я направи.
    Благодаря за пожеланието!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1203

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    За рейтинг не претендирам. Думите съм ги цитирал от твоите постове. Моите думи също се изкривяват и продължава да се твърди едва ли не, че според мен машината е подходяща за малки спални, макар и многократно да съм писал точно обратното. Няма да влизам повече в полемики. Ако някой има въпроси, да ми пише на лично. И без това нищо градивно не се чете в последно време и се дъвчат едни и същи неща постоянно, все едно сме болни от алцхаймер.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1204

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    За рейтинг не претендирам. Думите съм ги цитирал от твоите постове. Моите думи също се изкривяват и продължава да се твърди едва ли не, че според мен машината е подходяща за малки спални, макар и многократно да съм писал точно обратното. Няма да влизам повече в полемики. Ако някой има въпроси, да ми пише на лично. И без това нищо градивно не се чете в последно време и се дъвчат едни и същи неща постоянно, все едно сме болни от алцхаймер.
    Нямам спомен да си ме цитирал "последно време", както и форумната история не помни такова нещо. Не съм ти вменявал и твърдения.
    Ако имаш предвид "Последно време" от вчера насам, то думите ти не означават нищо друго, освен нацупено момче.
    Просто, тази машина не е 7ца и не е за silence помещения.
    Ти самият замени 60ка ли беше, с 35ца. Ще увриш още.
    Инак е добра.
    Този пост е редактиран от Трифон Панайотов Трифонов; 10-06-22 в 21:50.

  6. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #1205

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Пичове, искам да купувам 35ZSX, но така и не разбрах кои фирми в София са за предпочитане.
    Вимакс предполагам е такава, но в Еклима, например, цената е с 300 лева надолу с монтажа.
    Сега, ако знам, че едните могат да оплескат нещата, дори и много по-евтино да взимат, ще пропусна, но пък и скъпото не гарантира вече качество.

    Дайте мнения, моля.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  7. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1206

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    vimax тук се недолюбва.
    Опитай при форумните корифеи!
    Моят съвет е да избереш оферта от където ще ти го продадат, монтират и сервизират.

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,918
    #1207

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Пичове, искам да купувам 35ZSX, но така и не разбрах кои фирми в София са за предпочитане.
    Вимакс предполагам е такава, но в Еклима, например, цената е с 300 лева надолу с монтажа.
    Сега, ако знам, че едните могат да оплескат нещата, дори и много по-евтино да взимат, ще пропусна, но пък и скъпото не гарантира вече качество.

    Дайте мнения, моля.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Обърнете се към [mention]Mega [/mention] , той е правилният човек.

  10. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #1208

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Трифон Панайотов Трифонов Виж публикацията
    vimax тук се недолюбва.
    Опитай при форумните корифеи!
    Моят съвет е да избереш оферта от където ще ти го продадат, монтират и сервизират.
    Е това е въпросът, оферти много, но коя да изберем?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  11. Member
    Тук е от
    Nov 2021
    Живее в
    Аксаково
    Мнения
    300
    #1209

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от style34 Виж публикацията
    Е това е въпросът, оферти много, но коя да изберем?

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk
    Ко не разбра?
    Един да е тоя, който ще ти го продаде, монтира и сервизира!
    Не някой да ти го продаде, после да ти прати монтажна група от друга фирма, а гаранция и сервиз да са от 3та или и 4та страна.
    Вече се включиха обичайните заподозрени и полезни. Прочел си и харесал. Действай!

  12. Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    233
    #1210

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    И аз се чудя ти ко не разбра, че искам конкретни предложения?
    Това, че ще ми го продадат, монтират и сервизират едновременно, прави съответната фирма квалитетна ли??

    Все пак ти благодаря за коментара, свързах се с посочения човек.

    Sent from my SM-N975F using Tapatalk

  13. Novice
    Тук е от
    Jun 2022
    Мнения
    5
    #1211

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравей Peter,
    Благодаря за споделените от теб впечатления за работата на климатика.Бях пуснал запитване до Aleksanadrs за избор на климатик за моето помещение/детска спалня,първи етаж-13 м2, 33 куб.м,без изолации-стени,под и таван,площ прозорци-3,3 кв.м,от вратопрозорец се излиза на остъклена тераса,зимата пода е студен/ и той категорично отхвърли MHI-20 -серия Diamond,предложи Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori,MHI-20 серия-Premium,Daikin-FTXM20R-BlueEvolution Perfera и General-ASHG07KGTB Luxury series.Като им разглеждам техн.параметри особено на отопление/номиналите/ всички са със сходни параметри,Toshiba-та е с най голям номинал-3,2kW.Каква е гаранцията,че ако се насоча към някой от тези изброени модели няма да се стига до положение на чести on/off режими в режим отопление както бе казал Aleksanadrs? Държа модела климатик,който искам да избера да най вече да има добър алгоритъм на дефрости,да топли добре при ниски температури .Ако някой има впечатления от по горе предложените ми марки/модели за моето помещение бих взел в предвид при избора на подходящ за тази квадратура климатик.Излиза,че за по малко помещение е доста трудно да се направи правилен и обоснован избор.Потребители много-мнения много и избора се затруднява.
    Благодаря на всички,които биха споделили.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,764
    #1212

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Вземи си дайкина щом можеш да си го позволиш. Това което не може да видиш от брошурите е как машината стартира след излизане от офф. Дайкина ще стартира по подобен начин като на графиката записаната от mimojef. МХИ-то ще тръгне с консумация около 500W ще я задържи известно време (Петър го писал подробно назад в темата) през това време ще претопли помещението и ще трябва да влезе отново в офф. И така ще зацикли в он/офф режим. Ако помещението е голямо или с много загуби тогава машината ще има време да се измъкне от тоя омагьосан кръг и да си намали консумация до обявения минимум.

  16. Member
    Тук е от
    Dec 2009
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    297
    #1213

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от Ivelinski 2022 Виж публикацията
    Здравей Peter,
    Благодаря за споделените от теб впечатления за работата на климатика.Бях пуснал запитване до Aleksanadrs за избор на климатик за моето помещение/детска спалня,първи етаж-13 м2, 33 куб.м,без изолации-стени,под и таван,площ прозорци-3,3 кв.м,от вратопрозорец се излиза на остъклена тераса,зимата пода е студен/ и той категорично отхвърли MHI-20 -серия Diamond,предложи Toshiba RAS-B10N4KVRG-E Haori,MHI-20 серия-Premium,Daikin-FTXM20R-BlueEvolution Perfera и General-ASHG07KGTB Luxury series.Като им разглеждам техн.параметри особено на отопление/номиналите/ всички са със сходни параметри,Toshiba-та е с най голям номинал-3,2kW.Каква е гаранцията,че ако се насоча към някой от тези изброени модели няма да се стига до положение на чести on/off режими в режим отопление както бе казал Aleksanadrs? Държа модела климатик,който искам да избера да най вече да има добър алгоритъм на дефрости,да топли добре при ниски температури .Ако някой има впечатления от по горе предложените ми марки/модели за моето помещение бих взел в предвид при избора на подходящ за тази квадратура климатик.Излиза,че за по малко помещение е доста трудно да се направи правилен и обоснован избор.Потребители много-мнения много и избора се затруднява.
    Благодаря на всички,които биха споделили.
    Най трудно се избира климатик за спалня. Там се изисква да изпълнява някои условия като тишина при по добър дебит на въздуха, поне на втора степен да е тих тъй като много хора не обичат шумните климатици но на първа степен много климатици биха правили въздушен джоб. Също да няма моторизирани движещи клапи тъй като допълнително привнася шум, както и добре написан софтуер. И най важното според мен е нисък минимум, и без висока стартова мощност след офф както прави при мен със 650 вата. Едно от най запълнините помещения са спалните. Ти виждаш спалнята като 12кв.м. и 33м3 но най вероятно имаш гардероб с дрехи, скрин с чекмеджета, нощни шкафчета голямо легло, и т.н. и т.н., и кубатурата и квадратурата намалели с 30 процента. Повечето климатици имат един минимум при +11 и друг при +3 и съвсем друг минимум при минус 5. Диаманта към минус 5 навън ми работеше поне на 350-370 вата без значение дали на мен са ми нужни или не и в същото време панасоника работеше на 180-220 вата в 33кв.м(настроен на 22-23 и вент на макс). Диаманта при мен работи в 12кв.м насочен към хола(нямам врата) и настроен на 24 градуса и вент на 4. Тези 350 вата ми идват много и затова го пускам на помага на Пенчо. Ако спра панасоника, диаманта започва да работи на 550 вата горе долу с по голяма температурна разлика м/у двете помещения..
    Правиш така. Без значение на марката търсиш климатик за спалня който


    1. Нисък минимум, с нисък стартов ток-мощност и нисък дебит при старт след ОФФ.
    2. На първа и втора степен в режим на топлене,че все се рекламират до колко децибела били ама на охлаждане. Да бъде тих с максимално висок дебит заради обмена и циркулацията на въздуха в помещението.(ако може и на трета да е тих е бонус-субективно).
    3. Да няма пребиращи се клапи при навлизане в режим ОФФ и обратно в режин ОН.
    4. Правилно или добре написан софтуер.
    5. Добре изпълнена хладилна част
    6. Фирма която е свързана от продажбата през монтаж и техническа поддръжка, ремонт и навременна намеса и след гаранционна поддръжка.
    7. Да не е К2У или още по зле К3У

    Редактирах. Така по добре ли е. Преди съм го казвал. Ако МХИ си оправят софта, барнат малко датчиците ще избият рибата. В режим на охлаждане клапата на диаманта не се пребирара или пуска в режим ОФФ-ОН, Ако не е ватметъра не мога да го разбера дали работи и е много икономичен.

    За пари не пиша.
    Този пост е редактиран от peter`s; 12-06-22 в 15:26.

  17. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,858
    #1214

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    3. Да няма моторизирани клапи.
    По-точно да не ги движи при он-офф.

  18. Senior Member Аватара на mimojef
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    2,287
    #1215

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Дайкин Перфера отговаря на всичките условия

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 81 от 116 ПърваПърва ... 3171798081828391 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2674
    Последно: Днес, 07:53
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 20:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 23:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 08:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 15:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе