Страница 110 от 116 ПърваПърва ... 60100108109110111112 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1,636 до 1,650 от общо 1735
Like Tree1218Одобрявам

Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    1,174
    #1636

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Благодаря. Явно е много тихо, защото абсолютно нищо не се чуваше.
    rosswen одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1637

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от bisval Виж публикацията
    Благодаря. Явно е много тихо, защото абсолютно нищо не се чуваше.
    Ако мига зелената индикация на вътрешното тяло, значи се самопочиства. Иначе да, много безшумно се случва.
    Този пост е редактиран от rosswen; 25-08-23 в 16:19.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2023
    Мнения
    11
    #1638

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте
    Предстои ми покупка на климатик за стая:
    16 кв.м. ,етаж от къща последен,изолация на таван и нова дограма 80мм с троен стъклопакет,височина 2.52,изложение изток ,2 външни стени изток и север.
    Насочил съм се към SRK25ZSX
    Ще се използва предимно за отопление,в стаята има 2 врати които мисля да са отворени към коридор и към друга стая.
    Преоразмерен ли ще е климатика.
    Също така ако може и някаква алтернатива за хубава машина.

  5. Moderator Аватара на Aleksandars
    Тук е от
    Jan 2008
    Живее в
    Plovdiv
    Мнения
    9,766
    #1639

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Да, ще бъде преоразмерен. Ако може да прехвърлите въпросите си в правилната тема - избор на климатизатор.
    rosswen одобрява това.

  6. Novice
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    8
    #1640

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Здравейте. Пиша като потребител на модела srk20zsx-w. Ползваме го от 2 години. Ами да ви кажа, който си го купи няма да сгреши. Наистина цената е малко умопомрачаваща, но наистина климатика е един път. Първи впечатления за аджамия човек. Още докато го монтираха ми направи впечатление, че външното тяло изглежда по-голямо от стандарните тела, които съм виждал. Климатика го закупихме главно за отопление на 13-14 м2 детска стая. И така нека по същество. При външна температура на въздуха около 10-12 градуса, климатика го пускам за на 27 градуса и докато окъпем малкия вече и приятно топло в стаята. След 20 мин вече е жега. Като консумация съм го засичал със смарт контакт. Всеки път са различни показания особено при пускането на климатика, но обобщено мога да кажа, че като си стигне температурата, която му е зададена, консумацията му варира между 400-500Watt. Има си и дразнещи елементи като поскърцване, но това рядко се случва. Хората са го описали в инструкциите, че е нормално. При почистването на филтрите трябва да се внимава с отварянето и затварянето на капака.
    И така с няколко думи - скъп климатик, НО стопля бързо, икономичен от към електроенергия. Заравих да добавя, че е безшумен или поне аз не го чувам.
    Отговора по темата реших да го пусна след като започнах да търся инфо за srk50zsx-w, тъй като поръчахме такъв за голям хол с кухня около 40м2; 98м3. След като го монтират ще дам отзиви.
    Ще съм много благодарен ако някой разясни каква е разликата между zs-w и zsx-w моделите.
    Поздрави
    Този пост е редактиран от pytsev; 06-11-23 в 08:23.
    Palev одобрява това.

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2020
    Живее в
    Варна
    Мнения
    757
    #1641

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от pytsev Виж публикацията
    Здравейте. Пиша като потребител на модела srk20zsx-w. Ползваме го от 2 години.
    Поздрави
    С пожелание да си го ползваш дълги години безаварийно!
    rosswen одобрява това.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,868
    #1642

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Т.е. с 9ка топлиш 13кв и искаш с 12ска да топлиш 3 пъти по-голямо помещение? За преходни сезони може и да стане, иначе виж ZSX серията.

    п.с. при 10-12С външна всички топлят добре...




    п.с.2 аха - оправил си поста от ZS - на ZSX - така може
    Този пост е редактиран от ccankov73; 06-11-23 в 09:02.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    8
    #1643

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    srk20zsx-w е 7000 BTU, srk50zsx-w, който съм поръчал е 18ка и е до 37-40м2, но тъй като нашата кооперация стаите са повдигнатите заради "фабричното подово" височината ни не е 2,6 както смятат кубатурата, а 2.4 метра. Мисля, че правилно съм се изчислил.
    п.с. при 10-12С външна всички топлят добре... - вече 2 години го ползвам и не е по различно и при -5. Тука в Пловдив за съжаление вече не падат под тия градуси температурите през зимата
    Поздрави

  11. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1644

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от pytsev Виж публикацията
    Здравейте. Пиша като потребител на модела srk20zsx-w. Ползваме го от 2 години. Ами да ви кажа, който си го купи няма да сгреши. Наистина цената е малко умопомрачаваща, но наистина климатика е един път. Първи впечатления за аджамия човек. Още докато го монтираха ми направи впечатление, че външното тяло изглежда по-голямо от стандарните тела, които съм виждал. Климатика го закупихме главно за отопление на 13-14 м2 детска стая. И така нека по същество. При външна температура на въздуха около 10-12 градуса, климатика го пускам за на 27 градуса и докато окъпем малкия вече и приятно топло в стаята. След 20 мин вече е жега. Като консумация съм го засичал със смарт контакт. Всеки път са различни показания особено при пускането на климатика, но обобщено мога да кажа, че като си стигне температурата, която му е зададена, консумацията му варира между 400-500Watt. Има си и дразнещи елементи като поскърцване, но това рядко се случва. Хората са го описали в инструкциите, че е нормално. При почистването на филтрите трябва да се внимава с отварянето и затварянето на капака.
    И така с няколко думи - скъп климатик, НО стопля бързо, икономичен от към електроенергия. Заравих да добавя, че е безшумен или поне аз не го чувам.
    Отговора по темата реших да го пусна след като започнах да търся инфо за srk50zsx-w, тъй като поръчахме такъв за голям хол с кухня около 40м2; 98м3. След като го монтират ще дам отзиви.
    Ще съм много благодарен ако някой разясни каква е разликата между zs-w и zsx-w моделите.
    Поздрави
    За хол 40м2, силно бих препоръчал 35ZSX-W, дори и студен да е. От опит споделям, моят в 45м2 се справя с лекота.
    Aleksandars, Mega и Palev харесват това.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2023
    Мнения
    8
    #1645

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от rosswen Виж публикацията
    За хол 40м2, силно бих препоръчал 35ZSX-W, дори и студен да е. От опит споделям, моят в 45м2 се справя с лекота.
    Благодаря за инфото, но вече го поръчахме по-голям. Поне за някой, който се двоуми ще има инфо. И аз като го поставя и като се застуди ще пусна обратна връзка.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1646

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от pytsev Виж публикацията
    Благодаря за инфото, но вече го поръчахме по-голям. Поне за някой, който се двоуми ще има инфо. И аз като го поставя и като се застуди ще пусна обратна връзка.
    Доволен ще останеш. Хубава е машината, аз имах 60-ка.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #1647

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Не съм писал скоро във форума. Време е да се похваля със покупката на srk20zsx-w и съм го наврял в 13 м2 спалня. Сега да уточня за протокола:гр. София ново строителство среден апартамент, под мен няма никой и съм с френски прозорци макар и с външни ролетни щори. Практически едната стена на стаята е само прозорци. Та си имам топлозагуби. Ами машината е страшна и си заслужава всяко левче. От 4 години съм със 35zs-s на r410 с двоен топлобменник. Доста съм доволен от машината и нямаше как да не скоча на диаманта. И като притежател на двата класа на хеви искам да споделя, че си имат доста разлики в работата. Диаманта много по-добре насочва въздушната струя, по-тих е от zs-a, както и по-икономичен, но все пак 35zs-a е на стария фреон, та сигурно и това има значение. Zsx съм го виждал да слиза на 150w и толкова тихо работи, че ако не духа няма да разбереш, че бачка. Аз шумове за сега от турбини нямам. Като паднат температурите ще дам повече инфо. Със смарт контакт съм и ще мога да споделя подробно какво става с консумацията развъртания превъртания и всякакви подобни. Избрах zsx-a защото за такава сума искам макс хардуер без компроси. Това мисля че и получих. И двете машини ги оборудвах с wifi устройства и съм доста доволен от решението си. Изчел съм цялата тема та смея да твърдя, че съм наясно с недостатъците на машината и пълно щастие няма. Важното е да знаеш какво искаш.
    Този пост е редактиран от ilieff; 08-11-23 в 16:58.
    rosswen, Palev и HRS9 харесват това.

  16. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1648

    Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Разликата в качеството на машините не е от разликата във фреона. Имах ZSX на стария фреон, при това 60-ка. Топ машина е и е класи е над ZS, както е и редно. Хардуер имаш в изобилие. Почти не останаха 20-ки с двойнороторни компресори и 43кг. външни тела. Вътрешното също не е за пренебрегване. Все пак голяма част от комфорта вътре е благодарение на него.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2018
    Мнения
    66
    #1649

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Ще трябва да призная, че zsx-a определено и класи над zs-s(очаквах го, но разликата ми се струва доста голяма), а още не съм видял пълния потенциал на машината. Зимата все още не е дошла. Толкова много ми хареса диаманта, че се започнах да обмислям смяната на 35zs-s със zsx 09.
    Този пост е редактиран от ilieff; 08-11-23 в 14:02.
    rosswen одобрява това.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Apr 2017
    Мнения
    4,935
    #1650

    Отговор: Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZSX-S/W Diamond

    Цитат Първоначално публикувано от ilieff Виж публикацията
    Ще трябва да призная, че zsx-a определено и класи над zs-s(очаквах го, но разликата ми се струва доста голяма), а още не съм видял пълния потенциал на машината. Зимата все още не е дошла. Толкова много ми хареса диаманта, че се започнах да обмислям смяната на 35zs-s със zsx 09.
    Аз смених 60ZSX-S с 35ZSX-W, така че не виждам нищо нелогично в това решение.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC ZS-W Premium - въпроси, коментари, проблеми
    От Phoenix_1 във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 2688
    Последно: Днес, 10:11
  2. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRCZS-S
    От plamenof във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 656
    Последно: 21-12-23, 19:02
  3. mitsubishi heavy industries srk / src 20 zs-s или 25 zs-s
    От Dani във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 3
    Последно: 28-10-18, 22:55
  4. Mitsubishi Electric MSZ-FH25VE/MUZ-FH25VE vs Mitsubishi Heavy Industries SRK25ZMX-S~SRC25ZMX-S Diamond
    От m_dikov във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 77
    Последно: 16-08-17, 07:47
  5. Mitsubishi Heavy Industries SRK/SRC 35ZJP-S
    От Macabre във форум Климатици Mitsubishi Electric, Mitsubishi Heavy
    Отговори: 26
    Последно: 14-11-13, 14:40

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе